Paweł Fabjański w Galerii One Of

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Kwiecień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Galeria One Of, mieszcząca się w witrynie PinUp Studio w Warszawie, zaprasza na wystawę jednego zdjęcia Pawła Fabjańskiego, które artysta wybrał do kwietniowej odsłony galerii. Wernisaż w środę, 23 kwienia o godz. 19:00. Finisaż: 4 maja.

"Kod/y" to projekt nie tyle fotograficzny, co interdyscyplinarny - to sprawdzian umiejętności kooperacyjnych pomiędzy fotografem Pawłem Fabjańskim a grafikiem i kuratorem Michaelem Okrajem.

Cykl fotograficzny "Kod/y" inspirowany był znakami ulicy: tatuażami, detalami modowymi, makijażem, logotypami marek. Tytułowy kod jest wzorem przeniesionym bezpośrednio na ciało, czasem widocznym dopiero na drugi rzut oka. To dzięki niemu nagość staje się niewidoczna, a sam człowiek i znak pojawiają się na pierwszym planie.

Praca Fabjańskiego pokazuje człowieka z odciskiem samego siebie, z pragnieniem wyróżnienia się przez oznakowanie czymś indywidualnym. Język na ciele nie zawsze jest czytelny. Jest zakodowany. A odbiorca musi być w stanie złamać go i odszyfrować.

Paweł Fabjański pracuje jako fotograf reklamowy i wykładowca na wydziale fotografii w PWSFTViT w Łodzi. Ma na swoim koncie nagrody w konkursie KTR oraz Srebrnego Lwa na festiwalu reklamy w Cannes. Jego zdjęcia prezentowane były w albumie "200 Best Ad Photographers Worldwide" wydawanym przez prestiżowe wydawnictwo Luerzer's Archive. W ostatnim czasie jego prace prezentowane były na wystawach w Paryżu, Cannes, Pradze, Derby oraz w Warszawie.

One Of jest galerią jednego zdjęcia. Jej nazwa odwołuje się do pomysłu, który wyróżnia One Of spośród innych warszawskich galerii. Raz w miesiącu w ulicznej witrynie prezentujemy tylko jedną pracę fotografa, a wybrane przez artystę zdjęcie, odsłonimy dopiero w dniu wernisażu. Mecenasem galerii jest Collegium Artis.

Wirtualna galeria dostępna jest pod adresem: oneof.pl.

Paweł FabjańskiKod/y

Wernisaż: 23 kwietnia 2014, godz. 19:00
Finisaż: 4 maja 2014

Galeria One Of
Collegium Artis
ul. Nowogrodzka 84/86
Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Michał Konrad „Rzeka”.
1
Adam Pańczuk gościem cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii”
Adam Pańczuk gościem cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii”
Muzeum Powstania Warszawskiego powraca z cyklem spotkań z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. Gościem najbliższego wydarzenia będzie Adam Pańczuk.
1
Niebawem kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie - ponad 500 000 zł dla zwycięzcy
Niebawem kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie - ponad 500 000 zł dla...
Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award od kilku lat oferuje rekordowe wygrane, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń na...
7
Powiązane artykuły