Wystartowała 8. edycja Leica Street Photo - nowe zasady i aparat dla zwycięzcy

0
Redakcja Fotopolis
16 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się nieco później od poprzednich, ale, jak twierdzą organizatorzy będzie mocniejsza i ciekawsza. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 listopada. Na zwycięzcę czeka Leica CL.

Leica Street Photo już od 8 lat nagradza najlepsze polskie zdjęcia uliczne. Wraz z nową edycją organizatorzy zmieniają sposób zgłaszania i oceny prac, a także po raz pierwszy wprowadzają nagrodę Grand Prix, przyznawanej autorowi najlepszego zdjęcia. Jej laureat otrzyma zestaw Leica CL Premium Kit.

Tym razem konkurs rozgrywa się na dedykowanej platformie, gdzie nie tylko można zgłosić swoje prace, ale także zobaczyć całą galerię nadesłanych prac. Radykalne zmiany zaszły też w sposobie wybierania zwycięskich prac - jurorami są laureaci siedmiu poprzednich edycji (ponad 120 osób), którzy wspólnymi siłami wybiorą 20 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Leica CL - nagroda główna w konkursie

Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 15 sierpnia 2017, a tematyka mieć związek z fotografią uliczną. Każdy uczestnik może zgłosić 5 prac.

Zdjęcia można nadsyłać do piątku, 23 listopada, do godziny 23:59.

Wystawa pokonkursowa

Wernisaż wystawy zwycięzców i wręczenie nagrody głównej odbędzie się 29 listopada o godzinie 19:00 w Leica 6X7 Gallery Warszawa przy ul. Mysiej 3.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leicastreetphoto.pl.

(fot. okładkowa: Magdalena Orylska, laureat Leica Street Photo 2017)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Nikon ruszył z jesienno-zimowymi promocjami, którymi objętych jest kilkadziesiąt korpusów i obiektywów ze wszystkich systemów producenta. To doskonała okazja na zakup...
0
0
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2019 - Pinhole na Górnym Śląsku
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2019 - Pinhole na Górnym Śląsku
Już w tym tygodniu rozpocznie się festiwal fotograficzny, w którym rozumienie słowa aparat jest ograniczone tylko wyobraźnią twórców. Do końca listopada będzie można zobaczyć...
0
0
Ostatnie dni Vintage Photo Festival 2019. Oto dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz
Ostatnie dni Vintage Photo Festival 2019. Oto dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz
Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej w Bydgoszczy to przedsięwzięcie zrodzone z pasji do fotografii oraz głębokiego przekonania o tym, że...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)