Drone Awards 2019 - zgłoś swoje najlepsze lotnicze prace i powalcz o tytuł Fotografa Roku

Drone Awards 2019 - zgłoś swoje najlepsze lotnicze prace i powalcz o tytuł Fotografa Roku

Jeszcze do 19 maja możesz wziąć udział w Drone Awards 2019 - konkursie, w którym nagradzane są najlepsze zdjęcia i filmy pokazujące naszą planetę z podniebnej perspektywy.

Drone Awards, organizowany przez Stowarzyszenie Art Photo Travel, to stosunkowo młody konkurs poświęcony fotografii lotniczej. Jest on otwarty zarówno na zdjęcia jak i filmy wykonane z dronów, jak również samolotów, helikopterów, balonów czy lotni. 

Mimo krótkiego stażu ubiegłoroczna edycja Drone Awards cieszyła się ogromną popularnością wśród fotografów. Zgłoszono prawie 4500 zdjęć przez twórców ze 101 krajów świata. Tytuł Drone Photographer of the Year powędrował w ręce Floriana Ledoux’a za zdjęcia polarnego niedźwiedzia na Grenlandii, które wykonał podczas realizacji reportażu o dzikiej naturze.

fot. Florian Ledoux „Above The Polar Bear” | Drone Photographer of the Year 2018

Organizatorzy wystartowali już z kolejną odsłoną Drone Awards, w którym profesjonaliści, jak i pasjonaci mogą zawalczyć o prestiżowy tytuł oraz statuetkę Drone Photographer of the Year. Prace można nadsyłać do sześciu kategorii: Abstract, Nature, People, Sport, Urban, Wildlife. Do tych sekcji można także zgłaszać filmy, które nie powinny być dłuższe niż 5 minut, a nagranie z powietrza musi zajmować minimum 30 sekund.  

Jeśli więc chcesz wziąć udział w konkursie to musisz się spieszyć. Termin nadsyłania prac upływa 19 maja, a udział jest bezpłatny. Następnie 15 lipca jurorzy w składzie Guo Jing, Chase Guttman i Luca Bracalli zaprezentują swoje wybory w postaci galerii finalistów. Zwycięzców poszczególnych kategorii oraz Fotografa Roku poznamy na specjalnej gali, która odbędzie się 26 października.

fot. Francesco Cattuto „Assisi Over the Clouds” | I miejsce w kategorii Urban

Zwycięskie prace zostaną wystawione w październiku tego roku na wystawie Sky is the limit w Sienie (Włochy). Po więcej informacji, w tym po szczegółowy regulamin odsyłamy na stronę droneawards.photo.

zdjęcie główne: fot. Ovi D. Pop „Weather Snake” | I miejsce w kategorii Abstract

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12