Bartosz Haduch zdobywcą Poland National Award w konkursie SWPA 2016

Bartosz Haduch zdobywcą Poland National Award w konkursie SWPA 2016

Jury konkursu Sony World Photography Awards 2016 wybrało najlepsze zdjęcia pojedyncze wykonane przez lokalnych fotografów z kilkudziesięciu krajów świata. Najlepszą fotografią z Polski okazała się praca Bartosza Haducha, ale i pozostałe wyróżnione zdjęcia są warte uwagi.

W programie National Awards nagradzane są najlepsze pojedyncze zdjęcia wykonane w ostatnim roku przez lokalnych fotografów z 60 krajów z całego świata, od Argentyny po Australię. Dziś jurorzy konkursu wytypowali najciekawsze prace nadesłane przez fotografów z Polski.

Najlepszym zdjęciem pojedynczym spośród prac nadesłanych do 10 kategorii otwartych została uznana fotografia “Okno na Teshima”, wykonana przez architekta z Gliwic, Bartosza Haducha. W nagrodę autor otrzyma aparat Sony A7 II, a jego praca trafi do książki podsumowującej tegoroczną edycje konkursu oraz zostanie zaprezentowana na wystawie pokonkursowej w londyńskim Somerset House, startującej 22 kwietnia. Gratulujemy!

fot. Bartosz Haduch, "Okno na Teshima"

Architektura zawsze była moją pasją. Cieszy mnie nie tylko jej projektowanie, lecz także pisanie o niej i ukazywanie jej na zdjęciach. Nagroda w konkursie SWPA 2016 to dla mnie ogromny zaszczyt - komentuje wygraną Haduch.

Na uwagę zasługują także dwie pozostałe prace, które znalazły się na podium sekcji Poland National Awards. Drugie i trzecie zdobyli kolejno Filip Wolak i Patryk Kuleta. Obydwa zapadają w pamięć i być może znajdą uznanie w finale konkursu, który odbędzie się już niebawem. Trzymamy kciuki!

fot. Filip Wolak

fot. Patryk Kuleta

Wszystkie 60 prac nagrodzonych w ramach sekcji National Awards możecie zobaczyć pod adresem worldphoto.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12