Ruszyła kolejna edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa

0

Autor: Michał Chrzanowski

11 Styczeń 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Właśnie wystartowała XV edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Swoje prace możecie nadsyłać do 5 lutego.

Organizowany od 2004 roku przez Bibliotekę Śląską konkurs Śląska Fotografia Prasowa jest największym tego tupu wydarzeniem w regionie. Jego celem jest nie tylko wybór i nagrodzenie najlepszych fotografii, lecz także integracja środowiska fotoreporterów związanych ze śląską prasą oraz dokumentacja wydarzeń i przemian zachodzących wokół nas.

W ubiegłym roku napłynęło 667 zdjęć, zgłoszonych przez 70 fotografów. Spośród nich najlepszym okazał się Tomasz Jodłowski, który nadesłał cykl Ścieżka zdrowia, który dokumentuje ekstremalny bieg Runmageddon.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

W tym roku wystartowała już XV edycja konkursu

Fotoreporterzy, profesjonalni fotograficy, jak również amatorzy, współpracujący z lokalnymi gazetami i portalami internetowymi mogą już zgłaszać swoje najlepsze zdjęcia wykonane w poprzednim roku. Najlepsze fotografie konkursowe wybiera profesjonalne jury. Z kolei Nagrodę im. Krystyny Bochenek przyznają czytelnicy. Wyróżnione prace będą wyeksponowane na wystawie w holu głównym Biblioteki Śląskiej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Zdjęcia można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Działu Promocji Biblioteki Śląskiej. Termin składania prac upływa 5 lutego 2018 roku (decyduje data stempla pocztowego). Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Śląskiej przez cały marzec. Uroczystość wręczenia nagród również odbędzie się w marcu 2018 roku.

Więcej informacji, jak również regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.bs.katowice.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0