Konkurs X-Rite i Affinity Photo rozstrzygnięty. Oto autorzy najlepszych prac!

Konkurs X-Rite i Affinity Photo rozstrzygnięty. Oto autorzy najlepszych prac!

Poznaliśmy wyniki konkursu X-Rite i Affinity Photo, w którym Waszym zadaniem było dokonanie jak najlepszej postprodukcji zdjęć Emila Bilińskiego. Zobaczcie, kto zgarnął nagrody.

Pod koniec października, wspólnie z markami X-Rite i Affinity Photo wystartowaliśmy z konkursem, w którym musieliście sprawdzić w praktyce możliwości programu i wyedytować za jego pomocą jedno z wybranych zdjęć Emila Bilińskiego. Jak się okazało, zadanie wcale nie było łatwe. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, ale nie każdy pamiętał, by z równą pieczołowitością podejść zarówno do edycji kolorystycznej jak i retuszu skóry i innych elementów procesu edycji. Nie zabrakło jednak bardzo dobrych prac.

Poprzeczkę stawiał wysoko również fakt, że to sam Emil Biliński dokonał ostatecznej oceny nadesłanych prac. Właśnie poznaliśmy nazwiska autorów prac, które uznał za najlepiej odpowiadające profesjonalnym standardom.

1. miejsce - Artur Piłat

fot. Emil Biliński, edycja: Artur Piłat

Opis projektu: Po wywołaniu RAW rozpocząłem retusz skóry i włosów oraz wyrównywanie kolorystyki skóry (frequency separation), następnie niedestruktywne dodge&burn i na koniec stemplowanie włosów, usunięcie czerwonego zabarwienia oka (Selective Color Adjustement) oraz nadanie zdjęciu finalnej kolorystyki (Gradient Map) i jasności (Levels Adjustment).

Komentarz jurora: Duży plus za dobór zdjęcia! Obraz po retuszu nie został przerysowany. Zachowawcza ingerencja w kolorystykę utrzymująca klimat zdjęcia. Brawo!

Za zajęcie pierwszego miejsca Artur Piłat otrzymuje kalibrator X-Rite ColorMunki Display i licencję na program Affinity Photo, o łącznej wartości 685 zł. Do tego dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

2. miejsce - Łukasz Chróściel

fot. Emil Biliński, edycja: Łukasz Chróściel

Opis projektu:  Po wywołaniu RAW-a, dobrałem odpowiednią barwę skory, a później rozjaśniłem dolną część zdjęcia i przyciemniłem tło dokoła postaci. Następnie usunąłem niedoskonałości cery i rozjaśniłem twarz.

Komentarz jurora: Jedna z nielicznych prac, która utrzymuje wysoki poziom ostrości. Ciekawa kolorystyka.

Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest wzorzec kolorystyczny ColorChecker Passport Photo oraz licencja na program Affinity Photo, o łącznej wartości 399 zł. Do tego dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

3. miejsce - Piotr Wyszyński

fot. Emil Biliński, edycja: Piotr Wyszyński

Opis projektu: Wywołanie pliku RAW, edycja krzywych RGB, edycja krzywych LAB, zmniejszenie wartości suwaka Vibrance, Selective Color Adjusment - kolor żółty. Następnie podbicie kontrastu, zmiany balansu kolorów i schłodzenie kolorystyki przy pomocy narzędzia White Balance Adjustment. Kolejnymi elementami była maska wyrównująca kolor skóry oraz maska z krzywymi Lab, zmieniająca kolorystykę górnej części zdjęcia.

Komentarz jurora: Przyciągająca kolorystyka. Duży plus za stworzenie ciekawej atmosfery!

Za zajęcie trzecie miejsca Piotr Wyszyński otrzymuje licencję na program Affinity Photo o wartości 239 zł oraz dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy. Niebawem skontaktujemy się z Wami w celu przekazania nagrody.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1