Fujifilm X-Pro2 i X-T2 w wersjach Graphite i Graphite Silver

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

CES 2017: Pewną tradycją już stało się, że Fujifilm po pewnym czasie od premiery wypuszcza specjalne edycje swoich aparatów, charakteryzujące się eleganckim wykończeniem. Właśnie ukazały się nowe, stylowe wersje modeli X-Pro2 i X-T2.

Jeśli należycie do tych, którzy lubią gdy ich aparat się wyróżnia, z pewnością ucieszy Was informacja o nowych, specjalnych edycjach zaprezentowanych w zeszłym roku modeli Fujifilm X-Pro2 oraz X-T2. W odróżnieniu jednak od wcześniejszych działań firmy, tym razem otrzymujemy dwie różne wersje kolorystyczne.

Model X-Pro oferowany będzie w kolorze grafitowym, który uzyskano w specjalnym procesie wielowarstwowego krycia korpusu lakierem. Oprócz tego, w zestawie z aparatem otrzymamy zaprezentowany niedawno i świetnie oceniany obiektyw XF 23 mm f/2 R WR, również w grafitowym, pasującym do zestawu kolorze.

Fujifilm X-Pro2 Graphite

Aparat X-T2 oferowany będzie w kolei z znanym nam już z poprzednika wariancie Graphite Silver, gdzie przeważać będzie kolor srebrny, co sprawi, że bezlusterkowiec jeszcze bardziej będzie przypominał analogowy aparat z zeszłego tysiąclecia.

Mimo nowego koloru, wciąż są to jednak te same, zbierające pochlebne opinie aparaty, z 24-milionowymi matrycami APS-C, szybkim systemem AF i unikalną, „manualną” ergonomią, która podbije serca wszystkich, którzy kiedykolwiek fotografowali analogiem.

Fujifilm X-T2 Graphite Silver

Aparaty w wersjach specjalnych mają być dostępne w sprzedaży już pod koniec stycznia, w cenach 2299 dolarów (zestaw X-Pro2 i obiektyw XF 23 mm f/2 R WR) oraz 1799 dolarów (Fujifilm X-T2), czyli o około 200 dolarów drożej niż przyszłoby nam zapłacić za wersje podstawowe. Na razie nie wiemy czy i kiedy grafitowe edycje pojawią się na polskim rynku.

Więcej informacji o aparat producenta znajdziecie pod adresem fujifilm.eu.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
10
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze śledzenie
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze...
Panasonic zapowiedział ważną aktualizację dla aparatów Lumix S5II i S5IIX. Nowy firmware m.in. usprawni autofokus, ale także wprowadzi ważne funkcje dla zawodowych filmowców.
14
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica zaprasza na prezentację modelu SL3 w warszawskim Studiu Daylight. W ramach wydarzenia spotkanie z fotografem mody Patem Domingo oraz Kubą Dąbrowskim, który w reporterskim stylu dokumentuje...
3
Powiązane artykuły