„Jesteśmy“ Tomka Sikory to wystawa fotografii w hołdzie równości

2
Redakcja Fotopolis
27 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

„Jesteśmy“ to dalszy ciąg walki Tomka Sikory z ksenofobią i strachem. Cykl barwnych portretów połączonych z elementami natury będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w Galerii Na Płocie.

„Jesteśmy" to cykl barwnych portretów dwóch par: czarnoskórej kobiety i białego mężczyzny oraz czarnoskórego mężczyzny i białej kobiety. Wyjątkowy efekt Tomek Sikora uzyskał poprzez łączenie zdjęć z elementami natury. Jak mówi autor, projekt jest silnym przekazem odnoszącym się do współczesnej kultury.

- Wszyscy ludzie, pomimo podziałów religijnych i kulturowych, mają takie same potrzeby, marzenia, uczucia. Jednak coraz większa ksenofobia wynikająca z nieznajomości innych kultur rodzi strach, który często przeradza się w agresję. Ignorancja, fanatyzm religijny i ideologiczny jest wykorzystywany cynicznie przez różne grupy interesów, z politykami na czele, rzekomo w obronie rodzimej kultury - mówi o projekcie Tomek Sikora.

- Chcę pokazać symbiozę ciał różnej barwy w postaci, harmonijnych, bardzo plastycznych obrazów, które powstały w procesie łączenia fotografii z elementami natury. Bo czymże innym jak częścią natury jest człowiek - dodaje Sikora.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż „Jesteśmy“ odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 29 lipca o godzinie 15:00 w Galerii Na Płocie w Mięćmierzu koło Kazimierze Dolnego. Ekspozycję będzie można oglądać do 5 sierpnia w godzinach 10:00-21:00. Wstęp jest wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Tomek Sikora - fotograf, ambasador Fujifilm, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz 57 wydawnictw autorskich. Członek ZPAF od 1979 roku. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku wraz z Andrzejem Świetlikiem powołał do życia Galerię Bezdomną promującą fotografię niezależną. Autor między innymi albumów: „Tomek Sikora światłoczuły”, „Cztery Pory Roku”, czy „Tribute to Colours”. Więcej na www.tomeksikora.eu.

wykorzystane zdjęcia: fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0