Quadralite Smart Stick - nowe niedrogie miecze świetlne do filmu i fotografii

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Grudzień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Pełne spektrum barw z palety RGB, diody wysokiej jakości, płynna regulacja temperatury barwowe, tryb efektów specjalnych, sterowanie ze smartfona i przyjazna cena - oto główne cechy nowych, praktycznych LED-owych lamp Smart Stick z oferty Quadralite.

Materiał partnera

Podłużne lampy LED czy też tuby i miecze świetlne (jak lubią je nazywać fotografowie) to praktyczne narzędzia, które w prosty i szybki sposób są w stanie urozmaicić oświetlenie na planach fotograficznych i filmowych. Teraz rozwiązanie tego typu wchodzi wreszcie do oferty Quadralite, i jak wszystkie akcesoria producenta może pochwalić się przyjazną ceną oaz niezłą specyfikacją. Powitajcie lampy Quadralite SmartStick 20 i 36 o długościach 20 i 36 cm.

Quadralite SmartStick 20 i 36 - główne cechy:

  • Pełne spektrum kolorów RGB
  • Płynna regulacja temperatury barwowej w zakresie 2800K - 8000K
  • Współczynniki CRI: 95, TLCI: 95
  • Płynna regulacja jasności w zakresie 0 – 100%,
  • Możliwość montażu na statywie z gwintem 1/4"mocowanie akcesoriów typu Bowens
  • Wbudowana bateria zapewniająca do 4 godzin pracy
  • Tryb GEL z wyborem wielu popularnych kolorów filtrów żelowych
  • 10 zaprogramowanych efektów specjalnych

Pełne spektrum barw

Lampy serii SmartStick pozwalają na pracę w pełnym spektrum odcieni RGB, dzięki czemu uzyskać można ciekawe efekty kolorystyczne bez potrzeby użytkowania filtrów żelowych. Ogranicza to ilość wykorzystywanego sprzętu, a także przyśpiesza pracę na planie. Poza trybem CCT oraz HSL, lampy posiadają tryb GEL, z wyborem wielu popularnych kolorów filtrów żelowych oraz z możliwością regulacji mocy (niebieski, pomarańczowy, słomkowy, cyjan, zielony, żółty, czerwony, magenta, różowy, lawendowy).

Aplikacja Quadralite

Aplikacja mobilna Quadralite przeznaczona jest do zdalnego sterowania panelami oświetleniowymi. Zwiększa to znacząco wygodę i szybkość użytkowania, ułatwiając regulację oświetlenia w czasie rzeczywistym. W aplikacji mamy możliwość kontroli temperatury barwowej, HSI, a także wybór 48 praktycznych filtrów kolorowych oraz wielu trybów efektowych, o większej ilości ustawień personalnych niż z poziomu panelu na lampie. Aplikacja pozwala na jednoczesne sterowanie wieloma lampami światła ciągłego Quadralite w jednej chwili.

Kompaktowość i zasilanie

Dzięki charakterystycznemu kształtowi oraz niewielkiej wadze, korzystanie z mieczy świetlnych jest bardzo wygodne i nie ogranicza się tylko do pracy w studiu. Wbudowany akumulator o pojemności aż 2600 mAh zapewnia możliwość pracy niezależnie od źródła zasilania jakim dysponujemy aż do 4 godzin.

Cena i dostępność

Lampy Quadralite SmartStick dostępne są do kupienia na polskim rynku w cenach:

  • Quadralite SmartStick 20 - 395 zł
  • Quadralite SmartStick 36 - 695 zł

Lampy dostępne są już w sprzedaży zarówno w oficjalnym sklepie internetowym producenta jak i w sieci autoryzowanych dealerów marki Quadralite

Więcej informacji na temat tych produktów oraz pełną specyfikację techniczną można znaleźć na stronie internetowej Quadralite.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
2
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica VM30 to nowoczesny bezprzewodowy mikrofon bezprzewodowy, który sprawdzi się zarówno jako rejestrator nakamerowy, jak i wygodne rozwiązanie do rejestracji wywiadów, streamów czy...
6
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)