Jacoba Aue Sobol w Leica Gallery - wydarzenia towarzyszące

W piątek, 25 października o godz. 20:00 rozpocznie się wystawa Jacoba Aue Sobola "Arrivals and Departures". Godzinę wcześniej fotograf będzie podpisywał swoje albumy, a dzień później o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z autorem.


Jacob Aue Sobol należy do ścisłej elity fotografów młodego pokolenia. Jest członkiem legendarnej agencji fotograficznej Magnum, założonej ponad 50 lat temu przez Henri Cartier-Bressona. W swoim dorobku ma nagrody takie jak World Press Photo czy Leica European Publishers Award, szereg publikacji oraz wystawy na całym świecie. To podróżnik i poszukiwacz inspiracji, znany z nietypowego podejścia do fotografii. Wolę uczestniczyć niż obserwować - mówi. I porzuca cywilizację na lata, osiedlając się na Grenlandii, by prowadzić życie myśliwego i rybaka. Jednocześnie utrwala na zdjęciach gęstą aurę poufności, wytworzoną przez wspólne przeżycia z ludźmi, których spotyka na swej drodze. Fotografie - efekt tego oryginalnego podejścia do życia i zdjęć, przyniosły mu światowy rozgłos już w pierwszych latach artystycznej działalności.
 
W nowych wnętrzach Leica Gallery Warszawa Sobol zaprezentuje swój najnowszy projekt, fotograficzny zapis podróży Koleją Transsyberyjską. Wystawa pokazywana była w Berlinie, Kolonii i Pradze, ale to w Warszawie odbędzie się światowa premiera nowych fotografii z tego  projektu. Jacob Aue Sobol wybrał 14 fotografii, które nie były pokazywane na dotychczasowych wystawach. Autor opowie o nich podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 26 października o godzinie 18:00.

Wydarzenia towarzyszące wystawie Jacoba Aue Sobol "Arrivals and Departures" w Leica Gallery Warszawa: podpisywanie albumów przez autora. Dostępne limitowane edycje albumów;26 października, 18:00, spotkanie z autorem, wykład. Po spotkaniu podpisywanie albumów;17 listopada, 19:00, finisaż, oprowadzanie kuratorskie]Więcej informacji o wystawie znajdziecie w naszym artykule.


Jacob Aue SobolArrivals and Departures
Wernisaż: 25.10.2013, godz. 20:00
Termin: 26.10-17.11.2013
pn-pt, 10:00-22:00 (w niedzielę do 20.00)

Leica Gallery Warszawa
ul. Mysia 3, II i III piętro
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13