Master of Photography - pierwszy europejski talent show dobiegł końca

0

Autor: Michał Chrzanowski

9 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Za nami pierwszy sezon Master of Photography. Przez ostatnie osiem tygodni 12 fotografów próbowało swoich sił w fotograficznym talent show. Z pośród nich najlepszym okazał się Gabriele Micalizzi, który został laureatem konkursu i otrzymał nagrodę główną w wysokości aż €150 000.

Rywalizacja w Master of Photography polegała na wykonywaniu określonych sesji oraz zadań w studio i na ulicach największych europejskich miast, między innymi Londynu, Berlina, Paryża i Rzymu. Przez jurorów takich jak Rut Bless Luxemburg, Oliviero Toscani czy Simon Frederick pieczołowicie oceniana była też umiejętność postprodukcji wykonanych zdjęć.

Najlepiej spośród wszystkich uczestników zaprezentował się Gabriele Micalizzi, który został laureatem pierwszego sezonu Master of Photography. Micalizzi to były piłkarz, który przez ostatnie dziesięć lat zawodowo zajmuje się fotoreportażem prasowym. Sprawy społeczne i kwestie polityczne leżą u podstaw jego pracy, a on sam jest pasjonatem dokumentowania uczuć i zachowań ludzi napotkanych na ulicach Mediolanu. Poza tytułem Mistrza Fotografii na konto Micalizziego powędrowało także €150 000 – nagroda główna konkursu.

fot. Gabriele Micalizzi | laureat Master of Photography

Program Master of Photography można już uznać za kolejny sukces Sky Arts – jedynego brytyjskiego kanału w pełni poświęconego sztuce. Jest nam niezmiernie miło z faktu, że wspólnie z naszymi europejskimi kolegami z innych redakcji, rozpoczęliśmy pracę nad drugim sezonem. Tak jak oczekiwaliśmy – program był demonstracją mocy, jaką niesie ze sobą fotografia. To wciąż bardzo ważne medium. Poza tym światło dzienne ujrzało kilka bardzo niezwykłych i utalentowanych osób. Z niecierpliwością czekamy kogo tym razem odkryjemy w 2017 roku - powiedział dyrektor Sky Arts, Phil Edgar-Jones.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które zostały wykonane przez uczestników na potrzeby ostatniego, ósmego odcinka Master of Photography. Jego tematem były „miejsca i twarze”. Więcej fotografii z pierwszego sezonu programu znajdziecie na www.masterofphotography.tv.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Jeżeli chcecie zostać mistrzem fotografii i zyskać międzynarodowy rozgłos i uznanie, to mamy dobrą wiadomość. Producenci zapowiedzieli już drugi sezon programu Master of Photography, który zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Swoją kandydaturę będzie można nadsyłać już od 14 września do 31 października 2016 roku. Po raz kolejny poszukiwani będą profesjonaliści jak i utalentowani amatorzy z całej Europy. Nagroda główna wynosi €150 000, czyli jest o co walczyć. Wszelkie szczegóły dotyczące drugiego sezonu oraz regulamin zostaną wkrótce opublikowane na stronie www.masterofphotography.tv.

zdjęcie główne: Gabriele Micalizzi

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)