Warsztaty fotografii sensualnej ze Stanisławem Surmanem

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Marzec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Producent sprzętu oświetleniowego Quadralite zaprasza na kompletne warsztaty z fotografii sensualnej - od pomysłu do realizacji. 8-godzinne zajęcia w krakowskim Atelier Basztowa poprowadzi fotograf ślubny i portretowy Stanisław Surman.

Materiał partnera

Fotografia sensualna to szczególny rodzaj fotografii, który polega na pobudzaniu zmysłów odbiorcy. Wyróżnia się delikatnością i intymnością emanującą ze zdjęcia. Tego typu fotografia wymaga od fotografa nawiązania relacji z modelką, dzięki której zdjęcia są bardzo kobiece i jednocześnie w dobrym stylu.

Na warsztatach ze Stanisławem Surmanem dowiesz się, jak budować klimat na zdjęciach i tworzyć niezwykle emocjonujące kadry, które w subtelny sposób pokażą piękno kobiety. Oprócz pracy z modelką będziesz wiedzieć, jak dobrać oświetlenie studyjne do swoich potrzeb, jak lepiej pracować ze światłem ciągłym, błyskiem oraz jak łączyć je ze światłym zastanym. Dzięki tym warsztatom uda Ci się zapanować nad światłem!

Warsztaty to doskonały sposób nauki dla każdego, kto chce wejść w świat fotografii sensualnej. Podczas spotkania krok po kroku omówimy, jak przygotować się do sesji zdjęciowej, a także porozmawiamy o tym, jak budować zaufanie, odpowiednią atmosferę oraz pracować z modelkami, także mniej doświadczonymi. Spotkanie zostanie podzielone na dwie części - teoretyczną oraz praktyczną.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z fotografii sensualnej w studio?

 • Poznasz specyfikę oraz charakterystyczny workflow pracy doświadczonego fotografa. Dowiesz się jak wygląda proces od wymyślenia zdjęcia, aż po jego realizację.
 • Posiądziesz wiedzę na temat sprawdzonych tricków i patentów w fotografii sensualnej.
 • Dowiesz się, jak wykonywać klimatyczne zdjęcia emanujące zmysłowością.
 • Nauczysz się zwracać uwagę na detale, dzięki którym Twoje zdjęcia będą oryginalne.
 • Zrozumiesz specyfikę pracy ze światłem błyskowym, ciągłym oraz dziennym.
 • Będziesz wiedzieć, jak zaplanować i stworzyć sesję od wyboru oświetlenia, dobrania odpowiednich modyfikatorów, aż po ustawienie lamp na Twoim planie zdjęciowym.
 • Otrzymasz certyfikat uczestnictwa i ukończenia warsztatów.
 • Otrzymasz wsparcie po warsztatach na specjalnej zamkniętej grupie na FB.
 • Warsztaty będą odbywać się w kameralnej grupie 8 osób, co sprzyja komfortowej nauce.

fot. Stanisław Surman

Harmonogram wydarzenia:

Część teoretyczna

 • Przygotowanie do sesji zdjęciowej, skąd czerpać inspiracje.
 • Budowanie atmosfery, czyli jak możemy zmaksymalizować komfort podczas sesji zdjęciowej.
 • Wizaż oraz stylizacje.
 • Wybór miejsca sesji zdjęciowej.
 • Niezbędny sprzęt: aparat, obiektywy, oświetlenie, akcesoria.

Część praktyczna

 • Ustawienia aparatu.
 • Praca z różnym typem oświetlenia. Lampy błyskowe, lampy światła ciągłego, oświetlenie naturalne.
 • Praca z modelką. Budowanie atmosfery, sprawdzone pozy.

Pozować nam będzie Iza: https://instagram.com/izabelaslovik

Na zakończenie zajęć praktycznych porozmawiamy o obróbce zdjęć, czyli jak nie przesadzić z retuszem. Po warsztatach możesz liczyć na nasze wsparcie. Stworzymy dla uczestników grupę na Facebooku, na której każdy będzie mógł się podzielić swoimi kadrami, oraz zadać pytanie prowadzącemu.

Stanisław Surman - sylwetka prowadzącego

Stanisław Surman, fotograf portretowy z mocnym naciskiem na fotografię sensualną oraz ślubną. W wyjątkowy sposób potrafi uchwycić emocje na zdjęciach, dzięki czemu stworzone kadry emanują zmysłowością. Jego niesamowite zdolności oratorskie sprawiają, że warsztaty ze Staszkiem to prawdziwa bomba praktycznej wiedzy, przekazana w przyjemny sposób.

Przeczytaj także:
"Nie lubię stać blisko" - rozmowa ze Stanisławem SurmanemSamouk, którego hobby przekształciło się w pracę zawodową. Doceniany portrecista i fotograf ślubny. O dylematach, sensie i potrzebie istnienia fotografii portretowej rozmawiamy ze Stanisławem Surmanem. [Czytaj więcej]

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 2 kwietnia 2022 roku, w godzinach 10:00-18:00 w Basztowa Atelier, przy ul. Basztowej 23/5, w Krakowie.

Koszt uczestnictwa wynosi 595 zł za osobę. Rejestrować można się na stronie store.quadralite.eu. Liczba miejsc ograniczona.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Cyfrowe.pl i Canon zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną jest aparat Canon EOS R10 z obiektywem RF-S 18-150 mm. Wszystkie...
81
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Wrocławska galeria Miejsce przy miejscu zaprasza na wystawę „Gdy spojrzysz mi w oczy dwa razy, rozchylę usta lub zacisnę pięści”, na której zobaczymy wyselekcjonowane...
14
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Z początkiem września startuje kolejna, 8. już edycja festiwalu W Ramach Sopotu. Jak zwykle zobaczymy prace przygotowane specjalnie na tę okazję przez rezydentów. W tym roku twórcy zmierzyli się...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)