Red Bull Mistrz obiektywu - wygraj 3-dniowe warsztaty z najlepszymi fotografami w branży

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Chcesz robić takie zdjęcia jak laureaci Red Bull Illume? Na pewno przyda ci się odrobina wiedzy i praktyki. Te masz szansę zdobyć podczas nadchodzących warsztatów z Marcinem Kinem i Adamem Klimkiem.

Red Bull Mistrz Obiektywu to trzydniowe warsztaty fotograficzne, podczas których 15 osób będzie miało okazję szlifować swój talent pod okiem doświadczonych i kreatywnych fotografów sportów akcji. Tym razem Marcin Kin, wraz z Adamem Klimkiem zaproszą uczestników warsztatów na Małopolska Joy Ride Festival. Oznacza to, że tematem przewodnim będzie fotografowanie wyczynów na rowerach MTB.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się na czym polega praca fotografa podczas wydarzeń sportowych, na co trzeba zwracać uwagę i co zrobić, by wykonać pełne emocji i idealnie skomponowane zdjęcie.  Będą też mieli możliwość fotografowania profesjonalnym sprzętem z górnej półki. Nowoczesne fotograficzne zaplecze sprzętowe zapewni firma Canon, która jest partnerem wydarzenia.

fot. Marcin Kęsek, uczestnik poprzednich warsztatów Red Bull Mistrz Obiektywu

Przewodnikiem po fotograficznym świecie będzie znany fotograf sportów ekstremalnych Marcin Kin. „Na moich zdjęciach zawsze musi się dużo dziać. Kiedy zaczynałem przygodę z fotografią, wiedziałem, że chcę docelowo zajmować się reportażem. Moim idolem był Węgier Robert Capa, który powiedział: ‘Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to znaczy, że nie jesteś dostatecznie blisko’. I ja się z tym zgadzam” - mówi.

Aby wprowadzić tę zasadę w życie uczestnicy warsztatów będą fotografować zawodników, startujących w Małopolska Joy Ride Festival. W programie jest także wieczorna sesja z jednym z najlepszych riderów BMX - Dawidem Godźkiem.

fot. Sandra Biegun, uczestniczka poprzednich warsztatów Red Bull Mistrz Obiektywu

Jak aplikować?

Choć warsztaty są darmowe, liczba miejsc jest ograniczona, a udział zajęciach będzie mogło wziąć udział tylko 15 osób. Aby powalczyć o miejsce należy do 26 kwietnia opublikować swoje najlepsze fotografie sportowe na Instagramie, tagując je hashtagiem #mistrzobiektywu18 i oznaczając profile @redbullpolska oraz @canonpolska. W wydarzeniu mogą brać udział wyłącznie osoby w wieku 19-30 lat.

Po zakończeniu etapu zgłoszeń Marcin Kin obejrzy wszystkie zgłoszone prace i wybierze te, które jego zdaniem zasługują na wyróżnienie w postaci udziału w warsztatach. Dodatkowo, dwie dzikie karty przyzna firma Canon.

Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 maja 2018 roku podczas Małopolska Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie pod adresem redbull.com.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
PWSFTviF zaprasza na wernisaż wystawy studentów Katedry Fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna o 6 stycznia 2024 roku.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)