Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Finał programu Top Photographer - wszystkie odcinki do obejrzenia

1

Autor: Maciej Luśtyk

2 Grudzień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Jesienią wystartował nowy talent show dla fotografów. Pięciu uczestników przez kolejne tygodnie zmagało się z najróżniejszymi zadaniami, rywalizując ze sobą o tytuł najlepszego fotografa. Pierwszy sezon programu dobiegł końca. Zobaczcie wszystkie odcinki.

Idea programów typu „Mam Talent” nie jest obca. W telewizji aż roi się od produkcji, w których głównymi bohaterami są muzycy, tancerze lub kucharze. Nic więc dziwnego, że w końcu musiała przyjść także kolej na fotografów. Prowadzony przez znanego fotografa mody, Nigela Bakera, program "Top Photographer" wystartował 1 listopada i przez 5 kolejnych tygodni śledził zmagania pięciu fotografów, którzy w każdym kolejnym epizodzie zmagali się w inną dziedziną fotografii.

Uczestnicy próbowali swoich sił między innymi w fotografii portretowej, modowej, krajobrazowej. Na koniec, finałowa dwójka uczestników miała za zadanie wybrać po jednym zdjęciu ze swojego dorobku, które ich zdaniem najlepiej opisuje ich jako fotografów. Kto wygrał? Zobaczcie sami. Poniżej prezentujemy wszystkie 5 odcinków wchodzących w skład 1 sezonu programu.

Odcinek 1

 

Odcinek 2

 

Odcinek 3

 

Odcinek 4

 

Odcinek 5

 

Zwycięzca, oprócz tytułu “Top Photographer” otrzymał sprzęt fotograficzny o wartości 50 tys. dolarów oraz możliwość zorganizowania autorskiej wystawy w Nowym Jorku. Nieźle jak na program, który emitowany jest wyłącznie w internecie.

Na razie nie wiadomo czy powstanie druga edycja programu, biorąc jednak pod uwagę zainteresowanie, którym cieszył się pierwszy sezon, jest to bardziej niż prawdopodobne. Więcej informacji o programie i jego uczestnikach znajdziecie pod adresem adorama.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
2500 zdjęć polskiego mistrza krajobrazu - powstało archiwum Pawła Pierścińskiego
2500 zdjęć polskiego mistrza krajobrazu - powstało archiwum Pawła Pierścińskiego
Paweł Pierściński był jednym z najważniejszych polskich dokumentalistów i pejzażystów. Jego dorobek to kilkaset tysięcy fotografii, kilkaset wystaw i szereg...
296
0
Gilbert Garcin zrobił karierę dopiero po sześćdziesiątce - dokument o wyjątkowym fotografie do obejrzenia za darmo
Gilbert Garcin zrobił karierę dopiero po sześćdziesiątce - dokument o wyjątkowym fotografie do...
Fotograficzną karierę zrobił dopiero na starość, ale swoją wyobraźnią i pomysłowością w kreowaniu surrealistycznych światów Gilbert Garcin mógłby obdarzyć przynajmniej...
63
0
Aparaty fotograficzne CIA - zobacz, czym fotografowali szpiedzy
Aparaty fotograficzne CIA - zobacz, czym fotografowali szpiedzy
Aparat w długopisie lub pudełku od zapałek? Fotografia to jeden z najistotniejszych elementów wywiadu. O fotografowaniu tajnych dokumentów i nie tylko opowiada była...
70
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)