Weronika Krawczuk i seryjni mordercy PRL-u

0
Maciej Luśtyk
6 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zapraszamy na wernisaż wystawy laureatki 5-boju fotograficznego 2014, Weroniki Krawczuk. Na ekspozycji “Obok”, pokazywanej w ramach Kraków Photo Fringe zaprezentowane zostaną prace z cyklu podejmującego temat seryjnych morderców działających w powojennej Polsce.

Najnowsza wystawa Weroniki Krawczuk to projekt dość tajemniczy. Jego opisowi autorka poświęca tylko jedno zdanie: “Przyjmuje się, iż w powojennej Polsce grasowało około 30 seryjnych morderców”. Gdy jednak zajrzymy na stronę fotografki, okazuje się, że obszerniejszy komentarz jest być może zbędny.

Fotografka tworzy cykl “Obok”, w ciekawy sposób zestawiając swoje zdjęcia z materiałami archiwalnymi i dowodowymi, dotyczącymi seryjnych morderców działających w PRL-u, takimi jak zdjęcia z wizji lokalnych czy kserokopia podręcznika skazanego na śmierć Karola Kota, który w latach 60. XX wieku wywołał swoimi zbrodniami psychozę strachu.

fot. Weronika Krawczuk, "Obok"

Ekspozycja będzie prezentowana od 12 do 27 maja 2016 roku w krakowskim Forum Przestrzenie, przy ul. Marii Konopnickiej 28. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 12 maja o godzinie 20:00. Wystawę będzie można oglądać codziennie od 10:00 do 3:00 nad ranem.

Weronika Krawczuk jest absolwentką fotograficznych studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Laureatka nagrody Grand Prix organizowanego przez Fotopolis 5-boju fotograficznego 2014.

Więcej informacji o autorce znajdziecie pod adresem cargocollective.com/wkrawczuk.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek fotograficznych ostatniego roku
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek...
Życie Ukrainy Justyna Mielnikiewicz dokumentuje nieprzerwanie od 2008 roku. Wieloletnia praca zaowocowała wyjątkowym projektem, który pod koniec zeszłego roku został...
3
0
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
101
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Powiązane artykuły