Masz pomysł na wystawę lub inne wydarzenie? Kraków Photo Fringe 2021 przedłuża nabór

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Przedłużono nabór do 9. edycji Kraków Photo Fringe 2021, który odbywa się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Organizatorzy czekają na propozycje wystaw, warsztatów, akcji i happeningów

Organizatorzy poinformowali o przedłużeniu naboru do dziewiątej edycji Kraków Photo Fringe, części Miesiąca Fotografii będącej platformą współpracy, eksperymentów i doświadczeń. Do 11 kwietnia organizatorzy czekają na propozycje wystaw, warsztatów, akcji i happeningów. W ramach Fringe’a zaprezentują się także studenci szkół artystycznych, a szczególne miejsce w programie będą miały wydarzenia plenerowe i sąsiedzkie – te mogą liczyć na wsparcie finansowe.

Tradycyjnie na Krakow Photo Fringe składają się propozycje wystaw i wydarzeń nadsyłane do organizatorów Miesiąca Fotografii, z których najoryginalniejsze włączane są do programu. Nowością tegorocznej edycji jest premiowanie projektów realizowanych lokalnie – na podwórkach, strychach, klatkach schodowych lub trzepakach – w sposób angażujący społeczność sąsiedzką. Te mogą liczyć na wsparcie logistyczne i finansowe – organizatorzy przewidzieli sześć mikrograntów po 700 złotych każdy.

Wszyscy uczestnicy Fringe’a będą mogli skorzystać (za darmo) z nowo-powstającej platformy edukacyjnej. W ramach serii wykładów i webinarów dowiedzą się jak zaplanować budżet wystawy, jak funkcjonuje rynek sztuki w Polsce i na świecie, jak działa w praktyce prawo autorskie i wiele innych. Spotkania z zaproszonymi ekspertami będą też okazją do skonsultowania swoich projektów.

Tegoroczny Fringe stanie się też platformą prezentacji projektów studentów czołowych polskich uczelni artystycznych. Będzie to zatem sposobność do konfrontacji z publicznością, wymiany doświadczeń i eksperymentów.

Kraków Photo Fringe 2021 - termin zgłoszeń

Na propozycje wystaw, akcji, warsztatów, wykładów, dyskusji i happeningów organizatorzy czekają do 11 kwietnia. Kraków Photo Fringe odbędzie się w dniach 27 maja – 6 czerwca 2021 (o ile pandemia pozwoli).

Formularz dostępny jest pod linkiem: https://krakowfringe.typeform.com/to/IHzjCmSY

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka wystawa w Warszawie
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka...
Galeria Studio zaprasza na pierwszą tak dużą przekrojową wystawę twórczości Zygmunta Rytki Prezentowaną w Warszawie. Dwa piętra galerii wypełni kilkanaście autorskich cykli, mało znane...
6
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Skorzystaj z grudniowych promocji! W atrakcyjnych cenach kupisz statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY
2