Mój Fyrtel 2019 - darmowe warsztaty dokumentu i reportażu ze znanymi fotografami. Zapisy tylko do 2 czerwca

0
Redakcja Fotopolis
27 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Interesujesz się fotografią reportażową, pracujesz nad projektem długoterminowym, a może po prostu kochasz dokumentować swoją codzienność? Zgłoś się na bezpłatne warsztaty z Adrianem Wykrotą, Mariuszem Foreckim, Michałem Sita i Michałem Adamskim, organizowane przez PIX.HOUSE.

Mój Fyrtel / Moja Przestrzeń 2019 to czwarta edycja bezpłatnych warsztatów fotografii dokumentalnej i reporterskiej, których celem jest stworzenie wspólnego obrazu otaczającego nas świata. Obrazu, który - jak pragną twórcy - będzie po latach świadectwem zachodzących zmian.

“Interesują nas “małe historie” podwórek, placów, zawodów których już nie ma, czy naszych sąsiadów. Stawiamy na Waszą kreatywność w interpretacji tematu “Moja przestrzeń”. Warsztaty zakończą się wspólną wystawą  na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.” - zachęcają organizatorzy.

Poruszane zagadnienia warsztatowe:

  • podstawy warsztatu
  • historia fotografii dokumentalnej - jej rola, funkcje, inspiracje
  • książki fotograficzne - źródło inspiracji
  • dokumentowanie swojej przestrzeni - fotografia dokumentalna w praktyce
  • praca nad długoterminowym projektem fotograficznym
  • analiza zdjęć wykonanych przez uczestników oraz edycja materiału fotograficznego pod wystawę i publikację
  • przygotowanie zdjęć do druku, druk, aranżacja i montaż wystawy

Prowadzący to śmietanka polskiego dokumentu

Na uczestników czekają wybitni polscy fotografowie, którzy poprowadzą łącznie 40 godzin zajęć warsztatowych. Wśród nich: Adrian Wykrota - założyciel galerii PIX.House, członek ZPAF i kolektywu Un-Posed, stypendysta ministerstwa kultury, laureat konkursów IPA, Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, Leica Street Photo i Fotoreporter Roku, Mariusz Forecki - członek ZPAF, autor projektów rejestrujących zmiany zachodzące w Polsce po 1989 roku. Współtwórca magazynu fotografii dokumentalnej 5klatek, autor książek, absolwent ITF w Opawie, zdobywca wielu nagród w konkursach fotografii prasowej, Michał Sita - absolwent ITF w Opawie, kurator festiwalu książek fotograficznych XPRINT, autor projektów długoterminowych i Michał Adamski - fotograf dokumentalista, członek ZPAF i agencji FORUM. Zajmuje się realizacją tematów społecznych i dokumentalnych, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie. Laureat konkursów IPA, PX3, Grand Press Photo i Wielkopolska Press Photo, autor książek.

Jak aplikować?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy interesują się fotografią dokumentalną. Są też w całości bezpłatne. Z racji ograniczonej liczby miejsc, prowadzona jest jednak rekrutacja. Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie załączonego linku do zestawu zdjęć dokumentalnych.

Aby zgłosić swój udział, należy do niedzieli 2 czerwca 2019 roku przesłać formularz zgłoszeniowy, załączając do 8 fotografii z jednego projektu dokumentalnego/reportażu lub do 8 pojedynczych zdjęć ze swojego portfolio wraz z opisem. Ogłoszenie listy warsztatowej nastąpi do 15 czerwca 2019 roku.

- Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie załączonego linku do zestawu zdjęć dokumentalnych. Na warsztatach możemy pracować nad nowym lub już rozpoczętym cyklem zdjęć. - komentują organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty Mój Fyrtel będą odbywać się od czerwca do listopada 2019 roku w formie 3 zjazdów oraz konsultacji indywidualnych w przestrzeniach Pix.House w Poznaniu. Terminy spotkań zostaną ustalone indywidualnie, po uformowaniu grupy warsztatowej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pix.house.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
4
0
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Obiektywy Samyanga to najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo obiektywy z autofokusem do Sony E. Teraz, przy ich zakupie stację dokująca do personalizacji systemu...
0
0
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Podczas trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku, Musiałówna fotografowała polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim gdzie...
25
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)