Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

W ostatnich latach moda na fotografowanie jest tak ogromna, że w końcu musiało się to wydarzyć. Jeszcze w tym roku wystartuje „Top Photograpfer” – nowy program, w którym pięciu śmiałków będzie rywalizować o tytuł najlepszego fotografa.

Idea programów typu „Mam Talent” nie jest obca. W telewizji aż roi się od produkcji, w których głównymi bohaterami są muzycy, tancerze lub kucharze. Jednak do tej pory brakowało podobnego talent show nakierowanego na fotografię. Do teraz. Nigel Baker, znany i ceniony fotograf mody, wraz z serwisem Adorama wpadli na pomysł zrealizowania programu, który formą będzie przypominał popularne produkcje typu „Top Chef” czy „Top Model”.

 

Top Photpgrapher to coś czego do tej pory jeszcze nie było – zapewniają organizatorzy. Nowy program, który premierę ma mieć jeszcze w tym roku, skupi uwagę nie tylko na zdjęciach, lecz przede wszystkim na osobie stojącej za aparatem. O miano najlepszego fotografa będzie rywalizować pięciu uczestników: Scott Borrerro, Andrew Kearns, Jamiya Wilson, Chris Palermo i Roxana Rodriguez. Każdy z nich będzie miał do wykonania kompleksowe zadania z różnych dziedzin fotografii. Nagroda główna to oczywiście tytuł „Top Photographer”, sprzęt fotograficzny o wartości 50 tys. dolarów oraz wystawa fotograficzna w Nowym Jorku.

Premierowy odcinek zostanie wyemitowany już 1 listopada 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.adorama.com.

zdjęcie otwierające: Andrew Kearns

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13