Monika Milewska uczestniczką europejskiego talent show "Master of Photography"

1
Maciej Luśtyk
4 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Pamiętacie jeszcze o pierwszym europejskim "Mam Talent" dla fotografów? 25-letnia studentka z Polski właśnie rywalizuje w nim z 9 innymi fotografami o 100 tys. euro.

Master of Photography to zainaugurowany w 2016 roku przez telewizję Sky Arts, pierwszy europejski program typu “Mam Talent” nakierowany na fotografów. W ramach programu 10 fotografów z różnych krajów rywalizuje ze sobą na przestrzeni 8 odcinków o tytuł Mistrza Fotografii i ogromną nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. euro. W każdym odcinku pojawia się gość specjalny - znana osobistość ze świata fotografii, a uczestnicy mają do wykonania inne fotograficzne zadanie

 

Jeżeli do tej pory nie mieliście powodu, by śledzić program, właśnie się to zmieniło. Jednym z 10 uczestników trzeciej edycji programu, którzy zakwalifikowali się do udziału spośród tysięcy zgłoszeń jest Polka, Monika Milewska. To 25-letnia studentka 5 roku Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi. Jak sama mówi, zakochała się w fotografii mając 13 lat i z nią wiąże swoje życie. W tej formie sztuki najbardziej pociąga ja możliwość wyrażania siebie. Marzy o możliwości połączenia wrażliwości sztuki z fotografią komercyjną.

Monika Milewska, fot. Masters of Photography

Trzecia edycja programu Master of Photography rozpoczęła się 29 maja. Biorąc pod uwagę prace, jakie przygotowali uczestnicy pierwszego odcinka, Polka ma całkiem duże szanse. Trzymamy kciuki!

fot. Monika Milewska, praca przygotowana przez autorkę w 1. odcinku programu

Kolejny odcinek zostanie wyemitowany już jutro, 5 czerwca, a jego tematem przewodnim będą “Pupile i Przyjaciele”. Niestety program wyświetlany jest jedynie w Anglii, Niemczech, Włoszech, Austrii oraz Irlandii. Widzowie z Polski będą musieli więc ograniczyć się do śledzenia strony internetowej programu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem masterofphotography.tv. Więcej prac Moniki znajdziecie pod adresem monikamilewska.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
5
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły