Polscy fotografowie w Nowym Jorku

Polscy fotografowie w Nowym Jorku
Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk zaprezentują swoje prace podczas nowojorskiego festiwalu fotografii Photoville. Ekspozycję polskiej fotografii dopełni pokaz slajdów Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Photoville to nowojorski festiwal fotografii, który odwiedziło w zeszłym roku 58 000 widzów. W programie znalazło się 40 wystaw, 8 instalacji, 26 paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich oraz 7 nocnych pokazów slajdów zakończonych koncertami. W tym roku organizatorzy spodziewają się 80 000 widzów na 22 kilometrach kwadratowych Brooklyn Bridge Park. Założycielem festiwalu jest Sam Barzilay, były dyrektor New York Photo Festival. Festiwal potrwa od 18 do 28 września i odbędzie się, jak co roku, w miasteczku kontenerowym.

Polska część programu nosi nazwę Photopoland i złożą się na nią: ekspozycja w dwóch kontenerach oraz specjalnie przygotowana wokół kontenerów przestrzeń. Rafał Milach zaprezentuje swój cykl "In The Car With R", Adam Pańczuk wystawi nagradzane na całym świecie "Karczeby", a Kacper Kowalski pokaże najnowsze fotografie z projektu "Waving".

Wszyscy autorzy będą na miejscu i spotkają się z odwiedzającymi festiwal. W drugim dniu imprezy wezmą udział w spotkaniach autorskich. Tego dnia odbędzie się także pokaz slajdów "Polish Photography", w trakcie którego nowojorczycy zobaczą prace Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.

Udział artystów w festiwalu jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły na:
fotofestiwal.com
photovillenyc.org
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1R - pierwsze wrażenia (Photokina 2018)
26 Wrz 2018
#Photokina2018 Wczoraj Panasonic ogłosił prawdziwą fotograficzną bombę - nowy pełnoklatkowy system z dwoma profesjonalnymi bezlusterkowcami. Dziś natomiast mogliśmy zobaczyć, jak w rzeczywistości prezentuje się model S1R - prawdziwa bestia z 47 Mp matrycą.
0
Fujifilm GFX 50R - pierwsze wrażenia
26 Wrz 2018
Drugi w systemie średnioformatowy aparat ma być bardziej mobilną wersją modelu GFX 50S. W nasze ręce trafił właśnie egzemplarz przedprodukcyjny. Oto nasze pierwsze wnioski.
1
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0