Polscy fotografowie w Nowym Jorku

Polscy fotografowie w Nowym Jorku
Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk zaprezentują swoje prace podczas nowojorskiego festiwalu fotografii Photoville. Ekspozycję polskiej fotografii dopełni pokaz slajdów Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Photoville to nowojorski festiwal fotografii, który odwiedziło w zeszłym roku 58 000 widzów. W programie znalazło się 40 wystaw, 8 instalacji, 26 paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich oraz 7 nocnych pokazów slajdów zakończonych koncertami. W tym roku organizatorzy spodziewają się 80 000 widzów na 22 kilometrach kwadratowych Brooklyn Bridge Park. Założycielem festiwalu jest Sam Barzilay, były dyrektor New York Photo Festival. Festiwal potrwa od 18 do 28 września i odbędzie się, jak co roku, w miasteczku kontenerowym.

Polska część programu nosi nazwę Photopoland i złożą się na nią: ekspozycja w dwóch kontenerach oraz specjalnie przygotowana wokół kontenerów przestrzeń. Rafał Milach zaprezentuje swój cykl "In The Car With R", Adam Pańczuk wystawi nagradzane na całym świecie "Karczeby", a Kacper Kowalski pokaże najnowsze fotografie z projektu "Waving".

Wszyscy autorzy będą na miejscu i spotkają się z odwiedzającymi festiwal. W drugim dniu imprezy wezmą udział w spotkaniach autorskich. Tego dnia odbędzie się także pokaz slajdów "Polish Photography", w trakcie którego nowojorczycy zobaczą prace Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.

Udział artystów w festiwalu jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły na:
fotofestiwal.com
photovillenyc.org
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13