10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Marzec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-17 marca w Rybniku. W programie wystawy oraz spotkania z artystami. Gośćmi Festiwalu będą m.in.: Anna Orłowska, Tomasz Lazar, Jacek Poremba i Karolina Jonderko.
fot. Jacek Poremba

10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku odbędzie sie w tym roku w dniach 15-17 marca 2013.

W przeciągu ostatnich dziewięciu lat na Festiwalu gościli m.in.: Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Andrzej Świetlik, Wojciech Prażmowski, Paweł Pierściński, Tadeusz Rolke, Rafał Milach, Szymon Szcześniak, Pavel Maria Smejkal, Bart Pogoda, Dita Pepe, Andrzej Dragan, Szymon Brodziak, Paweł Żak, Marek Straszewski, Paweł Fabjański, Andrei Liankevich, Bogdan Krężel i wielu innych znakomitych twórców, co potwierdza rangę imprezy.

W tym roku również nie zabraknie pozytywnych wrażeń. Podczas trzech dni trwania Festiwalu będzie można spotkać się osobiście z artystami największego formatu - tradycyjnie już, zaplanowano ciekawe prezentacje multimedialne opatrzone autorskim komentarzem.

fot. Anna Orłowska, z cyklu "Przeciek"

Na tegorocznej imprezie zobaczymy przedstawicieli różnych gatunków fotografii. Wiktor Franko to artysta wykonujący niesamowitą fotografię mody. Fotografię inscenizowaną będą reprezentowali: Grzegorz Przyborek, Anna Orłowska, Jarosław Zadora oraz Dariusz Klimczak i duet Jakub Grzywak - Marek Kubielas. Nie zabraknie również fotoreportażu na najwyższym, światowym poziomie - gościem Festiwalu będzie Tomasz Lazar, zdobywca wielu nagród za swoje reportaże, w tym również 2. miejsca na World Press Photo 2012. W programie jest także spotkanie z utytułowanymi fotografami "komercyjnymi", którzy realizują projekty autorskie - Jacek Poremba, któremu najbliższy jest portret oraz Paweł Mizieliński, specjalizujący się w fotografii martwej natury, opowiedzą rybnickiej publiczności o swojej pracy. Fotografię krajobrazową będą pokażą Michał Cała oraz Piotr Malczewski. Ciekawym projektem jest cykl zdjęć "Zaginieni" Karoliny Jonderko, o którym w ostatnim czasie było głośno w krajowych mediach, a o którym opowie osobiście w trakcie swojej prezentacji. Z kolei Daniel Raczyński pokaże wystawę czarno-białych portretów, na których będziemy mogli zobaczyć największe postaci polskiego oraz światowego kina.

fot. Karolina Jonderko

Jak co roku, na wystawach grupowych, będą prezentowały się kluby i stowarzyszenia fotograficzne z regionu.

Zachęcamy wszystkich fotografujących do wystawiania swoich prac w ramach Galerii Otwartej, która będzie czynna już od 14 marca. Dla tych, którzy lubią się doszkalać w sobotę 16 marca zorganizowane zostaną darmowe warsztaty obejmujące zagadnienia fotografii portretowej.

Szczegółowe informacje oraz pełny program Festiwalu znajdziecie na stronie: www.festiwal.rybnik.pl

fot. Jakub Grzywak i Mariusz Kubielas
fot. Wiktor Franko
fot. Daniel Raczyński z cyklu "Portrety"
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)