Bartosz Haduch zdobywcą Poland National Award w konkursie SWPA 2016

0
Maciej Luśtyk
21 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Jury konkursu Sony World Photography Awards 2016 wybrało najlepsze zdjęcia pojedyncze wykonane przez lokalnych fotografów z kilkudziesięciu krajów świata. Najlepszą fotografią z Polski okazała się praca Bartosza Haducha, ale i pozostałe wyróżnione zdjęcia są warte uwagi.

W programie National Awards nagradzane są najlepsze pojedyncze zdjęcia wykonane w ostatnim roku przez lokalnych fotografów z 60 krajów z całego świata, od Argentyny po Australię. Dziś jurorzy konkursu wytypowali najciekawsze prace nadesłane przez fotografów z Polski.

Najlepszym zdjęciem pojedynczym spośród prac nadesłanych do 10 kategorii otwartych została uznana fotografia “Okno na Teshima”, wykonana przez architekta z Gliwic, Bartosza Haducha. W nagrodę autor otrzyma aparat Sony A7 II, a jego praca trafi do książki podsumowującej tegoroczną edycje konkursu oraz zostanie zaprezentowana na wystawie pokonkursowej w londyńskim Somerset House, startującej 22 kwietnia. Gratulujemy!

fot. Bartosz Haduch, "Okno na Teshima"

Architektura zawsze była moją pasją. Cieszy mnie nie tylko jej projektowanie, lecz także pisanie o niej i ukazywanie jej na zdjęciach. Nagroda w konkursie SWPA 2016 to dla mnie ogromny zaszczyt - komentuje wygraną Haduch.

Na uwagę zasługują także dwie pozostałe prace, które znalazły się na podium sekcji Poland National Awards. Drugie i trzecie zdobyli kolejno Filip Wolak i Patryk Kuleta. Obydwa zapadają w pamięć i być może znajdą uznanie w finale konkursu, który odbędzie się już niebawem. Trzymamy kciuki!

fot. Filip Wolak

fot. Patryk Kuleta

Wszystkie 60 prac nagrodzonych w ramach sekcji National Awards możecie zobaczyć pod adresem worldphoto.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
9
1
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
0
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)