Weronika Krawczuk i seryjni mordercy PRL-u

0
Maciej Luśtyk
6 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zapraszamy na wernisaż wystawy laureatki 5-boju fotograficznego 2014, Weroniki Krawczuk. Na ekspozycji “Obok”, pokazywanej w ramach Kraków Photo Fringe zaprezentowane zostaną prace z cyklu podejmującego temat seryjnych morderców działających w powojennej Polsce.

Najnowsza wystawa Weroniki Krawczuk to projekt dość tajemniczy. Jego opisowi autorka poświęca tylko jedno zdanie: “Przyjmuje się, iż w powojennej Polsce grasowało około 30 seryjnych morderców”. Gdy jednak zajrzymy na stronę fotografki, okazuje się, że obszerniejszy komentarz jest być może zbędny.

Fotografka tworzy cykl “Obok”, w ciekawy sposób zestawiając swoje zdjęcia z materiałami archiwalnymi i dowodowymi, dotyczącymi seryjnych morderców działających w PRL-u, takimi jak zdjęcia z wizji lokalnych czy kserokopia podręcznika skazanego na śmierć Karola Kota, który w latach 60. XX wieku wywołał swoimi zbrodniami psychozę strachu.

fot. Weronika Krawczuk, "Obok"

Ekspozycja będzie prezentowana od 12 do 27 maja 2016 roku w krakowskim Forum Przestrzenie, przy ul. Marii Konopnickiej 28. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 12 maja o godzinie 20:00. Wystawę będzie można oglądać codziennie od 10:00 do 3:00 nad ranem.

Weronika Krawczuk jest absolwentką fotograficznych studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Laureatka nagrody Grand Prix organizowanego przez Fotopolis 5-boju fotograficznego 2014.

Więcej informacji o autorce znajdziecie pod adresem cargocollective.com/wkrawczuk.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Wygoda i bezkompromisowa funkcjonalność nawet w najtrudniejszych warunkach - jeżeli w wyborze sprzętu fotograficznego kierujecie się tą zasadą, plecaki Shimoda mają spełnić Wasze oczekiwania....
0
0
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
73
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Powiązane artykuły