Wojciech Grzędziński w Galerii One Of

0

Autor: Marcin Grabowiecki

3 Lipiec 2014
Artykuł na: 4-5 minut
W lipcu Galeria One Of gościć będzie Wojciecha Grzędzińskiego. Fotograf wybrał zdjęcie, które powstało w marcu 2013 roku w Afganistanie. Wernisaż w czwartek 10 lipca o godz. 19.00. Godzinę później odbędzie się spotkanie z autorem zdjęcia, które poprowadzi Maciej Jeziorek.

W lipcu warszawska Galeria One Of, mieszcąca się w witrynie Pin-Up Studio, gości Wojciecha Grzędzińskiego. Do kolejnej, piątej już odsłony galerii Grzędziński wybrał zdjęcie, które powstało w marcu 2013 roku w Afganistanie. Fotografia jest częścią cyklu o nazwie "Pustka" oraz powstającego właśnie albumu fotograficznego o tym samym tytule, który opowiada o konfrontacji Afganistanu z żołnierzami przylatującymi do tego kraju w ramach kontyngentu wojskowego.

Zdjęcie zostało zrobione w Prowincji Ghazni, około 50 metrów od miejsca gdzie w grudniu 2011 roku, w wyniku wybuchu miny-pułapki, zginęło pięciu polskich żołnierzy. Wybrane, jedno zdjęcie Wojciecha Grzędzińskiego odsłonięte zostanie w Galerii One Of w czwartek 10 lipca o godz. 19.00. Godzinę później zapraszamy na spotkanie z autorem zdjęcia, które poprowadzi fotograf dokumentalista Maciej Jeziorek. Tematem spotkania będzie Afganistan i tytułowa pustka, którą odczuwają żołnierze, stłoczeni w małej bazie.

Wydanie wspomnianego albumu zainteresowane osoby mogą wesprzeć indywidualnie, poprzez portal wspieramkulture.pl.

Zbiórka funduszy trwa do 8 lipca 2014.

Dotychczasowe wystawy jednego zdjęcia do obejrzenia w wirtualnej galerii: oneof.pl

Wernisaż: 10 lipca 2014, godz. 19.00

Spotkanie z autorem: 10 lipca 2014 r., godz. 20.00

Finisaż: 31 lipca 2014

Galeria One Of / Pin-Up Studio

ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
42
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły