Polska Ulicznie 2017 - poznaliśmy finalistów!

Polska Ulicznie 2017 - poznaliśmy finalistów!

Jury największego w Polsce konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Polish Street Photography i Fotopolis.pl wyłoniło autorów najlepszych zdjęć. Zobaczcie galerię finałową.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się niemal 750 fotografów, którzy nadesłali łącznie prawie 3 tys. zdjęć. Spośród nich jury, w którego skład weszli przedstawiciele środowiska kultury oraz twórcy, których działalność fotograficzna skupia się na reportażu i fotografii ulicznej (Anna Kłosek, Karolina Krystosiak, Monika Krzyszkowska, Tomasz Lazar, Paweł Rubkiewicz i Mateusz Grybczyński) wybrało 20 prac wykonanych przez 17 fotografów, które powalczą o nagrodę Grand Prix (aparat Fujifilm X-Pro2 w wersji Graphite z obiektywem Fujinon 23 mm f/2).

Prace zakwalifikowane do finału konkursu możecie zobaczyć w poniższej galerii:

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowali się: Barbara AbramowiczJacek TaranJoanna GrochalaJustyna KochańskaKonstanty KonopińskiŁukasz GniadekŁukasz TomczakMaciej SzczerbaMarcin UrbanowiczMarianna KuleszaMichał CzarneckiPaweł SasorPiotr IdemRafał KulwiecTomasz WatrasWaldemar MarkiewkaWojciech Królik, Sebastian Klejsa.

Zwycięzców poznamy podczas wernisażu zbiorowej wystawy pokonkursowej, który odbędzie się w trakcie Nocy Muzeów, 20 maja 2017 roku o godzinie 20:00 w przestrzeni Marzycieli i Rzemieślników (III piętro DT Bracia Jabłkowcy) przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
0
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5