Weronika Krawczuk i seryjni mordercy PRL-u

Autor: Maciej Luśtyk

6 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zapraszamy na wernisaż wystawy laureatki 5-boju fotograficznego 2014, Weroniki Krawczuk. Na ekspozycji “Obok”, pokazywanej w ramach Kraków Photo Fringe zaprezentowane zostaną prace z cyklu podejmującego temat seryjnych morderców działających w powojennej Polsce.

Najnowsza wystawa Weroniki Krawczuk to projekt dość tajemniczy. Jego opisowi autorka poświęca tylko jedno zdanie: “Przyjmuje się, iż w powojennej Polsce grasowało około 30 seryjnych morderców”. Gdy jednak zajrzymy na stronę fotografki, okazuje się, że obszerniejszy komentarz jest być może zbędny.

Fotografka tworzy cykl “Obok”, w ciekawy sposób zestawiając swoje zdjęcia z materiałami archiwalnymi i dowodowymi, dotyczącymi seryjnych morderców działających w PRL-u, takimi jak zdjęcia z wizji lokalnych czy kserokopia podręcznika skazanego na śmierć Karola Kota, który w latach 60. XX wieku wywołał swoimi zbrodniami psychozę strachu.

fot. Weronika Krawczuk, "Obok"

Ekspozycja będzie prezentowana od 12 do 27 maja 2016 roku w krakowskim Forum Przestrzenie, przy ul. Marii Konopnickiej 28. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 12 maja o godzinie 20:00. Wystawę będzie można oglądać codziennie od 10:00 do 3:00 nad ranem.

Weronika Krawczuk jest absolwentką fotograficznych studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Laureatka nagrody Grand Prix organizowanego przez Fotopolis 5-boju fotograficznego 2014.

Więcej informacji o autorce znajdziecie pod adresem cargocollective.com/wkrawczuk.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7
Powiązane artykuły