"Brutal - retrospekcja" Michała Łuczaka w Galerii Kordegarda

Autor: Michal Grzegorczyk

16 Wrzesień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Dziś o godzinie 19:00 w warszawskiej Galerii Kordegarda odbędzie się wernisaż wystawy Michała Łuczaka "Brutal - retrospekcja". To fotograficzna opowieść o pozostałościach po budynku dworca kolejowego w Katowicach - miejscu, którego od pewnego już czasu nie ma.

Dziś o 19:00 w warszawskiej Galerii Kordegarda odbędzie się wernisaż wystawy Michała Łuczaka "Brutal - retrospekcja". To fotograficzna opowieść o pozostałościach po budynku dworca kolejowego w Katowicach - miejscu, którego od pewnego już czasu nie ma.

Krajobraz miejski ulega nieustannym zmianom. Obrazy burzonych i wznoszonych budynków zapisują się w pamięci epok. Stają się ikonami, nawet jeśli czasem nie ma już po nich śladu. To jednak co pozostaje, to archiwalia - projekty, rysunki, zdjęcia. Wystawa "Brutal - retrospekcja" Michała Łuczaka pokazuje "pozostałości" po budynku dworca kolejowego w Katowicach. Kilkadziesiąt zdjęć i kilka planów architektonicznych opowiadają o Miejscu, którego od pewnego czasu już nie ma. Kuratorem wystawy jest Anna Rakowska Współpraca koncepcyjna: Andrzej Kramarz i Jędrzej Sokołowski.

Michał Łuczak, urodzony w 1983 w Siemianowicach Śląskich, fotograf, absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Slezská Univerzita v Opavě. Mieszka na Giszowcu - górniczej dzielnicy Katowic, pracuje głównie w Warszawie. Od wielu lat dokumentuje Górny Śląsk i zmiany w regionie jakie nastąpiły po 1989 roku. W latach 2008-2009 współpracował z Andrzejem Kramarzem przy projektach fundacji IMAGO MUNDI: Stefania Gurdowa - Klisze przechowuje się oraz Stefania Gurdowa - Czas niewinności. Od roku 2010 jest członkiem kolektywu SPUTNIK PHOTOS. Jest autorem książki "Brutal" aktualnej Fotograficznej Publikacji Roku w kategorii selfpublishing.

Michał Łuczak Brutal - retrospekcja

wernisaż: 16.09.2013, godz. 19:00
termin: 16-22.09.2013

Galeria Kordegarda
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wystawę Lucii Mugnolo, która zabiera nas do rodzinnego miasta fotografki. „W poszukiwaniu decydującego momentu” zabiera oglądających na wyprawę...
0
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Powiązane artykuły