Wystartowała 8. edycja Leica Street Photo - nowe zasady i aparat dla zwycięzcy

Wystartowała 8. edycja Leica Street Photo - nowe zasady i aparat dla zwycięzcy

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się nieco później od poprzednich, ale, jak twierdzą organizatorzy będzie mocniejsza i ciekawsza. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 listopada. Na zwycięzcę czeka Leica CL.

Leica Street Photo już od 8 lat nagradza najlepsze polskie zdjęcia uliczne. Wraz z nową edycją organizatorzy zmieniają sposób zgłaszania i oceny prac, a także po raz pierwszy wprowadzają nagrodę Grand Prix, przyznawanej autorowi najlepszego zdjęcia. Jej laureat otrzyma zestaw Leica CL Premium Kit.

Tym razem konkurs rozgrywa się na dedykowanej platformie, gdzie nie tylko można zgłosić swoje prace, ale także zobaczyć całą galerię nadesłanych prac. Radykalne zmiany zaszły też w sposobie wybierania zwycięskich prac - jurorami są laureaci siedmiu poprzednich edycji (ponad 120 osób), którzy wspólnymi siłami wybiorą 20 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Leica CL - nagroda główna w konkursie

Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 15 sierpnia 2017, a tematyka mieć związek z fotografią uliczną. Każdy uczestnik może zgłosić 5 prac.

Zdjęcia można nadsyłać do piątku, 23 listopada, do godziny 23:59.

Wystawa pokonkursowa

Wernisaż wystawy zwycięzców i wręczenie nagrody głównej odbędzie się 29 listopada o godzinie 19:00 w Leica 6X7 Gallery Warszawa przy ul. Mysiej 3.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leicastreetphoto.pl.

(fot. okładkowa: Magdalena Orylska, laureat Leica Street Photo 2017)

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7