„Jesteśmy“ Tomka Sikory to wystawa fotografii w hołdzie równości

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

„Jesteśmy“ to dalszy ciąg walki Tomka Sikory z ksenofobią i strachem. Cykl barwnych portretów połączonych z elementami natury będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w Galerii Na Płocie.

„Jesteśmy" to cykl barwnych portretów dwóch par: czarnoskórej kobiety i białego mężczyzny oraz czarnoskórego mężczyzny i białej kobiety. Wyjątkowy efekt Tomek Sikora uzyskał poprzez łączenie zdjęć z elementami natury. Jak mówi autor, projekt jest silnym przekazem odnoszącym się do współczesnej kultury.

- Wszyscy ludzie, pomimo podziałów religijnych i kulturowych, mają takie same potrzeby, marzenia, uczucia. Jednak coraz większa ksenofobia wynikająca z nieznajomości innych kultur rodzi strach, który często przeradza się w agresję. Ignorancja, fanatyzm religijny i ideologiczny jest wykorzystywany cynicznie przez różne grupy interesów, z politykami na czele, rzekomo w obronie rodzimej kultury - mówi o projekcie Tomek Sikora.

- Chcę pokazać symbiozę ciał różnej barwy w postaci, harmonijnych, bardzo plastycznych obrazów, które powstały w procesie łączenia fotografii z elementami natury. Bo czymże innym jak częścią natury jest człowiek - dodaje Sikora.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż „Jesteśmy“ odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 29 lipca o godzinie 15:00 w Galerii Na Płocie w Mięćmierzu koło Kazimierze Dolnego. Ekspozycję będzie można oglądać do 5 sierpnia w godzinach 10:00-21:00. Wstęp jest wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Tomek Sikora - fotograf, ambasador Fujifilm, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz 57 wydawnictw autorskich. Członek ZPAF od 1979 roku. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku wraz z Andrzejem Świetlikiem powołał do życia Galerię Bezdomną promującą fotografię niezależną. Autor między innymi albumów: „Tomek Sikora światłoczuły”, „Cztery Pory Roku”, czy „Tribute to Colours”. Więcej na www.tomeksikora.eu.

wykorzystane zdjęcia: fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
7
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
8
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Powiązane artykuły