Wystartowała 8. edycja Leica Street Photo - nowe zasady i aparat dla zwycięzcy

Wystartowała 8. edycja Leica Street Photo - nowe zasady i aparat dla zwycięzcy

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się nieco później od poprzednich, ale, jak twierdzą organizatorzy będzie mocniejsza i ciekawsza. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 listopada. Na zwycięzcę czeka Leica CL.

Leica Street Photo już od 8 lat nagradza najlepsze polskie zdjęcia uliczne. Wraz z nową edycją organizatorzy zmieniają sposób zgłaszania i oceny prac, a także po raz pierwszy wprowadzają nagrodę Grand Prix, przyznawanej autorowi najlepszego zdjęcia. Jej laureat otrzyma zestaw Leica CL Premium Kit.

Tym razem konkurs rozgrywa się na dedykowanej platformie, gdzie nie tylko można zgłosić swoje prace, ale także zobaczyć całą galerię nadesłanych prac. Radykalne zmiany zaszły też w sposobie wybierania zwycięskich prac - jurorami są laureaci siedmiu poprzednich edycji (ponad 120 osób), którzy wspólnymi siłami wybiorą 20 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Leica CL - nagroda główna w konkursie

Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 15 sierpnia 2017, a tematyka mieć związek z fotografią uliczną. Każdy uczestnik może zgłosić 5 prac.

Zdjęcia można nadsyłać do piątku, 23 listopada, do godziny 23:59.

Wystawa pokonkursowa

Wernisaż wystawy zwycięzców i wręczenie nagrody głównej odbędzie się 29 listopada o godzinie 19:00 w Leica 6X7 Gallery Warszawa przy ul. Mysiej 3.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leicastreetphoto.pl.

(fot. okładkowa: Magdalena Orylska, laureat Leica Street Photo 2017)

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8