Paulina Otylie Surys finalistką BJP International Photography Awards 2018

Paulina Otylie Surys finalistką BJP International Photography Awards 2018

British Journal of Photography opublikował listę finalistów 14. edycji prestiżowego konkursu BJP International Photography Awards. Wśród 5 fotografów nominowanych do głównej nagrody znalazła się Polka, Paulina Otylie Surys.

Organizowany przez British Journal of Photography konkurs International Photography Awards od 14 lat nagradza najlepsze wschodzące talenty z różnych dziedzin fotografii. Co roku zdjęcia finalistów prezentowane są na festiwalu Photo London, a zwycięzca otrzymuje możliwość profesjonalnego wydruku swojego portfolio i grant w wysokości 5 tys. funtów na realizację własnej wystawy w prestiżowej galerii TJ Boulting.

Tegorocznych finalistów wybierało jury, w którego składzie zasiedli znamienici przedstawiciele branży, m.in.: Fariba Farshad (współtwórca festiwalu Photo London), Alona Pardo (kurator londyńskiego centrum sztuki Barbican Centre) czy Fiona Rogers (menedżer ds. rozwoju w Magnum Photos).

fot. Paulina Otylie Surys, z cyklu "Dreamatorium"

fot. Paulina Otylie Surys, z cyklu "Dreamatorium"

Miło nam poinformować, że wśród raptem 5 finalistów konkursu znalazła się polska fotograf Paulina Otylie Surys. Wyróżniona seria "Drematorium" opowiada o dzieciństwie i dorastaniu w okresie PRL-u. Zestawiając w groteskowych kolażach zdjęcia rodzine i socjalistyczne motywy z fotografiami mięsa, cykl fotografki łączy nostalgię ze strachem. Więcej zdjęć z projektu znajdziecie na stronie internetowej autorki.

- Uznanie ekspertów z branży jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Projekt Drematorium zapoczątkowała moja pierwsza wizyta w Polsce, z której wyjechałam 10 lat temu. Podróż ta przywołała wiele wspomnień i pozwoliła inaczej spojrzeć na rzeczy, których wcześniej nie doceniałam. - mówi o swoim cyklu Paulina Otylie Surys.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Oprócz niej, w finale konkursu znaleźli się: Alys Tomlinson, Harit Srikhao, Poulomi Basu oraz duński kolektyw, w skład którego wchodzą Sara Galbiati, Peter Eriksen i Tobias Markussen. Pojedyncze zdjęcia z wyróżnionych cykli możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Nazwisko głównego zwycięzcy konkursu poznamy 27 marca.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem bjp-online.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8