Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

W ostatnich latach moda na fotografowanie jest tak ogromna, że w końcu musiało się to wydarzyć. Jeszcze w tym roku wystartuje „Top Photograpfer” – nowy program, w którym pięciu śmiałków będzie rywalizować o tytuł najlepszego fotografa.

Idea programów typu „Mam Talent” nie jest obca. W telewizji aż roi się od produkcji, w których głównymi bohaterami są muzycy, tancerze lub kucharze. Jednak do tej pory brakowało podobnego talent show nakierowanego na fotografię. Do teraz. Nigel Baker, znany i ceniony fotograf mody, wraz z serwisem Adorama wpadli na pomysł zrealizowania programu, który formą będzie przypominał popularne produkcje typu „Top Chef” czy „Top Model”.

 

Top Photpgrapher to coś czego do tej pory jeszcze nie było – zapewniają organizatorzy. Nowy program, który premierę ma mieć jeszcze w tym roku, skupi uwagę nie tylko na zdjęciach, lecz przede wszystkim na osobie stojącej za aparatem. O miano najlepszego fotografa będzie rywalizować pięciu uczestników: Scott Borrerro, Andrew Kearns, Jamiya Wilson, Chris Palermo i Roxana Rodriguez. Każdy z nich będzie miał do wykonania kompleksowe zadania z różnych dziedzin fotografii. Nagroda główna to oczywiście tytuł „Top Photographer”, sprzęt fotograficzny o wartości 50 tys. dolarów oraz wystawa fotograficzna w Nowym Jorku.

Premierowy odcinek zostanie wyemitowany już 1 listopada 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.adorama.com.

zdjęcie otwierające: Andrew Kearns

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4