Konkurs X-Rite i Affinity Photo rozstrzygnięty. Oto autorzy najlepszych prac!

0
Maciej Luśtyk
24 Listopad 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Poznaliśmy wyniki konkursu X-Rite i Affinity Photo, w którym Waszym zadaniem było dokonanie jak najlepszej postprodukcji zdjęć Emila Bilińskiego. Zobaczcie, kto zgarnął nagrody.

Pod koniec października, wspólnie z markami X-Rite i Affinity Photo wystartowaliśmy z konkursem, w którym musieliście sprawdzić w praktyce możliwości programu i wyedytować za jego pomocą jedno z wybranych zdjęć Emila Bilińskiego. Jak się okazało, zadanie wcale nie było łatwe. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, ale nie każdy pamiętał, by z równą pieczołowitością podejść zarówno do edycji kolorystycznej jak i retuszu skóry i innych elementów procesu edycji. Nie zabrakło jednak bardzo dobrych prac.

Poprzeczkę stawiał wysoko również fakt, że to sam Emil Biliński dokonał ostatecznej oceny nadesłanych prac. Właśnie poznaliśmy nazwiska autorów prac, które uznał za najlepiej odpowiadające profesjonalnym standardom.

1. miejsce - Artur Piłat

fot. Emil Biliński, edycja: Artur Piłat

Opis projektu: Po wywołaniu RAW rozpocząłem retusz skóry i włosów oraz wyrównywanie kolorystyki skóry (frequency separation), następnie niedestruktywne dodge&burn i na koniec stemplowanie włosów, usunięcie czerwonego zabarwienia oka (Selective Color Adjustement) oraz nadanie zdjęciu finalnej kolorystyki (Gradient Map) i jasności (Levels Adjustment).

Komentarz jurora: Duży plus za dobór zdjęcia! Obraz po retuszu nie został przerysowany. Zachowawcza ingerencja w kolorystykę utrzymująca klimat zdjęcia. Brawo!

Za zajęcie pierwszego miejsca Artur Piłat otrzymuje kalibrator X-Rite ColorMunki Display i licencję na program Affinity Photo, o łącznej wartości 685 zł. Do tego dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

2. miejsce - Łukasz Chróściel

fot. Emil Biliński, edycja: Łukasz Chróściel

Opis projektu:  Po wywołaniu RAW-a, dobrałem odpowiednią barwę skory, a później rozjaśniłem dolną część zdjęcia i przyciemniłem tło dokoła postaci. Następnie usunąłem niedoskonałości cery i rozjaśniłem twarz.

Komentarz jurora: Jedna z nielicznych prac, która utrzymuje wysoki poziom ostrości. Ciekawa kolorystyka.

Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest wzorzec kolorystyczny ColorChecker Passport Photo oraz licencja na program Affinity Photo, o łącznej wartości 399 zł. Do tego dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

3. miejsce - Piotr Wyszyński

fot. Emil Biliński, edycja: Piotr Wyszyński

Opis projektu: Wywołanie pliku RAW, edycja krzywych RGB, edycja krzywych LAB, zmniejszenie wartości suwaka Vibrance, Selective Color Adjusment - kolor żółty. Następnie podbicie kontrastu, zmiany balansu kolorów i schłodzenie kolorystyki przy pomocy narzędzia White Balance Adjustment. Kolejnymi elementami była maska wyrównująca kolor skóry oraz maska z krzywymi Lab, zmieniająca kolorystykę górnej części zdjęcia.

Komentarz jurora: Przyciągająca kolorystyka. Duży plus za stworzenie ciekawej atmosfery!

Za zajęcie trzecie miejsca Piotr Wyszyński otrzymuje licencję na program Affinity Photo o wartości 239 zł oraz dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy. Niebawem skontaktujemy się z Wami w celu przekazania nagrody.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na cykl pięciu nieodpłatnych warsztatów “Wokół Portretu” organizowanych w ramach drugiej edycji Dni Fotografii Alternatywnej.
30
0
Twój fotoreportaż w National Geographic - weź udział w konkursie z okazji XX-lecia polskiej edycji magazynu
Twój fotoreportaż w National Geographic - weź udział w konkursie z okazji XX-lecia polskiej edycji...
Weź udział w wyjątkowym konkursie zorganizowanym z okazji XX-lecia National Geographic Polska. Najlepszy fotoreportaż zostanie opublikowany w październikowym wydaniu...
8
0
Spójrz na rzeczywistość z innej perspektywy. TIFF Festival 2019 rusza już 4 września
Spójrz na rzeczywistość z innej perspektywy. TIFF Festival 2019 rusza już 4 września
9. edycja wrocławskiego TIFF Festival zachęca do spojrzenia na nasze otoczenie przez pryzmat innych światów. Zobaczcie, czego się spodziewać.
15
2