"Ruchome ściany" - wystawa Lecha Majewskiego w Galerii Przy Kozach

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Wrzesień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

“Otwarty na współczesność, świetnie zorientowany w najnowszych tendencjach sztuki, w rzadki dziś, szlachetny sposób pozostaje wierny starym mistrzom.” Prace Lecha Majewskiego do 10 października można oglądać w Galerii Przy Kozach

Lech Majewski to reżyser filmowy i teatralny, malarz, poeta, pisarz - autor esejów i powieści. Jest artystą, którego trudno zaklasyfikować do jakiejś szkoły czy stylistyki, wpisać w konkretny nurt, czy formację artystyczną. Ze swobodą i odwagą przemierza geograficzne obszary, ale także kolejne dziedziny sztuki, bada różne środki ekspresji i alternatywne wymiary narracji, rozsadzające schematy gatunkowe.

Artysta, którego trudno sklasyfikować

fot. Lech Majewski

Otwarty na współczesność, świetnie zorientowany w najnowszych tendencjach sztuki, w rzadki dziś, szlachetny sposób pozostaje wierny starym mistrzom. Wbrew nakazom własnej epoki swoją twórczością dowartościowuje kategorię piękna. Filmy Lecha Majewskiego „opowiadają się” w pierwszej osobie, są pejzażami wewnętrznymi. Pozwalają wniknąć w mikrokosmos bohatera - najczęściej jest nim artysta, którego wrażliwość filtruje obraz rzeczywistości.

Przedstawione w „Galerii przy Kozach” prace pochodzą z różnych okresów twórczości Lecha Majewskiego: Szklane usta (powstały ze złożenia cyklu wideo-artów Krew poety) zrealizowano w 2007 roku. Większość́ monochromatycznych fotografii zrobiono na planie Krwi poety / Szklanych ust. Dwie z nich są cytatami z Ewangelii Według Harry’ego (1992), a kilka barwnych - z Angelusa (2000).

fot. Lech Majewski

Kiedy i gdzie

Wernisaż wystawy odbędzie się 29 września podczas Dnia z Lechem Majewskim, w Galerii Przy Kozach Służewieckiego Domu Kultury, przy ul. Jana Sebastiana Bacha 15 w Warszawie, ale zdjęcia można oglądać już teraz.

fot. Lech Majewski

W programie dnia od 15:00 - prezentacja wideo-artów: „Pokój saren”, „Szklane usta”; film: „Onirica” Po projekcjach odbędzie się spotkanie z Lechem Majewskim (sala widowiskowa SDK) oraz otwarcie wystawy. Od godz. 15:00 do 20:00, Wydawnictwo „Rebis” na swoim stoisku w SDK.

Ekspozycja będzie czynna do 10 października 2018 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sdk.waw.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
PWSFTviF zaprasza na wernisaż wystawy studentów Katedry Fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna o 6 stycznia 2024 roku.
10
Powiązane artykuły