Fotografie Stefana Arczyńskiego w Starej Galerii ZPAF

Zapraszamy do Starej Galerii ZPAF w Warszawie na otwarcie wystawy Stefana Arczyńskiego, które odbędzie się 8 lutego o godz. 18.00 Prezentacja jest zaledwie wycinkiem archiwum autora zainteresowanego portretem i pejzażem. Tematów swoich prac fotograf szukał podczas podróży po świecie.
Ghana 1976, fot. Stefan Arczyński


Od 4 lutego 2013 r w Starej Galerii ZPAF oglądać będzie można wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego.

Stefan Arczyński to jeden z najstarszych polskich artystów fotografików, ciągle aktywny twórczo, nestor i ikona dolnośląskiej fotografii. Zdjęcia, które wybrał na wystawę retrospektywną są niewielkim, subiektywnym wycinkiem olbrzymiego archiwum, skupionym wokół kilku jego ulubionych tematów: portretu, pejzażu i drzew. Większość prac powstała podczas jego niezliczonych podróży po całym świecie. Autor przez ponad 60 lat pracy twórczej jest konsekwentnie wierny warsztatowi czarno-białego, perfekcyjnie wykonanego obrazu bromowego, a także niezmiennie stałej, własnej wrażliwości artystycznej. Wiele zdjęć ma dzisiaj już także znaczenie dokumentalne. Wystawa poza niezwykłymi wartościami estetycznymi, ma również duży walor dydaktyczny, jako znakomity przykład oryginalnej, klasycznej fotografii XX wieku - pisze kurator wystawy - Adam Lesisz.


Stefan Arczyński "Retrospekcja"
Wernisaż: 8.02.2013, godz. 18:00
Termin: 4.02-8.03.2013, codziennie w godz. 12:00-18:00

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa


Biedna, ale radosna, Indie 1973, fot. Stefan Arczyński


Festiwal Młodzieży, Warszawa 1955, fot. Stefan Arczyński


Henryk Tomaszewski 1952, fot. Stefan Arczyński


Lidka 1958, fot. Stefan Arczyński


Na Gubałówce 1952, fot. Stefan Arczyński


Ukraina 1940, fot. Stefan Arczyński


Z cyklu Drzewa, Hawaje 1969, fot. Stefan Arczyński


Z cyklu Drzewa, San Bernadino 1960, fot. Stefan Arczyński


fot. Stefan Arczyński
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8