Paulina Otylie Surys finalistką BJP International Photography Awards 2018

2
Maciej Luśtyk
6 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

British Journal of Photography opublikował listę finalistów 14. edycji prestiżowego konkursu BJP International Photography Awards. Wśród 5 fotografów nominowanych do głównej nagrody znalazła się Polka, Paulina Otylie Surys.

Organizowany przez British Journal of Photography konkurs International Photography Awards od 14 lat nagradza najlepsze wschodzące talenty z różnych dziedzin fotografii. Co roku zdjęcia finalistów prezentowane są na festiwalu Photo London, a zwycięzca otrzymuje możliwość profesjonalnego wydruku swojego portfolio i grant w wysokości 5 tys. funtów na realizację własnej wystawy w prestiżowej galerii TJ Boulting.

Tegorocznych finalistów wybierało jury, w którego składzie zasiedli znamienici przedstawiciele branży, m.in.: Fariba Farshad (współtwórca festiwalu Photo London), Alona Pardo (kurator londyńskiego centrum sztuki Barbican Centre) czy Fiona Rogers (menedżer ds. rozwoju w Magnum Photos).

fot. Paulina Otylie Surys, z cyklu "Dreamatorium"

fot. Paulina Otylie Surys, z cyklu "Dreamatorium"

Miło nam poinformować, że wśród raptem 5 finalistów konkursu znalazła się polska fotograf Paulina Otylie Surys. Wyróżniona seria "Drematorium" opowiada o dzieciństwie i dorastaniu w okresie PRL-u. Zestawiając w groteskowych kolażach zdjęcia rodzine i socjalistyczne motywy z fotografiami mięsa, cykl fotografki łączy nostalgię ze strachem. Więcej zdjęć z projektu znajdziecie na stronie internetowej autorki.

- Uznanie ekspertów z branży jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Projekt Drematorium zapoczątkowała moja pierwsza wizyta w Polsce, z której wyjechałam 10 lat temu. Podróż ta przywołała wiele wspomnień i pozwoliła inaczej spojrzeć na rzeczy, których wcześniej nie doceniałam. - mówi o swoim cyklu Paulina Otylie Surys.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Oprócz niej, w finale konkursu znaleźli się: Alys Tomlinson, Harit Srikhao, Poulomi Basu oraz duński kolektyw, w skład którego wchodzą Sara Galbiati, Peter Eriksen i Tobias Markussen. Pojedyncze zdjęcia z wyróżnionych cykli możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Nazwisko głównego zwycięzcy konkursu poznamy 27 marca.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem bjp-online.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Odkryj wewnętrzny świat fotografii na wystawie „Obrazy metafor II”
Już dziś (22 lipca) w Galeria Katowice wernisaż drugiej odsłony cyklu „Obrazy metafor“, którego autorami są Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Projekt przedstawia...
0
0