Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mój Fyrtel 2019 - darmowe warsztaty dokumentu i reportażu ze znanymi fotografami. Zapisy tylko do 2 czerwca

0

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Maj 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Interesujesz się fotografią reportażową, pracujesz nad projektem długoterminowym, a może po prostu kochasz dokumentować swoją codzienność? Zgłoś się na bezpłatne warsztaty z Adrianem Wykrotą, Mariuszem Foreckim, Michałem Sita i Michałem Adamskim, organizowane przez PIX.HOUSE.

Mój Fyrtel / Moja Przestrzeń 2019 to czwarta edycja bezpłatnych warsztatów fotografii dokumentalnej i reporterskiej, których celem jest stworzenie wspólnego obrazu otaczającego nas świata. Obrazu, który - jak pragną twórcy - będzie po latach świadectwem zachodzących zmian.

“Interesują nas “małe historie” podwórek, placów, zawodów których już nie ma, czy naszych sąsiadów. Stawiamy na Waszą kreatywność w interpretacji tematu “Moja przestrzeń”. Warsztaty zakończą się wspólną wystawą  na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.” - zachęcają organizatorzy.

Poruszane zagadnienia warsztatowe:

  • podstawy warsztatu
  • historia fotografii dokumentalnej - jej rola, funkcje, inspiracje
  • książki fotograficzne - źródło inspiracji
  • dokumentowanie swojej przestrzeni - fotografia dokumentalna w praktyce
  • praca nad długoterminowym projektem fotograficznym
  • analiza zdjęć wykonanych przez uczestników oraz edycja materiału fotograficznego pod wystawę i publikację
  • przygotowanie zdjęć do druku, druk, aranżacja i montaż wystawy

Prowadzący to śmietanka polskiego dokumentu

Na uczestników czekają wybitni polscy fotografowie, którzy poprowadzą łącznie 40 godzin zajęć warsztatowych. Wśród nich: Adrian Wykrota - założyciel galerii PIX.House, członek ZPAF i kolektywu Un-Posed, stypendysta ministerstwa kultury, laureat konkursów IPA, Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, Leica Street Photo i Fotoreporter Roku, Mariusz Forecki - członek ZPAF, autor projektów rejestrujących zmiany zachodzące w Polsce po 1989 roku. Współtwórca magazynu fotografii dokumentalnej 5klatek, autor książek, absolwent ITF w Opawie, zdobywca wielu nagród w konkursach fotografii prasowej, Michał Sita - absolwent ITF w Opawie, kurator festiwalu książek fotograficznych XPRINT, autor projektów długoterminowych i Michał Adamski - fotograf dokumentalista, członek ZPAF i agencji FORUM. Zajmuje się realizacją tematów społecznych i dokumentalnych, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie. Laureat konkursów IPA, PX3, Grand Press Photo i Wielkopolska Press Photo, autor książek.

Jak aplikować?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy interesują się fotografią dokumentalną. Są też w całości bezpłatne. Z racji ograniczonej liczby miejsc, prowadzona jest jednak rekrutacja. Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie załączonego linku do zestawu zdjęć dokumentalnych.

Aby zgłosić swój udział, należy do niedzieli 2 czerwca 2019 roku przesłać formularz zgłoszeniowy, załączając do 8 fotografii z jednego projektu dokumentalnego/reportażu lub do 8 pojedynczych zdjęć ze swojego portfolio wraz z opisem. Ogłoszenie listy warsztatowej nastąpi do 15 czerwca 2019 roku.

- Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie załączonego linku do zestawu zdjęć dokumentalnych. Na warsztatach możemy pracować nad nowym lub już rozpoczętym cyklem zdjęć. - komentują organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty Mój Fyrtel będą odbywać się od czerwca do listopada 2019 roku w formie 3 zjazdów oraz konsultacji indywidualnych w przestrzeniach Pix.House w Poznaniu. Terminy spotkań zostaną ustalone indywidualnie, po uformowaniu grupy warsztatowej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pix.house.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
1
0
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)