Jacoba Aue Sobol w Leica Gallery - wydarzenia towarzyszące

W piątek, 25 października o godz. 20:00 rozpocznie się wystawa Jacoba Aue Sobola "Arrivals and Departures". Godzinę wcześniej fotograf będzie podpisywał swoje albumy, a dzień później o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z autorem.


Jacob Aue Sobol należy do ścisłej elity fotografów młodego pokolenia. Jest członkiem legendarnej agencji fotograficznej Magnum, założonej ponad 50 lat temu przez Henri Cartier-Bressona. W swoim dorobku ma nagrody takie jak World Press Photo czy Leica European Publishers Award, szereg publikacji oraz wystawy na całym świecie. To podróżnik i poszukiwacz inspiracji, znany z nietypowego podejścia do fotografii. Wolę uczestniczyć niż obserwować - mówi. I porzuca cywilizację na lata, osiedlając się na Grenlandii, by prowadzić życie myśliwego i rybaka. Jednocześnie utrwala na zdjęciach gęstą aurę poufności, wytworzoną przez wspólne przeżycia z ludźmi, których spotyka na swej drodze. Fotografie - efekt tego oryginalnego podejścia do życia i zdjęć, przyniosły mu światowy rozgłos już w pierwszych latach artystycznej działalności.
 
W nowych wnętrzach Leica Gallery Warszawa Sobol zaprezentuje swój najnowszy projekt, fotograficzny zapis podróży Koleją Transsyberyjską. Wystawa pokazywana była w Berlinie, Kolonii i Pradze, ale to w Warszawie odbędzie się światowa premiera nowych fotografii z tego  projektu. Jacob Aue Sobol wybrał 14 fotografii, które nie były pokazywane na dotychczasowych wystawach. Autor opowie o nich podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 26 października o godzinie 18:00.

Wydarzenia towarzyszące wystawie Jacoba Aue Sobol "Arrivals and Departures" w Leica Gallery Warszawa: podpisywanie albumów przez autora. Dostępne limitowane edycje albumów;26 października, 18:00, spotkanie z autorem, wykład. Po spotkaniu podpisywanie albumów;17 listopada, 19:00, finisaż, oprowadzanie kuratorskie]Więcej informacji o wystawie znajdziecie w naszym artykule.


Jacob Aue SobolArrivals and Departures
Wernisaż: 25.10.2013, godz. 20:00
Termin: 26.10-17.11.2013
pn-pt, 10:00-22:00 (w niedzielę do 20.00)

Leica Gallery Warszawa
ul. Mysia 3, II i III piętro
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0