Polacy w finałach Red Bull Illume 2021 - największego konkursu fotografii sportów ekstremalnych na świecie

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Listopad 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Organizatorzy Red Bull Illume przez cały najbliższy tydzień będą ujawniać nazwiska laureatów tegorocznej edycji tego wyjątkowego konkursu. O główną nagrodę walczy 4 Polaków: Kuba Konwent, Mikołaj Walczyński, Adam Kokot i Bartek Woliński.

Tegoroczna edycja jednego z największych na świecie konkursów fotografii sportowej i przygodowej, Red Bull Illume 2021, odbywa się w całości w rzeczywistości wirtualnej.  Najpierw, do końca lipca tego roku, fotografowie z całego świata mogli zgłaszać swoje najlepsze zdjęcia w 9 kategoriach: Best of Instagram by Lenovo, Raw by Leica, Photo Story, Emerging by Black Diamond, Lifestyle by COOPH, Masterpiece by Sandisk Professional, Playground by Whitewall, Creative by Skylum, Innovation by EyeEm oraz Energy by Red Bull Photography.

Po zakończeniu fazy zgłoszeń rozpoczęły się obrady jury, których finałem jest ceremonia ogłoszenia zwycięzców. W tym roku potrwa ona cały tydzień i odbędzie się w formie kilku transmisji online. Począwszy od poniedziałku 29 listopada, każdego dnia, aż do 4 grudnia, na koncie instagramowym Red Bull Illume odbywać się się będą transmisje na żywo, w czasie których poznamy zwycięzców kolejnych kategorii oraz zwycięzcę głównego.

Polacy w czołówce fotografów sportów ekstremalnych

fot. Bartek Woliński, pólfinalista, kat. Innovation by EyeEm / Red Bull Illume 2021

Jak dotąd poznaliśmy półfinalistów poszczególnych kategorii. Czterech z nich to Polacy: Kuba Konwent, Mikołaj Walczyński, Adam Kokot i Bartek Woliński. Ten ostatni znalazł się w półfinale w aż trzech kategoriach: Energy by Red Bull, Masterpiece by SanDisk Professional i Innovation by EyeEm.

- Super być półfinalistą, konkurencja jest bardzo mocna i to jest duże wyróżnienie. Nigdy wcześniej nie udało mi się dostać do półfinału z aż trzema zdjęciami. Najbardziej cieszę się z kategorii Innovation: na tym zdjęciu jest Szczęki, legenda polskiego freeride’u. Świetnie było móc się z nim spotkać i zrobić sesję na zajawie. Pojechaliśmy w Bieszczady na kilka dni. To zdjęcie ma dla mnie wydźwięk osobisty. - mówi Bartek Woliński.

fot. Adam Kokot, półfinalista, kat. Lifestyle by COOPH / Red Bull Illume 2021

fot. Kuba Konwent, półfinalista, kat. Creative by Skylum / Red Bull Illume 2021

Harmonogram ogłaszania zwycięzców:

29 listopada, 18:00 – kat. Best of Instagram by Lenovo

29 listopada, 20:00 – kat. Raw by Leica (gość specjalny: Anna Gasser)

30 listopada, 18:00 – kat. Photo Story (gość specjalny: Jon Olsson)

30 listopada, 20:00 – kat. Emerging by Black Diamond (gość specjalny: Will Gadd)

1 grudnia, 18:00 – kat. Lifestyle by Cooph (gość specjalny: Chris Burkard)

1 grudnia, 20:00 – kat. Masterpiece by Sandisk Professional

2 grudnia, 18:00 – kat. Playground by Whitewall

2 grudnia, 20:00 – kat. Creative by Skylum

3 grudnia, 18:00 – kat. Innovation by Eyeem

3 grudnia, 20:00 – kat. Energy by Red Bull Photography

4 grudnia, 17:30 GMT-7 (5 grudnia, 1:30 CET) – prosto z Aspen w Kolorado, ogłoszenie zwycięzcy Red Bull Illume Image Quest

fot. Bartek Woliński, półfinalista, kat. Masterpiece by EyeEm / Red Bull Illume 2021

fot. Mikołaj Malczewski, półfinalista, kat. Creative by Skulym / Red Bull Illume 2021

O Red Bull Illume:

Red Bull Illume to największy na świecie konkurs fotografii sportowej i przygodowej rozgrywany po raz szósty. Jego celem jest prezentacja najbardziej ekscytujących i kreatywnych zdjęć, przy jednoczesnym rzuceniu światła na pasję, styl życia i kulturę ich autorów.

W 2019 r. tysiące fotografów z różnych krajów na całym świecie zgłosiło do konkursu rekordową liczbę 59 551 zdjęć. Tytuł głównego zwycięzcy 2019 wywalczył Ben Thouard. Wśród finalistów poprzedniej edycji znaleźli się także Polacy: Kuba Konwent oraz Rafał Meszka.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.redbull.pl/illume. 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)