Red Bull Mistrz obiektywu - wygraj 3-dniowe warsztaty z najlepszymi fotografami w branży

0
Redakcja Fotopolis
18 Kwiecień 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Chcesz robić takie zdjęcia jak laureaci Red Bull Illume? Na pewno przyda ci się odrobina wiedzy i praktyki. Te masz szansę zdobyć podczas nadchodzących warsztatów z Marcinem Kinem i Adamem Klimkiem.

Red Bull Mistrz Obiektywu to trzydniowe warsztaty fotograficzne, podczas których 15 osób będzie miało okazję szlifować swój talent pod okiem doświadczonych i kreatywnych fotografów sportów akcji. Tym razem Marcin Kin, wraz z Adamem Klimkiem zaproszą uczestników warsztatów na Małopolska Joy Ride Festival. Oznacza to, że tematem przewodnim będzie fotografowanie wyczynów na rowerach MTB.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się na czym polega praca fotografa podczas wydarzeń sportowych, na co trzeba zwracać uwagę i co zrobić, by wykonać pełne emocji i idealnie skomponowane zdjęcie.  Będą też mieli możliwość fotografowania profesjonalnym sprzętem z górnej półki. Nowoczesne fotograficzne zaplecze sprzętowe zapewni firma Canon, która jest partnerem wydarzenia.

fot. Marcin Kęsek, uczestnik poprzednich warsztatów Red Bull Mistrz Obiektywu

Przewodnikiem po fotograficznym świecie będzie znany fotograf sportów ekstremalnych Marcin Kin. „Na moich zdjęciach zawsze musi się dużo dziać. Kiedy zaczynałem przygodę z fotografią, wiedziałem, że chcę docelowo zajmować się reportażem. Moim idolem był Węgier Robert Capa, który powiedział: ‘Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to znaczy, że nie jesteś dostatecznie blisko’. I ja się z tym zgadzam” - mówi.

Aby wprowadzić tę zasadę w życie uczestnicy warsztatów będą fotografować zawodników, startujących w Małopolska Joy Ride Festival. W programie jest także wieczorna sesja z jednym z najlepszych riderów BMX - Dawidem Godźkiem.

fot. Sandra Biegun, uczestniczka poprzednich warsztatów Red Bull Mistrz Obiektywu

Jak aplikować?

Choć warsztaty są darmowe, liczba miejsc jest ograniczona, a udział zajęciach będzie mogło wziąć udział tylko 15 osób. Aby powalczyć o miejsce należy do 26 kwietnia opublikować swoje najlepsze fotografie sportowe na Instagramie, tagując je hashtagiem #mistrzobiektywu18 i oznaczając profile @redbullpolska oraz @canonpolska. W wydarzeniu mogą brać udział wyłącznie osoby w wieku 19-30 lat.

Po zakończeniu etapu zgłoszeń Marcin Kin obejrzy wszystkie zgłoszone prace i wybierze te, które jego zdaniem zasługują na wyróżnienie w postaci udziału w warsztatach. Dodatkowo, dwie dzikie karty przyzna firma Canon.

Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 maja 2018 roku podczas Małopolska Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie pod adresem redbull.com.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
1
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
8
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)