Red Bull Illume 2019 już otwarty na zgłoszenia. Pokaż swoje najlepsze zdjęcia sportów ekstremalnych

Autor: Michał Chrzanowski

2 Maj 2019
Artykuł na: 6-9 minut

To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników adrenaliny i fotografii. Właśnie wystartował Red Bull Illume 2019 w odświeżonej odsłonie. Liczyć możecie na sporo zmian, w tym na nowe kategorie i całą masę prestiżowych nagród.

Red Bull Illume Image Quest już od ponad 10 lat nagradza najciekawsze i najbardziej oryginalne zdjęcia sportów ekstremalnych i zawsze spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy zaznaczyć, że do ostatniej edycji nadesłano ponad 35 tys. zdjęć przez fotografów z całego świata. O wyjątkowości konkursu stanowi także fakt, że nie jest jest to doroczna impreza. Do tej pory był organizowany co trzy lata. Jednak począwszy od tegorocznej odsłony organizatorzy przygotowali szereg zmian, a jedną z nich jest to, że kolejne edycje organizowane będą w odstępie dwóch lat.

- Fotografowie z całego świata szykujcie się - wraca Red Bull Illume z nowymi, ekscytującymi zmianami! Największy na świecie konkurs dotyczący sportów ekstremalnych i akcji powraca z nowymi kategoriami, nowymi możliwościami i oczywiście nowymi wyzwaniami. Prześlij swoje najlepsze zdjęcia do Red Bull Illume Image Quest 2019 już teraz - zachęcają organizatorzy.

© Daniel Roos / Red Bull Illume

Sporo zmian, w tym nowe kategorie i cała masa nagród

Organizatorzy starają się, by Red Bull Illume był coraz ciekawszy zarówno dla uczestników, jak i osób, które zobaczą galerię laureatów. A najnowsza odsłona konkursu jest tego najlepszym przykładem. Mamy bowiem do czynienia z aż czterema nowymi kategoriami: Innovation by Sony, Moving Image, Emerging by Red Bull Photography i Best of Instagram by SanDisk. 

- Z wieloma nowymi kategoriami jest teraz więcej powodów niż kiedykolwiek, aby wejść do nowego świata Red Bull Illume. Brzmi zachęcająco? Mamy jeszcze kilka dobrych wiadomości! Przesyłanie zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek - przy użyciu istniejących kont mediów społecznościowych lub konta e-mail. Aby zwiększyć swoje szanse, proponujemy zgłosić się do jak największej liczby kategorii - dodają organizatorzy.

© Oskar Enander / Red Bull Illume

Również nagrody prezentują się imponująco, gdzie łączna pula to aż 100 ty. euro w sprzęcie fotograficznym i akcesoriach do podziału dla zwycięzców kategorii i laureata Grand Prix. 11 zwycięzców poszczególnych sekcji konkursu zdobędzie zestaw Sony A7 III wraz z obiektywem Sony FE 24-105 mm f/4. Firma SanDisk ufunduje pakiet składający się z trzech kart pamięci Extreme Pro, z odpowiednim czytnikiem kart, a także dysk Extreme Pro Portable SSD. Skylum dostarczy oprogramowanie do edycji zdjęć, w tym Luminar 3. Firma zaproponowała również specjalną nagrodę dla zwycięzcy kategorii „Creative by Skylum” - laureat zostanie członkiem Global Skylum Ambassador Team. Ekipa Red Bull Photography przyzna zwycięzcy kategorii „Emerging by Red Bull Photography” miejsce na warsztatach fotograficznych dla wschodzących talentów Red Bull Rising i pokryje koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Ponadto wysokiej jakości odzież i akcesoria fotograficzne będą pochodziły od marki fotograficznej i akcesoriów COOPH. Natomiast laureat Grand Prix Red Bull Illume otrzyma wszystkie powyższe nagrody za wygranie w swojej kategorio. Ponadto dostanie aparat Sony A9 z obiektywem 24-70 mm f.2.8.

© Simon Bischoff / Red Bull Illume 

Jak aplikować?

Do kategorii „Best of Instagram by SanDisk” prowadzony jest też osobny nabór, który potrwa do 14 czerwca. Aby zgłosić swój udział, wystarczy oznaczyć zdjęcie tagiem #rbi19submission i oznaczyć profil @redbullillume. W przypadku pozostałych kategorii konkursowych, zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem www.redbullillume.com do 31 lipca 2019 roku. Na stronie znajdziecie też szczegółowy regulamin oraz dokładny opis poszczególnych sekcji konkursu.

- Zastanów się dokładnie, które zdjęcia powinny być zgłoszone i gdzie; dobór fotografii do kategorii wpływa na decyzję jurora, więc wybieraj mądrze! Jurorzy Red Bull Illume są starannie selekcjonowani spośród światowego grona najbardziej znanych międzynarodowych osób, w skład których wchodzą fotografowie, redaktorzy, edytorzy i eksperci z renomowanych czasopism. Wybór lub zlecenie świetnych zdjęć jest dosłownie ich życiem - i nie ma nikogo lepszego, by oceniać ten epicki światowy konkurs fotograficzny. Jurorzy będą opierać swoje decyzje na mieszance techniki, kompozycji, kreatywności, wpływu na widza, artystycznego talentu i ogólnych cech doskonałości fotograficznej - podkreślają organizatorzy.

© Dave Trumpore / Red Bull Illume 

Po zamknięciu fazy zgłoszeniowej zdjęcia oceni jury, które wyłonią w sumie 55 finalistów oraz laureata nagrody Grand Prix. Wszyscy finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się w listopadzie tego roku, gdzie spotykają się najbardziej wpływowi ludzie ze świata fotografii sportów ekstremalnych. Zwycięzcy zyskają także olbrzymią ekspozycję swoich prac na wystawie Global Exhibit Tour, która będzie prezentowana w dużych miastach na trzech różnych kontynentach jednocześnie. Po więcej informacji odsyłamy na stronę Red Bull Illume.

zdjęcie główne: © Fred Pompermayer / Red Bull Illume

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8