Foto Camp 2018 to zupełnie inny festiwal fotograficzny. 3 dni warsztatów, spotkań, wystaw, plenerów i… imprez z najlepszymi fotografami z branży

0

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Maj 2018
Artykuł na: 6-9 minut

W dniach 14-17 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie fotograficzne. Foto Camp to festiwal oparty na oryginalnej formule, w ramach której goście i prowadzący spędzają wspólnie czas na swego rodzaju “obozie”.

Organizatorzy określają Foto Camp mianem “fotograficzno-podróżniczego Woodstocka”. W planach wspólne ogniska, rozmowy do białego rana, wycieczki, warsztaty, prelekcje, konkursy i wiele innych atrakcji. A wszystko to w wyjątkowo przyjemnych okolicznościach przyrody - obok Karkonoskiego Parku Narodowego, w pięknej, górskiej atmosferze.

To festiwal fotograficzny inny niż wszystkie. Dzięki temu, że wszyscy - uczestnicy, prowadzący i zaproszone gwiazdy - będą przez kilka dni jeść, spać, spotykać się i bawić razem - nie występować mają bariery typowe dla innych festiwali czy warsztatów. Spotkanie będzie miało charakter wszechnicy artystycznej. Daje to możliwość nawiązania kontaktów, dyskusji, fermentu twórczego - które w innej konwencji nie mają szans zaistnieć.

Grono osobistości, multum atrakcji

- Swoją obecnością zaszczyci nas Tomasz Tomaszewski, dla nas mistrz i nauczyciel, fotograf od ponad 30 lat związany z National Geographic w Waszyngtonie. W świat swojej fotografii wprowadzi Was Robert Wolański, genialny, znany portrecista, świetny fotograf reklamowy. Wśród zaproszonych gości znajdzie się m.in. żywa legenda fotografii - Tomek Sikora! Będzie też Maciek Nabrdalik, fotograf Agencji VII. Będzie Joanna Kinowska - kuratorka wystaw fotograficznych, historyk sztuki. U nas dowiecie się wiele o naszej wspólnej pasji - fotografii i podróżach.  Nazwiska pozostałych super-gości pewnie mówią same, za siebie: Wojtek Grzędziński, Maciek Moskwa, Adam Nurkiewicz, Krystian Bielatowicz… a to nie koniec, wciąż chowamy niespodzianki. - zapowiadają organizatorzy. - Dowiecie się jak powstają materiały dla National Geographic, jak wygląda praca fotografów czy jak przygotować fotografie na konkurs fotograficzny. Będziecie mieli okazję pochwalić się własnymi zdjęciami na forum i dostać recenzję od najlepszych, będzie szansa podpytać o szczegóły czy poradzić się jednego z mistrzów - w kameralnej atmosferze. Będzie przegląd portfolio. Zabierzcie zatem swoje zdjęcia! Te drukowane i te „niedokończone” - elektroniczne. Przygotowaliśmy dla Was potężną dawkę wiedzy, pomysłów, inspiracji, przygód, dobrej zabawy.

Uczestnicy będą mogli wybierać między spotkaniami na dużej scenie - gdzie będą odbywać się prelekcje i projekcje, ale też zajęcia o charakterze edukacyjno warsztatowym - bardziej kameralną formą spotkań kilkunastoosobowych, aż po indywidualne konsultacje i rozmowy. Poza rdzeniem, czyli fotografami magazynu National Geographic Polska – na każdą edycję organizatorzy zapraszają tych, którzy ich zdaniem są wybitnymi ekspertami w swojej działalności fotograficznej, a ich twórczość jest zbieżna z filozofią spod znaku NG. Będą więc także na przykład przedstawiciele redakcji, dzięki którym uczestnicy dowiedzą się jak przebiega proces tworzenia materiałów dziennikarskich i fotograficznych, oraz jakie kryteria muszą spełniać współpracujący autorzy.

Kiedy i gdzie?

Foto Camp 2018 odbędzie się w dniach 14-17 czerwca 2018 roku, na Camp66 w Ścięgnach, w Karkonoszach (nieopodal Karpacza). Koszt udziału w całej imprezie wynosi 580 zł i obejmuje nocleg, śniadania i objadokolacje. Można także wykupić karnety dobowe, lub bez noclegu.

Więcej informacji pełny harmonogram imprezy znajdziecie pod adresem fotocamp.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

 

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)