Filip Springer gościem specjalnym WroFoto

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.

Cykl spotkań wokół fotografii WroFoto to projekt mający już swoją wrocławską tradycję. Ale to coś znacznie więcej niż wykład czy spotkanie autorskie. Gośćmi są znani fotografowie, którzy przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając tajniki swojego warsztatu. Jednak bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach.

Podczas najbliższego spotkania organizatorzy WroFoto będą kontynuować rozpoczęte we wrześniu rozważania nad zagadnieniem „przestrzeni“. - Zastanawiamy się czym jest ona dla fotografa, jak można się w niej odnaleźć. W październiku odpowiedzi na te i inne pytania pomoże nam odnaleźć gość specjalny, reporter i fotograf - Filip Springer, który w swojej twórczości skupia się na problemach polskiej przestrzeni i architektury - zaznaczają organizatorzy.

fot. Filip Springer

Filip Springer jest autorem licznych książek reporterskich dotykających problemów przestrzeni: „Miedzianka. Historia znikania”, „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”. W 2016 roku ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukazał się mini debiut prozatorski, książka „Zegarmistrz” wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej.

- W trakcie spotkania poznamy spojrzenie Filipa Springera na przestrzeń. Jego obraz otaczającej nas architektury. Tego jak żyje się w dużych i małych miastach. Jak dzisiaj wygląda polski krajobraz, nasza codzienna przestrzeń. A wszystko to będzie okraszone świetnymi zdjęciami, autorstwa zaproszonego gościa.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie z Filipem Springerem odbędzie się dziś, 23 października o godzinie 18:00 w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B (Wrocław). Wydarzenia w ramach WroFoto są otwarte dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych pasjonatów. Wstęp na nie jest darmowy. Jednak ze względów na wielkość sali, na spotkanie będzie mogło wejść pierwsze 150 osób. Natomiast całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na facebookowym kanale WroFoto www.facebook.com/wrofoto/

Filip Springerreporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Pomysłodawca festiwalu MiedziankaFest. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Warszawy i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki ukazały się po angielsku, niemiecku, czesku, węgiersku i rosyjsku.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7
Powiązane artykuły