Konkurs

Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Lipiec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Startuje doroczny konkurs fotograficzny związany z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Celem konkursu jest uchwycenie ich w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Do wygrania smartfony Samsunga i vouchery do sklepu Fotoforma.

„Weź udział w konkursie fotograficznym z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Uchwyć swoim aparatem lub smartfonem obchody organizowane w dowolnym miejscu na świecie! Uroczystości oficjalne, koncerty, akcje społeczne – tematem Twoich prac może być wszystko, co dotyczy upamiętnienia Powstania Warszawskiego. Zrób zdjęcie. Pokaż, że pamiętasz!” - zachęcają organizatorzy.

Zwycięzcy wyłaniani będą w dwóch kategoriach konkursowych: pojedynczej (maks. Do 4 zdjęć) i reportażowej (maks. 2 reportaże, do 6 zdjęć każdy). W każdej z kategorii przyznaną zostane nagrody za 1, 2 i 3 miejsce, a na zwycięzców czekają smartfony Samsung Galaxy S20 FE, albumy „Eugeniusz Lokajski >>Brok<<„ oraz zniżki i vouchery do sklepu Fotoforma o wartości nawet 1500 zł.

Jak aplikować?

Zdjęcia można nadsyłać od 24 lipca do 6 sierpnia mailowo na adres foto@1944.pl. Organizatorzy zachęcają do przesyłania zdjęć za pomocą serwisu Wetransfer.

Fotografie oceniane będą przez jury w składzie: Ryszard Witkowski „Orliński” (żołnierz AK i okupacyjny fotograf), Zbigniew Furman, Jacek Marczewski, Chris Niedenthal (zawodowi fotografowie) i Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego).

Akcja „Zdjęcie dnia”

Dodatkowo przez cały okres trwania konkursu organizatorzy zachęcają do „chwytania chwili” i nadsyłania fotografii w ramach akcji „Zdjęcie dnia”. Codziennie możecie przesłać nowe zdjęcia, a najciekawsze z nich pokazane zostaną na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku oraz Instagramie.

Wybrane zdjęcia zostaną także nagrodzone bawełnianą torbą z kolekcji Eugeniusza Lokajskiego „Broka” i rabatem w wysokości 15% na usługi Fotoforma Fotolab. Spośród zwycięskich fotografii wybrana zostanie też jedna, najlepsza, której autor otrzyma plecak fotograficzny Vanguard VEO Range T 45M.

Tematy „dziennych” kategorii:

 • 24 lipca (sobota) – muzyka / koncert
 • 25 lipca (niedziela) – wiara / msza
 • 26 lipca (poniedziałek) – relikwia / pamiątka
 • 27 lipca (wtorek) – mój dom / miasto
 • 28 lipca (środa) – eksponat / muzeum
 • 29 lipca (czwartek) – harcerstwo / zlot harcerski
 • 30 lipca (piątek) – Powstańcy Warszawscy / kombatanci
 • 31 lipca (sobota) – życie / młode pokolenie
 • 1 sierpnia (niedziela) – Godzina „W” / śpiew
 • 2 sierpnia (poniedziałek) – miejsce pamięci / Polska Walcząca
 • 3 sierpnia (wtorek) – pamięć / społeczeństwo
 • 4 sierpnia (środa) – rekonstrukcja historyczna / teatr
 • 5 sierpnia (czwartek) – znicz / Marsz Pamięci

Więcej informacji znajdziecie na stronie 1944.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Digital Masterclass z Joanną Kustrą - weź udział w warsztatach poświęconych fotografii mody
Digital Masterclass z Joanną Kustrą - weź udział w warsztatach poświęconych fotografii mody
Oglądaj i rozwijaj się! Zapisz się na bezpłatne warsztaty Digital Masterclass - to ponad trzy godziny wiedzy na temat sesji modowych i edycji zdjęć prosto od Joanny Kustry.
10
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
W PRL-u i czasach transformacji polskie fotografki często były jedynymi kobietami w męskich zespołach lub pracowały w pojedynkę. Dom Spotkań z Historią przypomni ich...
8
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Na zbliżających się targach EXPOzycja odbędzie się premiera nowych dronów konsumenckich marki Autel. Uczestnicy będą mogli je zobaczyć jako pierwsi w Europie.
25
Powiązane artykuły