Wojciech Grzędziński wydaje autorski album o Afganistanie

Autor: Patryk Wiśniewski

29 Maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Wojciech Grzędziński, fotoreporter wielokrotnie nagradzany na konkursach w kraju i za granicą zdecydował się wydać książkę poświęconą jego wyprawom do Afganistanu. Każdy z was może wesprzeć tę ideę i na portalu wspieramkulture.pl kupić już egzemplarz książki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Fotoreporter był w Afganistanie kilkukrotnie w latach 2008-2013. Teraz nadszedł czas na pokazanie większego zbioru zdjęć. Każdy z Was może wesprzeć ten cel. Wystarczy wejść na portal wspieramkulture.pl, na którym odbywa się zbiórka pieniędzy na druk książki.

Roboczy tytuł albumu tto "Pustka". Książka ma się pojawić w formacie 220 x 165 mm (poziom), w środku znajdzie się 88 stron, na których umieszczone zostaną 53 zdjęcia. Nakład jest przewidziany na 500 egzemplarzy, każdy album będzie numerowany.

Tak powstanie projektu tłumaczy sam autor: Dlaczego wydanie książki jest dla mnie ważne? Pewnie dlatego, że poza opowieściami pełnymi bohaterstwa lub cierpienia żołnierze codziennie stacjonujący w Afganistanie są zapomnieni. To co przeżyli jest ich i tylko ich. Prasa nie chce opowiadać tych historii. Bo jak będzie wyglądać uśmiechnięta dziewczyna reklamująca krem do rąk obok zdjęcia biedy, strachu czy smutku? Chciałbym, aby ta książka chociaż po części pokazała ich codzienność i pomogła zrozumieć ich przeżycia i choć trochę przybliżyć piękny trudny Afganistan.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka wystawa w Warszawie
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka...
Galeria Studio zaprasza na pierwszą tak dużą przekrojową wystawę twórczości Zygmunta Rytki Prezentowaną w Warszawie. Dwa piętra galerii wypełni kilkanaście autorskich cykli, mało znane...
6
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Skorzystaj z grudniowych promocji! W atrakcyjnych cenach kupisz statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY
2
Powiązane artykuły