10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku

0
Marcin Grabowiecki
5 Marzec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na 10. edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-17 marca w Rybniku. W programie wystawy oraz spotkania z artystami. Gośćmi Festiwalu będą m.in.: Anna Orłowska, Tomasz Lazar, Jacek Poremba i Karolina Jonderko.
fot. Jacek Poremba


10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku odbędzie sie w tym roku w dniach 15-17 marca 2013.

W przeciągu ostatnich dziewięciu lat na Festiwalu gościli m.in.: Tomasz Sikora, Krzysztof Gierałtowski, Andrzej Świetlik, Wojciech Prażmowski, Paweł Pierściński, Tadeusz Rolke, Rafał Milach, Szymon Szcześniak, Pavel Maria Smejkal, Bart Pogoda, Dita Pepe, Andrzej Dragan, Szymon Brodziak, Paweł Żak, Marek Straszewski, Paweł Fabjański, Andrei Liankevich, Bogdan Krężel i wielu innych znakomitych twórców, co potwierdza rangę imprezy.

W tym roku również nie zabraknie pozytywnych wrażeń. Podczas trzech dni trwania Festiwalu będzie można spotkać się osobiście z artystami największego formatu - tradycyjnie już, zaplanowano ciekawe prezentacje multimedialne opatrzone autorskim komentarzem.

fot. Anna Orłowska, z cyklu "Przeciek"


Na tegorocznej imprezie zobaczymy przedstawicieli różnych gatunków fotografii. Wiktor Franko to artysta wykonujący niesamowitą fotografię mody. Fotografię inscenizowaną będą reprezentowali: Grzegorz Przyborek, Anna Orłowska, Jarosław Zadora oraz Dariusz Klimczak i duet Jakub Grzywak - Marek Kubielas. Nie zabraknie również fotoreportażu na najwyższym, światowym poziomie - gościem Festiwalu będzie Tomasz Lazar, zdobywca wielu nagród za swoje reportaże, w tym również 2. miejsca na World Press Photo 2012. W programie jest także spotkanie z utytułowanymi fotografami "komercyjnymi", którzy realizują projekty autorskie - Jacek Poremba, któremu najbliższy jest portret oraz Paweł Mizieliński, specjalizujący się w fotografii martwej natury, opowiedzą rybnickiej publiczności o swojej pracy. Fotografię krajobrazową będą pokażą Michał Cała oraz Piotr Malczewski. Ciekawym projektem jest cykl zdjęć "Zaginieni" Karoliny Jonderko, o którym w ostatnim czasie było głośno w krajowych mediach, a o którym opowie osobiście w trakcie swojej prezentacji. Z kolei Daniel Raczyński pokaże wystawę czarno-białych portretów, na których będziemy mogli zobaczyć największe postaci polskiego oraz światowego kina.

fot. Karolina Jonderko


Jak co roku, na wystawach grupowych, będą prezentowały się kluby i stowarzyszenia fotograficzne z regionu.

Zachęcamy wszystkich fotografujących do wystawiania swoich prac w ramach Galerii Otwartej, która będzie czynna już od 14 marca. Dla tych, którzy lubią się doszkalać w sobotę 16 marca zorganizowane zostaną darmowe warsztaty obejmujące zagadnienia fotografii portretowej.

Szczegółowe informacje oraz pełny program Festiwalu znajdziecie na stronie: www.festiwal.rybnik.pl


fot. Jakub Grzywak i Mariusz Kubielas


fot. Wiktor Franko


fot. Daniel Raczyński z cyklu "Portrety"

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Zastanawiasz się czy szkoła fotograficzna to właściwy wybór? Spotkania informacyjne w Studium Fotografii ZPAF rozwieje twoje wątpliwości i pozwoli ci dowiedzieć się wszystkiego na temat programu...
4
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Fujifilm kontynuuje cykl warsztatów reportażu ślubnego ze specjalistą w tej dziedzinie Marcinem Krukiem i ogłasza dwa nowe spotkania. Pierwsze odbędzie się 7 października w Katowicach, a drugie...
0
0
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)