Paulina Otylie Surys finalistką BJP International Photography Awards 2018

Autor: Maciej Luśtyk

6 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

British Journal of Photography opublikował listę finalistów 14. edycji prestiżowego konkursu BJP International Photography Awards. Wśród 5 fotografów nominowanych do głównej nagrody znalazła się Polka, Paulina Otylie Surys.

Organizowany przez British Journal of Photography konkurs International Photography Awards od 14 lat nagradza najlepsze wschodzące talenty z różnych dziedzin fotografii. Co roku zdjęcia finalistów prezentowane są na festiwalu Photo London, a zwycięzca otrzymuje możliwość profesjonalnego wydruku swojego portfolio i grant w wysokości 5 tys. funtów na realizację własnej wystawy w prestiżowej galerii TJ Boulting.

Tegorocznych finalistów wybierało jury, w którego składzie zasiedli znamienici przedstawiciele branży, m.in.: Fariba Farshad (współtwórca festiwalu Photo London), Alona Pardo (kurator londyńskiego centrum sztuki Barbican Centre) czy Fiona Rogers (menedżer ds. rozwoju w Magnum Photos).

fot. Paulina Otylie Surys, z cyklu "Dreamatorium"

fot. Paulina Otylie Surys, z cyklu "Dreamatorium"

Miło nam poinformować, że wśród raptem 5 finalistów konkursu znalazła się polska fotograf Paulina Otylie Surys. Wyróżniona seria "Drematorium" opowiada o dzieciństwie i dorastaniu w okresie PRL-u. Zestawiając w groteskowych kolażach zdjęcia rodzine i socjalistyczne motywy z fotografiami mięsa, cykl fotografki łączy nostalgię ze strachem. Więcej zdjęć z projektu znajdziecie na stronie internetowej autorki.

- Uznanie ekspertów z branży jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Projekt Drematorium zapoczątkowała moja pierwsza wizyta w Polsce, z której wyjechałam 10 lat temu. Podróż ta przywołała wiele wspomnień i pozwoliła inaczej spojrzeć na rzeczy, których wcześniej nie doceniałam. - mówi o swoim cyklu Paulina Otylie Surys.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Oprócz niej, w finale konkursu znaleźli się: Alys Tomlinson, Harit Srikhao, Poulomi Basu oraz duński kolektyw, w skład którego wchodzą Sara Galbiati, Peter Eriksen i Tobias Markussen. Pojedyncze zdjęcia z wyróżnionych cykli możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Nazwisko głównego zwycięzcy konkursu poznamy 27 marca.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem bjp-online.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)