10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Marzec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-17 marca w Rybniku. W programie wystawy oraz spotkania z artystami. Gośćmi Festiwalu będą m.in.: Anna Orłowska, Tomasz Lazar, Jacek Poremba i Karolina Jonderko.
fot. Jacek Poremba

10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku odbędzie sie w tym roku w dniach 15-17 marca 2013.

W przeciągu ostatnich dziewięciu lat na Festiwalu gościli m.in.: Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Andrzej Świetlik, Wojciech Prażmowski, Paweł Pierściński, Tadeusz Rolke, Rafał Milach, Szymon Szcześniak, Pavel Maria Smejkal, Bart Pogoda, Dita Pepe, Andrzej Dragan, Szymon Brodziak, Paweł Żak, Marek Straszewski, Paweł Fabjański, Andrei Liankevich, Bogdan Krężel i wielu innych znakomitych twórców, co potwierdza rangę imprezy.

W tym roku również nie zabraknie pozytywnych wrażeń. Podczas trzech dni trwania Festiwalu będzie można spotkać się osobiście z artystami największego formatu - tradycyjnie już, zaplanowano ciekawe prezentacje multimedialne opatrzone autorskim komentarzem.

fot. Anna Orłowska, z cyklu "Przeciek"

Na tegorocznej imprezie zobaczymy przedstawicieli różnych gatunków fotografii. Wiktor Franko to artysta wykonujący niesamowitą fotografię mody. Fotografię inscenizowaną będą reprezentowali: Grzegorz Przyborek, Anna Orłowska, Jarosław Zadora oraz Dariusz Klimczak i duet Jakub Grzywak - Marek Kubielas. Nie zabraknie również fotoreportażu na najwyższym, światowym poziomie - gościem Festiwalu będzie Tomasz Lazar, zdobywca wielu nagród za swoje reportaże, w tym również 2. miejsca na World Press Photo 2012. W programie jest także spotkanie z utytułowanymi fotografami "komercyjnymi", którzy realizują projekty autorskie - Jacek Poremba, któremu najbliższy jest portret oraz Paweł Mizieliński, specjalizujący się w fotografii martwej natury, opowiedzą rybnickiej publiczności o swojej pracy. Fotografię krajobrazową będą pokażą Michał Cała oraz Piotr Malczewski. Ciekawym projektem jest cykl zdjęć "Zaginieni" Karoliny Jonderko, o którym w ostatnim czasie było głośno w krajowych mediach, a o którym opowie osobiście w trakcie swojej prezentacji. Z kolei Daniel Raczyński pokaże wystawę czarno-białych portretów, na których będziemy mogli zobaczyć największe postaci polskiego oraz światowego kina.

fot. Karolina Jonderko

Jak co roku, na wystawach grupowych, będą prezentowały się kluby i stowarzyszenia fotograficzne z regionu.

Zachęcamy wszystkich fotografujących do wystawiania swoich prac w ramach Galerii Otwartej, która będzie czynna już od 14 marca. Dla tych, którzy lubią się doszkalać w sobotę 16 marca zorganizowane zostaną darmowe warsztaty obejmujące zagadnienia fotografii portretowej.

Szczegółowe informacje oraz pełny program Festiwalu znajdziecie na stronie: www.festiwal.rybnik.pl

fot. Jakub Grzywak i Mariusz Kubielas
fot. Wiktor Franko
fot. Daniel Raczyński z cyklu "Portrety"
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
PWSFTviF zaprasza na wernisaż wystawy studentów Katedry Fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna o 6 stycznia 2024 roku.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)