Agata Dobierska „Jedno zdjęcie, jeden dzień”

0
Maciej Luśtyk
8 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Warszawski Pawilon Sztuki zaprasza na wystawę zdjęć poznańskiej artystki, Agaty Dobierskiej, która każdy dzień z ostatnich dwóch lat życia uwieczniła na polaroidach. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 października o godzinie 18:00.
Agata Dobierska jest finalistką konkursu Arystyczna podróż Hestii, a jej zwycięskie prace zostały zaprezentowane w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Był to cykl fotografii, będących rozważaniem artystki nad naturą wszechświata i budową jego nieskończonej fraktalnej struktury. Wystawa „Jedno zdjęcie, jeden dzień”, która zostanie pokazanie w warszawskim Pawilonie Sztuki, to osobisty projekt, który artystka realizowała przez 2 ostatnie lata. Do wglądu widzów zostaną udostępnione poraloidy, które przez ten czas autorka wykonywała w różnych momentach swojego życia.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

"Wybory, których dokonuje Dobierska są osobiste i podyktowane emocjami. Dla artystki każde zdjęcie jest impulsem do odtworzenia zapisanych chwil. Zdarzenia zarejestrowane na polaroidach  przypominają momenty w sposób wybiórczy, niekompletny. Świadomość przemijania często wymusza w nas powroty do wspomnień, aby usytuować nas w odpowiednim miejscu tu i teraz w kontekście doświadczeń, które nas spotkały. Po powrocie w świat zarejestrowany na fotografiach pozostaje często tylko dźwięk, zapach, dotyk, a obrazy stają się rozmyte i nieokreślone w  konkretnym czasie" - mówi kurator wystawy, Piotr Szpilski

Podczas wystawy będzie można zakupić jeden z 20 autorskich albumów, zaprojektowanych przez Agatę Dobierską, zawierających podpis autorki i jedno zdjęcie z cyklu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 października 2015 roku o godzinie 18:00 w Pawilonie Sztuki EGRO Hestia przy ul. Franciszka Kostrzewskiego 1, w Warszawie. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie artystycznapodrozhestii.pl.

Agata Dobierska - absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Finalistka 14. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Jej prace można było oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Ostatnio jej projekt pt. „Mniejsze całości” pokazywany był we Wrocławiu na Festiwalu Fotograficznym TIFF w sekcji debiuty. Artystka mieszka i pracuje w Poznaniu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
1
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
8
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
14
2