Masz pomysł na wystawę lub inne wydarzenie? Kraków Photo Fringe 2021 przedłuża nabór

0

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Przedłużono nabór do 9. edycji Kraków Photo Fringe 2021, który odbywa się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Organizatorzy czekają na propozycje wystaw, warsztatów, akcji i happeningów

Organizatorzy poinformowali o przedłużeniu naboru do dziewiątej edycji Kraków Photo Fringe, części Miesiąca Fotografii będącej platformą współpracy, eksperymentów i doświadczeń. Do 11 kwietnia organizatorzy czekają na propozycje wystaw, warsztatów, akcji i happeningów. W ramach Fringe’a zaprezentują się także studenci szkół artystycznych, a szczególne miejsce w programie będą miały wydarzenia plenerowe i sąsiedzkie – te mogą liczyć na wsparcie finansowe.

Tradycyjnie na Krakow Photo Fringe składają się propozycje wystaw i wydarzeń nadsyłane do organizatorów Miesiąca Fotografii, z których najoryginalniejsze włączane są do programu. Nowością tegorocznej edycji jest premiowanie projektów realizowanych lokalnie – na podwórkach, strychach, klatkach schodowych lub trzepakach – w sposób angażujący społeczność sąsiedzką. Te mogą liczyć na wsparcie logistyczne i finansowe – organizatorzy przewidzieli sześć mikrograntów po 700 złotych każdy.

Wszyscy uczestnicy Fringe’a będą mogli skorzystać (za darmo) z nowo-powstającej platformy edukacyjnej. W ramach serii wykładów i webinarów dowiedzą się jak zaplanować budżet wystawy, jak funkcjonuje rynek sztuki w Polsce i na świecie, jak działa w praktyce prawo autorskie i wiele innych. Spotkania z zaproszonymi ekspertami będą też okazją do skonsultowania swoich projektów.

Tegoroczny Fringe stanie się też platformą prezentacji projektów studentów czołowych polskich uczelni artystycznych. Będzie to zatem sposobność do konfrontacji z publicznością, wymiany doświadczeń i eksperymentów.

Kraków Photo Fringe 2021 - termin zgłoszeń

Na propozycje wystaw, akcji, warsztatów, wykładów, dyskusji i happeningów organizatorzy czekają do 11 kwietnia. Kraków Photo Fringe odbędzie się w dniach 27 maja – 6 czerwca 2021 (o ile pandemia pozwoli).

Formularz dostępny jest pod linkiem: https://krakowfringe.typeform.com/to/IHzjCmSY

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
0
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
6
0
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
Interaktywną wystawę „Białoruś: Marsz Wolności” można obejrzeć w Internecie. To spontaniczny i jednocześnie symboliczny zapis białoruskich protestów przeciwko sfałszowanym wyborom.
3
0