Polscy fotografowie w Nowym Jorku

Polscy fotografowie w Nowym Jorku
Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk zaprezentują swoje prace podczas nowojorskiego festiwalu fotografii Photoville. Ekspozycję polskiej fotografii dopełni pokaz slajdów Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Photoville to nowojorski festiwal fotografii, który odwiedziło w zeszłym roku 58 000 widzów. W programie znalazło się 40 wystaw, 8 instalacji, 26 paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich oraz 7 nocnych pokazów slajdów zakończonych koncertami. W tym roku organizatorzy spodziewają się 80 000 widzów na 22 kilometrach kwadratowych Brooklyn Bridge Park. Założycielem festiwalu jest Sam Barzilay, były dyrektor New York Photo Festival. Festiwal potrwa od 18 do 28 września i odbędzie się, jak co roku, w miasteczku kontenerowym.

Polska część programu nosi nazwę Photopoland i złożą się na nią: ekspozycja w dwóch kontenerach oraz specjalnie przygotowana wokół kontenerów przestrzeń. Rafał Milach zaprezentuje swój cykl "In The Car With R", Adam Pańczuk wystawi nagradzane na całym świecie "Karczeby", a Kacper Kowalski pokaże najnowsze fotografie z projektu "Waving".

Wszyscy autorzy będą na miejscu i spotkają się z odwiedzającymi festiwal. W drugim dniu imprezy wezmą udział w spotkaniach autorskich. Tego dnia odbędzie się także pokaz slajdów "Polish Photography", w trakcie którego nowojorczycy zobaczą prace Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.

Udział artystów w festiwalu jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły na:
fotofestiwal.com
photovillenyc.org
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4