Polscy fotografowie w Nowym Jorku

Polscy fotografowie w Nowym Jorku
Kacper Kowalski, Rafał Milach i Adam Pańczuk zaprezentują swoje prace podczas nowojorskiego festiwalu fotografii Photoville. Ekspozycję polskiej fotografii dopełni pokaz slajdów Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Photoville to nowojorski festiwal fotografii, który odwiedziło w zeszłym roku 58 000 widzów. W programie znalazło się 40 wystaw, 8 instalacji, 26 paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich oraz 7 nocnych pokazów slajdów zakończonych koncertami. W tym roku organizatorzy spodziewają się 80 000 widzów na 22 kilometrach kwadratowych Brooklyn Bridge Park. Założycielem festiwalu jest Sam Barzilay, były dyrektor New York Photo Festival. Festiwal potrwa od 18 do 28 września i odbędzie się, jak co roku, w miasteczku kontenerowym.

Polska część programu nosi nazwę Photopoland i złożą się na nią: ekspozycja w dwóch kontenerach oraz specjalnie przygotowana wokół kontenerów przestrzeń. Rafał Milach zaprezentuje swój cykl "In The Car With R", Adam Pańczuk wystawi nagradzane na całym świecie "Karczeby", a Kacper Kowalski pokaże najnowsze fotografie z projektu "Waving".

Wszyscy autorzy będą na miejscu i spotkają się z odwiedzającymi festiwal. W drugim dniu imprezy wezmą udział w spotkaniach autorskich. Tego dnia odbędzie się także pokaz slajdów "Polish Photography", w trakcie którego nowojorczycy zobaczą prace Jana Brykczyńskiego, Bownika, Kuby Dąbrowskiego, Anny Orłowskiej, Barta Pogody i Piotra Zbierskiego.

Udział artystów w festiwalu jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły na:
fotofestiwal.com
photovillenyc.org
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1