Konkurs X-Rite i Affinity Photo rozstrzygnięty. Oto autorzy najlepszych prac!

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Listopad 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Poznaliśmy wyniki konkursu X-Rite i Affinity Photo, w którym Waszym zadaniem było dokonanie jak najlepszej postprodukcji zdjęć Emila Bilińskiego. Zobaczcie, kto zgarnął nagrody.

Pod koniec października, wspólnie z markami X-Rite i Affinity Photo wystartowaliśmy z konkursem, w którym musieliście sprawdzić w praktyce możliwości programu i wyedytować za jego pomocą jedno z wybranych zdjęć Emila Bilińskiego. Jak się okazało, zadanie wcale nie było łatwe. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, ale nie każdy pamiętał, by z równą pieczołowitością podejść zarówno do edycji kolorystycznej jak i retuszu skóry i innych elementów procesu edycji. Nie zabrakło jednak bardzo dobrych prac.

Poprzeczkę stawiał wysoko również fakt, że to sam Emil Biliński dokonał ostatecznej oceny nadesłanych prac. Właśnie poznaliśmy nazwiska autorów prac, które uznał za najlepiej odpowiadające profesjonalnym standardom.

1. miejsce - Artur Piłat

fot. Emil Biliński, edycja: Artur Piłat

Opis projektu: Po wywołaniu RAW rozpocząłem retusz skóry i włosów oraz wyrównywanie kolorystyki skóry (frequency separation), następnie niedestruktywne dodge&burn i na koniec stemplowanie włosów, usunięcie czerwonego zabarwienia oka (Selective Color Adjustement) oraz nadanie zdjęciu finalnej kolorystyki (Gradient Map) i jasności (Levels Adjustment).

Komentarz jurora: Duży plus za dobór zdjęcia! Obraz po retuszu nie został przerysowany. Zachowawcza ingerencja w kolorystykę utrzymująca klimat zdjęcia. Brawo!

Za zajęcie pierwszego miejsca Artur Piłat otrzymuje kalibrator X-Rite ColorMunki Display i licencję na program Affinity Photo, o łącznej wartości 685 zł. Do tego dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

2. miejsce - Łukasz Chróściel

fot. Emil Biliński, edycja: Łukasz Chróściel

Opis projektu:  Po wywołaniu RAW-a, dobrałem odpowiednią barwę skory, a później rozjaśniłem dolną część zdjęcia i przyciemniłem tło dokoła postaci. Następnie usunąłem niedoskonałości cery i rozjaśniłem twarz.

Komentarz jurora: Jedna z nielicznych prac, która utrzymuje wysoki poziom ostrości. Ciekawa kolorystyka.

Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest wzorzec kolorystyczny ColorChecker Passport Photo oraz licencja na program Affinity Photo, o łącznej wartości 399 zł. Do tego dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

3. miejsce - Piotr Wyszyński

fot. Emil Biliński, edycja: Piotr Wyszyński

Opis projektu: Wywołanie pliku RAW, edycja krzywych RGB, edycja krzywych LAB, zmniejszenie wartości suwaka Vibrance, Selective Color Adjusment - kolor żółty. Następnie podbicie kontrastu, zmiany balansu kolorów i schłodzenie kolorystyki przy pomocy narzędzia White Balance Adjustment. Kolejnymi elementami była maska wyrównująca kolor skóry oraz maska z krzywymi Lab, zmieniająca kolorystykę górnej części zdjęcia.

Komentarz jurora: Przyciągająca kolorystyka. Duży plus za stworzenie ciekawej atmosfery!

Za zajęcie trzecie miejsca Piotr Wyszyński otrzymuje licencję na program Affinity Photo o wartości 239 zł oraz dostęp do 6-godzinnego kursu Affinity Photo na platformie Eduweb o wartości 64,8 zł.

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy. Niebawem skontaktujemy się z Wami w celu przekazania nagrody.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
44
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
20
2
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0