Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

4. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii

0

Autor: Marcin Grabowiecki

10 Październik 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Już po raz czwarty w dniach 10-26 października odbędzie się Opolski Festiwal Fotografii. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Bez granic", a swoje prace pokażą m.in.: nasz felietonista Marek Arcimowicz, Wojciech Grzędziński, Adam Pańczuk, Piotr Zbierski oraz Tomasz Tomaszewski. Otwarcie festiwalu już dziś, 10 października o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

"Bez granic” to temat wieloznaczny i dosłownie wyjątkowo szeroki. Można go jednak odszyfrować na co najmniej trzy sposoby w odniesieniu do tegorocznej edycji OFFoto. Polscy twórcy prezentowani na wystawach byli w odległych zakątkach świata: Filipiny, Indonezja, Afganistan, Indie, Wenezuela, Rosja i Francja. To co ich łączy to szczere i subiektywne podejście do miejsc. Dalekie od powierzchownej egzotyki wnikanie w świat codzienny. Fotografowie rzeczywiście bez granic - pisze Joanna Kinowska.

"Bez granic" to także równe traktowanie wszystkich miejsc. Nie ma żadnego limitu, rubieży, skrajności. Nie ma podziału na naszych i innych, tubylców i sąsiadów. Ożywa tu fotografia humanistyczna w jej ideałach sprzed pół wieku i wielkiej wystawy "Rodzina człowiecza". W pewnym sensie porzucamy fakty i współrzędne geograficzne, poznając historie podobne naszym. Tracimy pewność co do lokalizacji. Na plan pierwszy wysuwają się zatem historie ludzi. Bezkres.

Wśród artystów swoje prace pokażą m.in. Eustachy Kossakowski, Marek Arcimowicz, Wojciech Grzędziński, Adam Pańczuk, Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Wełnicki, Slav Zatoka, Piotr Zbierski oraz Robert Danieluk zwycięzca pierwszej edycji "Pokaż się". Nie zabraknie promocji opolskich twórców młodego pokolenia - studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Odbywać się będą także spotkania autorskie oraz warsztaty fotograficzne.

Opolski Festiwal Fotografii organizowany jest przez Fundację 2.8, a współfinansowany przez Urząd Miasta Opole.

Szczegóły oraz program znajdziecie na stronie: offoto.pl

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
0
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły