Krakowskie spotkania z filmem i fotografią - warsztaty z fotografami, prelekcje i testy sprzętu

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Sierpień 2021
Artykuł na: 6-9 minut

Next77 zaprasza 28 sierpnia do Hali Lipowa na Krakowskie spotkania z fotografią i filmem. Na odwiedzających czekają spotkania i warsztaty z 8 znanymi twórcami, możliwość poznania i przetestowania nowości sprzętowych, a także atrakcyjne promocje na sprzęt foto i video.

Krakowskie spotkania z fotografią i filmem, organizowane przez firmę Next77, to pierwsza edycja wydarzenia, które powstało z myślą o potrzebie integracji środowiska fotograficznego i filmowego. Idea, jaka przyświeca spotkaniom to wyjście naprzeciw ludziom i podzielenie się wiedzą, a także wymiana doświadczeń, które pozwolą nam sprostać zmieniającym się trendom w branży kreatywnej.

„Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty i prelekcje na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu każdy znajdzie na nich coś dla siebie. Początkujący fotografowie, poszukujący swojej drogi oraz osoby, które działają już w branży i chętnie wymienią się doświadczeniem. Porozmawiamy m.in. o pracy z klientem czy równowadze pomiędzy komercją a projektami własnymi. Oprócz autorskich spotkań z fotografami przygotowaliśmy również prezentacje najciekawszych rozwiązań sprzętowych” - zachęcają organizatorzy.

Co na Was czeka podczas spotkań?

 • Posłuchacie inspirujących prelekcji fotograficznych i filmowych autorytetów
 • Poznacie doświadczonych fotografów i filmowców, którzy podzielą się z Wami kulisami swojej pracy
 • Weźmiecie udział w wartościowych warsztatach z różnych dziedzin fotograficznych
 • Zgłębicie wiedzę z podstaw produkcji filmowej
 • Będziecie uczestniczyć w pokazach fotograficznych i filmowych, na których dowiecie się, jak wykorzystać potencjał posiadanego sprzętu
 • Poznacie nowości sprzętowe
 • Wypożyczycie obiektywy oraz lampy studyjne na czas trwania wydarzenia
 • Będziecie mieć możliwość zakupienia sprzętu foto i video w atrakcyjnych cenach

Prelekcje i warsztaty ze znanymi twórcami filmu i fotografii

Na Spotkania z Fotografią i Filmem zaproszono fantastycznych fotografów i videomakerów oraz ambasadorów marek fotograficznych i filmowych. Na ten moment swój udział potwierdzili:

Weronika Kosińska

Zajmuje się głównie fotografią mody i beauty. Od niedawna również zgłębia sztukę kręcenia filmów krótkometrażowych. W świecie poszukuje piękna i czułości, kocha fotografować kobiety i osobowości ze świata artystycznego. Współpracowała m.in. z: VOGUE Polska, ELLE Polska, MARIE CLAIRE France, K MAG, GLAMOUR Hungary, ASWEAR.COM, PAESE COSMETICS.

Michał Massa Mąsior

Fotograf mody i reklamy. Technikę szlifował w International Center of Photography w Nowym Jorku, a także pod okiem Bruce’a Gildena i Wojciecha Plewińskiego. Na co dzień pracuje w Krakowie. Specjalizuje się w nietypowych portretach i koncepcyjnych sesjach. Współpracował m.in. z: Leica S Magazin, Lounge Magazine, Unique Magazine, Bulace Magazine, 4F, Excellent, MG Scholari, Sinfonietta Cracovia.

Mateusz Luzar

Fotografem komercyjny. Od kliku lat wykładowca fotografii reklamowej oraz studyjnej w Akademii Fotografii. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Wraz ze swoim zespołem zajmuje się szeroko pojętą fotografią reklamową. Ich specjalizacją jest produkt oraz portret. Tworzył kampanie m.in. dla: Tiger, Duka, House, Wawel, Dr Witt, Tarczyn, Maspex, House.

Mateusz Gugałka

Producent video z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Otrzymał trzy nominacje  do nagrody Emmy oraz zdobył jedną, jako operator pracujący przy dokumencie: "The OKC Bombing: 25 Years Of Heartbreak & Hope"

Posiada wieloletnie doświadczenie na wielu planach filmowych na całym świecie. Przez ponad 6 lat pracował w USA, gdzie pomagał stworzyć serial Netflixa Tiger King. W międzyczasie pracował również dla stacji NBC w Oklahomie, gdzie produkował reklamy i treści promocyjne oraz filmy dokumentalne. Po powrocie do ojczyzny wydał książkę o swoich doświadczeniach związanych z pracą u Króla Tygrysów.

