Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

Top Photographer – nowy talent show dla fotografów

W ostatnich latach moda na fotografowanie jest tak ogromna, że w końcu musiało się to wydarzyć. Jeszcze w tym roku wystartuje „Top Photograpfer” – nowy program, w którym pięciu śmiałków będzie rywalizować o tytuł najlepszego fotografa.

Idea programów typu „Mam Talent” nie jest obca. W telewizji aż roi się od produkcji, w których głównymi bohaterami są muzycy, tancerze lub kucharze. Jednak do tej pory brakowało podobnego talent show nakierowanego na fotografię. Do teraz. Nigel Baker, znany i ceniony fotograf mody, wraz z serwisem Adorama wpadli na pomysł zrealizowania programu, który formą będzie przypominał popularne produkcje typu „Top Chef” czy „Top Model”.

 

Top Photpgrapher to coś czego do tej pory jeszcze nie było – zapewniają organizatorzy. Nowy program, który premierę ma mieć jeszcze w tym roku, skupi uwagę nie tylko na zdjęciach, lecz przede wszystkim na osobie stojącej za aparatem. O miano najlepszego fotografa będzie rywalizować pięciu uczestników: Scott Borrerro, Andrew Kearns, Jamiya Wilson, Chris Palermo i Roxana Rodriguez. Każdy z nich będzie miał do wykonania kompleksowe zadania z różnych dziedzin fotografii. Nagroda główna to oczywiście tytuł „Top Photographer”, sprzęt fotograficzny o wartości 50 tys. dolarów oraz wystawa fotograficzna w Nowym Jorku.

Premierowy odcinek zostanie wyemitowany już 1 listopada 2016 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.adorama.com.

zdjęcie otwierające: Andrew Kearns

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1