Foto Camp 2019 - 4 dni warsztatów, spotkań, plenerów i… imprez z najlepszymi fotografami z branży

0
Redakcja Fotopolis
31 Maj 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Foto Camp to impreza inna niż wszystkie. Niby festiwal, ale zdecydowanie w bardziej otwartej konwencji. Dzięki temu, że wszyscy - uczestnicy, prowadzący i zaproszone gwiazdy - będą przez kilka dni jeść, spać, spotykać się i bawić razem - nie będzie barier typowych dla innych festiwali czy warsztatów. Start 12 czerwca.

Już niebawem rusza druga edycja wyjątkowych warsztatów Foto Camp, którym patronuje National Geographic Polska. Uczestnicy mogą wybierać między spotkaniami na dużej scenie, gdzie będą odbywać się prelekcje, projekcje czy też zajęcia o charakterze edukacyjno warsztatowym, a bardziej kameralną formą spotkań kilkunastoosobowych. Do tego indywidualne konsultacje i rozmowy.

Możliwość nawiązania kontaktów dyskusji i współpracy, które w innej konwencji nie mają szans zaistnienia

"Redukujemy dystans między „gwiazdami fotografii” spod znaku National Geographic - a uczestnikami, dając szansę na zdobycie wiedzy, poszerzenie umiejętności, przekazanie doświadczeń czy nawiązanie znajomości.Poza rdzeniem, czyli fotografami magazynu National Geographic Polska - na każdą edycję Foto Camp zapraszamy tych, którzy naszym zdaniem są wybitnymi ekspertami w swojej działalności fotograficznej, a ich twórczość jest zbieżna z filozofią spod znaku NG. Będą też przedstawiciele redakcji, dzięki temu uczestnicy dowiedzą się jak przebiega proces tworzenia materiałów dziennikarskich i fotograficznych, jakie kryteria muszą spełniać współpracujący autorzy, czym różni się National Geographic od innych magazynów. Znając specyfikę naszej pracy i pasji - nie ograniczamy się do fotografii. Podróżuje się przecież wszystkimi zmysłami…” - zachęcają organizatorzy.

Śmietanka polskiej fotografii wśród gości

W tym roku festiwal odwiedzi jeszcze większa drużyna gości specjalnych i bardzo specjalnych. Do ekipy „startowej” (Arcimowicz, Brzoza, Młodkowski, Nowacki, Zaborowski) dołączyli wspaniali goście I edycji niemal w komplecie (Kinowska, El Tanbouli, Sikora, Tomaszewski, Grzędziński, Pawłowski, Bielatowicz, Wolański, Moskwa, Kosicki, Nurkiewicz).

Na pokładzie znajdą się także m.in. Magdalena i Maks Rigamonti, duet dziennikarsko-fotograficzny, którzy właśnie zbierają zasłużone laury za najlepszą książkę fotografriczną na świecie! Dołączyło też trzech znakomitych fotografów, laureatów m.in. World Press Photo - Maciek Skawiński, Tomek Lazar i Kacper Kowalski.

Camp 66 - miejsce tegorocznej edycji festiwalu

Wyjątkowa postać, jaką jest Zbigniew Furman, kiedyś absolutnie czołowy polski fotograf prasowy, obecnie wspaniały portrecista, nie wymaga rekomendacji. O swoich doświadczeniach i wiedzy na temat pracy po obu stronach obiektywu opowie nam z kolei i pomoże w pracy fotograficznej Lidia Popiel - modelka i fotografka.

O swoich doświadczeniach w pracy - kolejno jako dziennikarz, fotograf i filmowiec, a także redaktor naczelny National Geographic Polska opowie Marcin Jamkowski. Dowiecie się od niego jak to jest studiować w USA, jak przesiadł się z aparatu na kamerę i niemal od razu odniósł wyjątkowy sukces. W arkana fotografii sportowej wprowadzi Was z kolei Tomek Markowski, zawodowiec „pełną gębą”. Natomiast wgląd w fotografię pełną kontemplacji - tam gdzie ciało człowieka staje się dziełem sztuki zaoferuje Wam Arek Branicki.

Plejadę wielkich gwiazd, które zagoszczą i staną się tegorocznymi współgospodarzami zamykają wspaniałe nazwiska: Zbyszek Kordys, Mariusz Śmiejek, Leszek Szurkowski, Wiktor Franko, Wojtek Wieteska, Jacek Zych… a to tylko część z zaproszonych gości.

Podobnie, jak rok temu nie zabraknie dodatkowych atrakcji jak koncerty, czy lekcje jogi pod kątem obciążeń typowych dla fotografów.

Kiedy i gdzie?

Foto Camp 2019 odbędzie się w dniach 12-16 czerwca 2019 roku, na Camp66 w Ścięgnach, w Karkonoszach (nieopodal Karpacza). Koszt udziału w całej imprezie wynosi 550 zł i obejmuje nocleg oraz śniadania. Można także wykupić karnety dobowe i dwudniowe w cenach  150 i 250 zł.

Więcej informacji oraz pełny harmonogram wydarzeń znajdziecie pod adresem fotocamp.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2
Powiązane artykuły