Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

W ostatnich latach moda na fotografowanie jest tak ogromna, że w końcu musiało się to wydarzyć. Jeszcze w tym roku wystartuje „Top Photograpfer” – nowy program, w którym pięciu śmiałków będzie rywalizować o tytuł najlepszego fotografa.

Idea programów typu „Mam Talent” nie jest obca. W telewizji aż roi się od produkcji, w których głównymi bohaterami są muzycy, tancerze lub kucharze. Jednak do tej pory brakowało podobnego talent show nakierowanego na fotografię. Do teraz. Nigel Baker, znany i ceniony fotograf mody, wraz z serwisem Adorama wpadli na pomysł zrealizowania programu, który formą będzie przypominał popularne produkcje typu „Top Chef” czy „Top Model”.

 

Top Photpgrapher to coś czego do tej pory jeszcze nie było – zapewniają organizatorzy. Nowy program, który premierę ma mieć jeszcze w tym roku, skupi uwagę nie tylko na zdjęciach, lecz przede wszystkim na osobie stojącej za aparatem. O miano najlepszego fotografa będzie rywalizować pięciu uczestników: Scott Borrerro, Andrew Kearns, Jamiya Wilson, Chris Palermo i Roxana Rodriguez. Każdy z nich będzie miał do wykonania kompleksowe zadania z różnych dziedzin fotografii. Nagroda główna to oczywiście tytuł „Top Photographer”, sprzęt fotograficzny o wartości 50 tys. dolarów oraz wystawa fotograficzna w Nowym Jorku.

Premierowy odcinek zostanie wyemitowany już 1 listopada 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.adorama.com.

zdjęcie otwierające: Andrew Kearns

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0