Fotografie Stefana Arczyńskiego w Starej Galerii ZPAF

Zapraszamy do Starej Galerii ZPAF w Warszawie na otwarcie wystawy Stefana Arczyńskiego, które odbędzie się 8 lutego o godz. 18.00 Prezentacja jest zaledwie wycinkiem archiwum autora zainteresowanego portretem i pejzażem. Tematów swoich prac fotograf szukał podczas podróży po świecie.
Ghana 1976, fot. Stefan Arczyński


Od 4 lutego 2013 r w Starej Galerii ZPAF oglądać będzie można wystawę fotografii Stefana Arczyńskiego.

Stefan Arczyński to jeden z najstarszych polskich artystów fotografików, ciągle aktywny twórczo, nestor i ikona dolnośląskiej fotografii. Zdjęcia, które wybrał na wystawę retrospektywną są niewielkim, subiektywnym wycinkiem olbrzymiego archiwum, skupionym wokół kilku jego ulubionych tematów: portretu, pejzażu i drzew. Większość prac powstała podczas jego niezliczonych podróży po całym świecie. Autor przez ponad 60 lat pracy twórczej jest konsekwentnie wierny warsztatowi czarno-białego, perfekcyjnie wykonanego obrazu bromowego, a także niezmiennie stałej, własnej wrażliwości artystycznej. Wiele zdjęć ma dzisiaj już także znaczenie dokumentalne. Wystawa poza niezwykłymi wartościami estetycznymi, ma również duży walor dydaktyczny, jako znakomity przykład oryginalnej, klasycznej fotografii XX wieku - pisze kurator wystawy - Adam Lesisz.


Stefan Arczyński "Retrospekcja"
Wernisaż: 8.02.2013, godz. 18:00
Termin: 4.02-8.03.2013, codziennie w godz. 12:00-18:00

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa


Biedna, ale radosna, Indie 1973, fot. Stefan Arczyński


Festiwal Młodzieży, Warszawa 1955, fot. Stefan Arczyński


Henryk Tomaszewski 1952, fot. Stefan Arczyński


Lidka 1958, fot. Stefan Arczyński


Na Gubałówce 1952, fot. Stefan Arczyński


Ukraina 1940, fot. Stefan Arczyński


Z cyklu Drzewa, Hawaje 1969, fot. Stefan Arczyński


Z cyklu Drzewa, San Bernadino 1960, fot. Stefan Arczyński


fot. Stefan Arczyński
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0