Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Master of Photography - pierwszy europejski talent show dobiegł końca

0

Autor: Michał Chrzanowski

9 Wrzesień 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Za nami pierwszy sezon Master of Photography. Przez ostatnie osiem tygodni 12 fotografów próbowało swoich sił w fotograficznym talent show. Z pośród nich najlepszym okazał się Gabriele Micalizzi, który został laureatem konkursu i otrzymał nagrodę główną w wysokości aż €150 000.

Rywalizacja w Master of Photography polegała na wykonywaniu określonych sesji oraz zadań w studio i na ulicach największych europejskich miast, między innymi Londynu, Berlina, Paryża i Rzymu. Przez jurorów takich jak Rut Bless Luxemburg, Oliviero Toscani czy Simon Frederick pieczołowicie oceniana była też umiejętność postprodukcji wykonanych zdjęć.

Najlepiej spośród wszystkich uczestników zaprezentował się Gabriele Micalizzi, który został laureatem pierwszego sezonu Master of Photography. Micalizzi to były piłkarz, który przez ostatnie dziesięć lat zawodowo zajmuje się fotoreportażem prasowym. Sprawy społeczne i kwestie polityczne leżą u podstaw jego pracy, a on sam jest pasjonatem dokumentowania uczuć i zachowań ludzi napotkanych na ulicach Mediolanu. Poza tytułem Mistrza Fotografii na konto Micalizziego powędrowało także €150 000 – nagroda główna konkursu.

fot. Gabriele Micalizzi | laureat Master of Photography

Program Master of Photography można już uznać za kolejny sukces Sky Arts – jedynego brytyjskiego kanału w pełni poświęconego sztuce. Jest nam niezmiernie miło z faktu, że wspólnie z naszymi europejskimi kolegami z innych redakcji, rozpoczęliśmy pracę nad drugim sezonem. Tak jak oczekiwaliśmy – program był demonstracją mocy, jaką niesie ze sobą fotografia. To wciąż bardzo ważne medium. Poza tym światło dzienne ujrzało kilka bardzo niezwykłych i utalentowanych osób. Z niecierpliwością czekamy kogo tym razem odkryjemy w 2017 roku - powiedział dyrektor Sky Arts, Phil Edgar-Jones.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które zostały wykonane przez uczestników na potrzeby ostatniego, ósmego odcinka Master of Photography. Jego tematem były „miejsca i twarze”. Więcej fotografii z pierwszego sezonu programu znajdziecie na www.masterofphotography.tv.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Jeżeli chcecie zostać mistrzem fotografii i zyskać międzynarodowy rozgłos i uznanie, to mamy dobrą wiadomość. Producenci zapowiedzieli już drugi sezon programu Master of Photography, który zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Swoją kandydaturę będzie można nadsyłać już od 14 września do 31 października 2016 roku. Po raz kolejny poszukiwani będą profesjonaliści jak i utalentowani amatorzy z całej Europy. Nagroda główna wynosi €150 000, czyli jest o co walczyć. Wszelkie szczegóły dotyczące drugiego sezonu oraz regulamin zostaną wkrótce opublikowane na stronie www.masterofphotography.tv.

zdjęcie główne: Gabriele Micalizzi

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina rusza z tegorocznymi promocjami Black Friday. W ramach „Czarnego Tygodnia” 8 obiektywów z oferty Tokiny z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony A kupicie do 745...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)