Jacoba Aue Sobol w Leica Gallery - wydarzenia towarzyszące

W piątek, 25 października o godz. 20:00 rozpocznie się wystawa Jacoba Aue Sobola "Arrivals and Departures". Godzinę wcześniej fotograf będzie podpisywał swoje albumy, a dzień później o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z autorem.


Jacob Aue Sobol należy do ścisłej elity fotografów młodego pokolenia. Jest członkiem legendarnej agencji fotograficznej Magnum, założonej ponad 50 lat temu przez Henri Cartier-Bressona. W swoim dorobku ma nagrody takie jak World Press Photo czy Leica European Publishers Award, szereg publikacji oraz wystawy na całym świecie. To podróżnik i poszukiwacz inspiracji, znany z nietypowego podejścia do fotografii. Wolę uczestniczyć niż obserwować - mówi. I porzuca cywilizację na lata, osiedlając się na Grenlandii, by prowadzić życie myśliwego i rybaka. Jednocześnie utrwala na zdjęciach gęstą aurę poufności, wytworzoną przez wspólne przeżycia z ludźmi, których spotyka na swej drodze. Fotografie - efekt tego oryginalnego podejścia do życia i zdjęć, przyniosły mu światowy rozgłos już w pierwszych latach artystycznej działalności.
 
W nowych wnętrzach Leica Gallery Warszawa Sobol zaprezentuje swój najnowszy projekt, fotograficzny zapis podróży Koleją Transsyberyjską. Wystawa pokazywana była w Berlinie, Kolonii i Pradze, ale to w Warszawie odbędzie się światowa premiera nowych fotografii z tego  projektu. Jacob Aue Sobol wybrał 14 fotografii, które nie były pokazywane na dotychczasowych wystawach. Autor opowie o nich podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 26 października o godzinie 18:00.

Wydarzenia towarzyszące wystawie Jacoba Aue Sobol "Arrivals and Departures" w Leica Gallery Warszawa: podpisywanie albumów przez autora. Dostępne limitowane edycje albumów;26 października, 18:00, spotkanie z autorem, wykład. Po spotkaniu podpisywanie albumów;17 listopada, 19:00, finisaż, oprowadzanie kuratorskie]Więcej informacji o wystawie znajdziecie w naszym artykule.


Jacob Aue SobolArrivals and Departures
Wernisaż: 25.10.2013, godz. 20:00
Termin: 26.10-17.11.2013
pn-pt, 10:00-22:00 (w niedzielę do 20.00)

Leica Gallery Warszawa
ul. Mysia 3, II i III piętro
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18