Drone Awards 2019 - zgłoś swoje najlepsze lotnicze prace i powalcz o tytuł Fotografa Roku

0
Michał Chrzanowski
15 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeszcze do 19 maja możesz wziąć udział w Drone Awards 2019 - konkursie, w którym nagradzane są najlepsze zdjęcia i filmy pokazujące naszą planetę z podniebnej perspektywy.

Drone Awards, organizowany przez Stowarzyszenie Art Photo Travel, to stosunkowo młody konkurs poświęcony fotografii lotniczej. Jest on otwarty zarówno na zdjęcia jak i filmy wykonane z dronów, jak również samolotów, helikopterów, balonów czy lotni. 

Mimo krótkiego stażu ubiegłoroczna edycja Drone Awards cieszyła się ogromną popularnością wśród fotografów. Zgłoszono prawie 4500 zdjęć przez twórców ze 101 krajów świata. Tytuł Drone Photographer of the Year powędrował w ręce Floriana Ledoux’a za zdjęcia polarnego niedźwiedzia na Grenlandii, które wykonał podczas realizacji reportażu o dzikiej naturze.

fot. Florian Ledoux „Above The Polar Bear” | Drone Photographer of the Year 2018

Organizatorzy wystartowali już z kolejną odsłoną Drone Awards, w którym profesjonaliści, jak i pasjonaci mogą zawalczyć o prestiżowy tytuł oraz statuetkę Drone Photographer of the Year. Prace można nadsyłać do sześciu kategorii: Abstract, Nature, People, Sport, Urban, Wildlife. Do tych sekcji można także zgłaszać filmy, które nie powinny być dłuższe niż 5 minut, a nagranie z powietrza musi zajmować minimum 30 sekund.  

Jeśli więc chcesz wziąć udział w konkursie to musisz się spieszyć. Termin nadsyłania prac upływa 19 maja, a udział jest bezpłatny. Następnie 15 lipca jurorzy w składzie Guo Jing, Chase Guttman i Luca Bracalli zaprezentują swoje wybory w postaci galerii finalistów. Zwycięzców poszczególnych kategorii oraz Fotografa Roku poznamy na specjalnej gali, która odbędzie się 26 października.

fot. Francesco Cattuto „Assisi Over the Clouds” | I miejsce w kategorii Urban

Zwycięskie prace zostaną wystawione w październiku tego roku na wystawie Sky is the limit w Sienie (Włochy). Po więcej informacji, w tym po szczegółowy regulamin odsyłamy na stronę droneawards.photo.

zdjęcie główne: fot. Ovi D. Pop „Weather Snake” | I miejsce w kategorii Abstract

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek fotograficznych ostatniego roku
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek...
Życie Ukrainy Justyna Mielnikiewicz dokumentuje nieprzerwanie od 2008 roku. Wieloletnia praca zaowocowała wyjątkowym projektem, który pod koniec zeszłego roku został...
43
0
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
115
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0