10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku

Zapraszamy na 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-17 marca w Rybniku. W programie wystawy oraz spotkania z artystami. Gośćmi Festiwalu będą m.in.: Anna Orłowska, Tomasz Lazar, Jacek Poremba i Karolina Jonderko.
fot. Jacek Poremba


10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku odbędzie sie w tym roku w dniach 15-17 marca 2013.

W przeciągu ostatnich dziewięciu lat na Festiwalu gościli m.in.: Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Andrzej Świetlik, Wojciech Prażmowski, Paweł Pierściński, Tadeusz Rolke, Rafał Milach, Szymon Szcześniak, Pavel Maria Smejkal, Bart Pogoda, Dita Pepe, Andrzej Dragan, Szymon Brodziak, Paweł Żak, Marek Straszewski, Paweł Fabjański, Andrei Liankevich, Bogdan Krężel i wielu innych znakomitych twórców, co potwierdza rangę imprezy.

W tym roku również nie zabraknie pozytywnych wrażeń. Podczas trzech dni trwania Festiwalu będzie można spotkać się osobiście z artystami największego formatu - tradycyjnie już, zaplanowano ciekawe prezentacje multimedialne opatrzone autorskim komentarzem.

fot. Anna Orłowska, z cyklu "Przeciek"


Na tegorocznej imprezie zobaczymy przedstawicieli różnych gatunków fotografii. Wiktor Franko to artysta wykonujący niesamowitą fotografię mody. Fotografię inscenizowaną będą reprezentowali: Grzegorz Przyborek, Anna Orłowska, Jarosław Zadora oraz Dariusz Klimczak i duet Jakub Grzywak - Marek Kubielas. Nie zabraknie również fotoreportażu na najwyższym, światowym poziomie - gościem Festiwalu będzie Tomasz Lazar, zdobywca wielu nagród za swoje reportaże, w tym również 2. miejsca na World Press Photo 2012. W programie jest także spotkanie z utytułowanymi fotografami "komercyjnymi", którzy realizują projekty autorskie - Jacek Poremba, któremu najbliższy jest portret oraz Paweł Mizieliński, specjalizujący się w fotografii martwej natury, opowiedzą rybnickiej publiczności o swojej pracy. Fotografię krajobrazową będą pokażą Michał Cała oraz Piotr Malczewski. Ciekawym projektem jest cykl zdjęć "Zaginieni" Karoliny Jonderko, o którym w ostatnim czasie było głośno w krajowych mediach, a o którym opowie osobiście w trakcie swojej prezentacji. Z kolei Daniel Raczyński pokaże wystawę czarno-białych portretów, na których będziemy mogli zobaczyć największe postaci polskiego oraz światowego kina.

fot. Karolina Jonderko


Jak co roku, na wystawach grupowych, będą prezentowały się kluby i stowarzyszenia fotograficzne z regionu.

Zachęcamy wszystkich fotografujących do wystawiania swoich prac w ramach Galerii Otwartej, która będzie czynna już od 14 marca. Dla tych, którzy lubią się doszkalać w sobotę 16 marca zorganizowane zostaną darmowe warsztaty obejmujące zagadnienia fotografii portretowej.

Szczegółowe informacje oraz pełny program Festiwalu znajdziecie na stronie: www.festiwal.rybnik.pl


fot. Jakub Grzywak i Mariusz Kubielas


fot. Wiktor Franko


fot. Daniel Raczyński z cyklu "Portrety"
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12