Magda Hueckel “Anima. Sacrum”

Autor: Maciej Luśtyk

18 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Związek Polskich Artystów Fotografików zaprasza do Krakowa na wernisaż wystawy Magdy Hueckel. “Anima. Sacrum” to fotograficzna opowieść o niezrozumiałym świecie Afryki i próbie odnalezienia w nim uniwersalnych prawd o życiu, śmierci i odrodzeniu. Wernisaż odbędzie się 24 marca o godzinie 19:00.

Materiał prezentowany na wystawie ”Anima. Sacrum” jest efektem fascynacji autorki pierwotnymi wierzeniami, duchowością, rytuałami i kultem przyrody. Jednocześnie prace nie mają charakteru etnograficznego, są bardziej ucieleśnieniem pewnej idei, która stoi ponad zwykłą potrzebą dokumentacji. ”Wystawa to próba oswojenia wymiaru duchowości i nieśmiertelności, której elementem jest zgłębianie obrazów pustki, porzuconych, zapomnianych i zrujnowanych miejsc przeplatających się z ujęciami organicznych struktur, rozkładającej się zwierzęcej materii oraz obiektów mających charakter sakralny” - tak o wystawia opowiadają organizatorzy.

Wystawie towarzyszy album fotograficzny ”Anima”. Został on uzupełniony tekstami Mariki Kuźmicz i Wojciecha Nowickiego, a także zapiskami autorki i jej męża, Tomasza Śliwickiego, które były spisywane na bieżąco podczas podróży po Afryce.

Magda Hueckel to urodzona w 1978 roku artystka wizualna, fotografka, scenografka i podróżniczka. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP, a jej prace wystawiane były na wielu wystawach zagranicznych, w tym w galerii Tate Britain w Londynie. Film dokumentalny “Nasza klątwa”, który zrealizowała we współpracy ze swoim mężem został nominowany do Oskara i otrzymał kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Magde Hueckel jest także znaną autorką dokumentacji spektakli teatralnych - stale współpracuje z teatrami w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy. Wydany w 2013 roku album “Anima. Obrazy z Afryki 2005-2013” otrzymał nominację do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014.

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 24 marca 2015 roku o godzinie 19:00 w ZPAF Gallery przy ul. Św. Tomasza 24 w Krakowie. Zdjęcia będzie można oglądać do 19 kwietni 2015 roku.

Więcej informacji o wystawie znajdziemy na stronie zpafgallery.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ruszyła tegoroczna odsłona konkursu fotograficznego upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Do wygrania 10 000 zł i vouchery do sklepów fotograficznych.
0
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
0
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
Powiązane artykuły