Filip Springer gościem specjalnym WroFoto

0
Redakcja Fotopolis
23 Październik 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.

Cykl spotkań wokół fotografii WroFoto to projekt mający już swoją wrocławską tradycję. Ale to coś znacznie więcej niż wykład czy spotkanie autorskie. Gośćmi są znani fotografowie, którzy przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając tajniki swojego warsztatu. Jednak bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach.

Podczas najbliższego spotkania organizatorzy WroFoto będą kontynuować rozpoczęte we wrześniu rozważania nad zagadnieniem „przestrzeni“. - Zastanawiamy się czym jest ona dla fotografa, jak można się w niej odnaleźć. W październiku odpowiedzi na te i inne pytania pomoże nam odnaleźć gość specjalny, reporter i fotograf - Filip Springer, który w swojej twórczości skupia się na problemach polskiej przestrzeni i architektury - zaznaczają organizatorzy.

fot. Filip Springer

Filip Springer jest autorem licznych książek reporterskich dotykających problemów przestrzeni: „Miedzianka. Historia znikania”, „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”. W 2016 roku ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukazał się mini debiut prozatorski, książka „Zegarmistrz” wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej.

- W trakcie spotkania poznamy spojrzenie Filipa Springera na przestrzeń. Jego obraz otaczającej nas architektury. Tego jak żyje się w dużych i małych miastach. Jak dzisiaj wygląda polski krajobraz, nasza codzienna przestrzeń. A wszystko to będzie okraszone świetnymi zdjęciami, autorstwa zaproszonego gościa.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie z Filipem Springerem odbędzie się dziś, 23 października o godzinie 18:00 w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B (Wrocław). Wydarzenia w ramach WroFoto są otwarte dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych pasjonatów. Wstęp na nie jest darmowy. Jednak ze względów na wielkość sali, na spotkanie będzie mogło wejść pierwsze 150 osób. Natomiast całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na facebookowym kanale WroFoto www.facebook.com/wrofoto/

Filip Springerreporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Pomysłodawca festiwalu MiedziankaFest. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Warszawy i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki ukazały się po angielsku, niemiecku, czesku, węgiersku i rosyjsku.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
0
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
0
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
1
2
Powiązane artykuły