Łukasz Skwiot

Doświadczony fotograf sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Jeden z 5 Polaków, którzy zostali oficjalnymi ambasadorami Canon Europe. Specjalizuje się w fotografowaniu piłki nożnej, futbolu amerykańskiego oraz wykonywaniu sesji sportowych. Swoje doświadczenie zbierał podczas pracy na największych turniejach sportowych świata, takich jak piłkarskie Mistrzostwa Świata, Europy czy ponad 100 meczach Ligi Mistrzów. Wielokrotne tworzył sesje z Robertem Lewandowskim dla Tygodnika „Piłka Nożna” oraz realizował sesje m.in. z Tarczyński SA: model Tai Woffinden (3x Mistrz Świata na żużlu), z Marcin Tyburą (UFC MMA), zawodnikami Panthers Wrocław (4x Mistrz Polski w futbolu amerykańskim).

Jakub Barański (Kubełkowaty)

Wszystko zaczęło się od projektu fotograficznego 365. Podczas wypraw fotograficznych wykonywał serię zdjęć złożoną z pojedynczych klatek, które powstawały każdego dnia przez okrągły rok. Na co dzień zajmuje się głównie fotografią ślubną oraz eventową na terenie dolnego śląska i nie tylko. W wolnych chwilach rozwija swoje umiejętności foto-wideo prowadząc Instagrama oraz kanał na YouTube.

Maja Kupidura

Ambasadorka marki oświetleniowej Quadralite. Z fotografią związana od dzieciństwa. Pasję do robienia zdjęć przekazali jej rodzice, wykładowcy fotografii. Odkąd urodził się jej synek, intensywnie oddała się fotografii dziecięcej, która spotkała się z dużym uznaniem w oczach odbiorców. Obecnie Maja zajmuje się portretem, fotografią sensualną oraz fine-art. Posiada własne studio, w którym szkoli i tworzy wyjątkowe sesje.

Łukasz Piecyk

Z branżą fotograficzną związany od 8 lat. Były dziennikarz radiowy i prasowy. Profesjonalnie zajmuje sie fotografią wizerunkową, eventową oraz dronową. Prowadzi kanał na YT "Piec od kuchni", gdzie dzieli się wiedzą na temat fotografii i obróbki zdjęć.

Krakowskie spotkania z fotografią i filmem - program wydarzenia

Warsztaty będą odbywały się w mniejszych grupach (8-10 osób), natomiast na prelekcje zapraszamy większą liczbę uczestników, których organizatorzy zachęcamy do interakcji z prowadzącym i zadawania pytań (około 30 miejsc siedzących). Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga zapisu.

Sala główna (przy wejściu do Hali Lipowej):

 • 12:30-13:30 „O różnych źródłach zarobku fotografa - Instagram i inne media” (wykład).
  Prowadzący: Jakub Barański (Kubełkowaty)
  Zapisy: https://tiny.pl/9mkr7
 • 14:00-16:00 „Kreatywny portret sportowy” (warsztaty w formie pokazu).
  Prowadzący: Łukasz Skwiot
  Zapisy: https://tiny.pl/9mk93
 • 17:30-18:30 „O połączeniu pracy komercyjnej i projektów osobistych” (wykład).
  Prowadzący: Michał Masa Mąsior
  Zapisy: https://tiny.pl/9mklc
 • 19:00-21:00 Fotografia produktowa: splashe i zamrażanie ruchu.
  Prowadzący: Mateusz Luzar
  Zapisy: https://tiny.pl/9mkj9

Sala „piętro wyżej” (nad barem):

 • 12:00-14:00 „Portret biznesowy” (warsztaty)
  Prowadzący: Łukasz Piecyk
  Zapisy: https://tiny.pl/9m48h
 • 14:30-16:30 „Podstawy portretu studyjnego” (warsztaty)
  Prowadząca: Maja Kupidura
  Zapisy: https://tiny.pl/9mkr8
 • 17:00-19:00 „Podstawy produkcji filmowej – jak zacząć?”
  Prowadzący: Mateusz Gugałka
  Zapisy: https://tiny.pl/9mkrz

Kiedy i gdzie?

Krakowskie spotkania z fotografią i filmem odbędą się w sobotę, 28 sierpnia 2021 roku, w godz.  12:00-20:00 w Hali Lipowa przy ul. Lipowej 4D w Krakowie. Hala Lipowa otwarta jest do godziny 24:00. Po zakończonych spotkaniach, organizatorzy zapraszają na część nieoficjalną.

Organizatorzy zwracają się z prośbą: „Jeżeli dokonacie rejestracji, ale z jakiegoś powodu nie będziecie mogli się pojawić, dajcie nam znać, żeby nie blokować miejsc innym”. Kontakt: p.kulaga@next77.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ada Zielińska, „Frutti di Mare” - nowa wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław
Ada Zielińska, „Frutti di Mare” - nowa wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław
MWW startuje z nową wystawą jednej z najciekawszych fotografek młodego pokolenia. „Frutti di Mare” będzie można oglądać aż przez 3 miesiące. Otwarcie 9...
2
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Startuje kolejna edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo.Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografek i fotografów...
23
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Wystawa „Moje Miasto” to wyjątkowa okazja na zobaczenie stolicy przez obiektyw 5 znanych, reprezentujących różne nurty polskich fotografów. Część prac przygotowana...
3