Używasz filtrów? W konkursie Kenko Tokina możesz wygrać ponad 15 tys. złotych

Autor: Maciej Luśtyk

18 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Z okazji 60-lecia istnienia firma Kenko Tokina organizuje konkurs International Filter Photo Contest, który ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć wykonanych z użyciem filtrów fotograficznych. Główna nagroda to prawie 17 tys. złotych.

Konkursów fotograficznych nie brakuje, tematyka większości z nich powiela jednak te same schematy. Ciekawym wyjątkiem od tej reguły jest nowy konkurs organizowany przez firmę Kenko Tokina. International Filter Photo Contest 2017-2018 skupia się bowiem wyłącznie na filtrach fotograficznych, a dokładnie na kreatywnym ich zastosowaniu.

Do konkursu można zgłosić dowolne zdjęcie wykonane przy użyciu filtra. Tutaj wybór jest dowolny, ważne jednak, żeby na zdjęciu było wyraźnie widać efekt jego działania - zwykłe filtry ochronne nie wchodzą więc w grę. Organizator zastrzega też, że będzie dyskwalifikował zdjęcia nagrodzone już poprzednio w innych konkursach.

Jest o co walczyć. Główna nagroda to ekwiwalent 500 tys. jenów japońskich (około 16 850 zł), a w konkursie przewidziano także cztery nagrody jury po 100 tys. jenów (około 3 370 zł) oraz 30 wyróżnień w postaci zestawu produktów Kenko Tokina o wartości około 10 tys. jenów każdy.

Konkurs będzie organizowany w dwóch edycjach, raz w sezonie wiosenno-letnim i drugi raz w sezonie jesienno-zimowym. Udział do edycji wiosenno-letniej możecie zgłaszać za pośrednictwem specjalnej strony konkursowej. Tam też znajdziecie galerię nadesłanych do tej pory zdjęć. Fotografie można nadsyłać do 30 września 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sg-g.jp.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)