Trwa Miesiąc Fotografii w Krakowie

Chociaż pierwszy tydzień jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii już za nami to Festiwal nadal trwa. Każdy kolejny dzień przynosi - obok trwających wystaw Programu głównego oraz Sekcji ShowOFF - wiele wydarzeń towarzyszących: projekcje, spotkania, dyskusje oraz warsztaty.
Sekcja eksperymentalna, nowy element Festiwalu, to nieustannie ewoluująca, interaktywna wystawa "Fotografia w życiu codziennym". W efekcie ekspozycja codziennie jest inna, zachęcając do częstych powrotów (wolny wstęp do Bunkra Sztuki bardzo to ułatwia!). Projekty - takie jak PROD.KON.ROD. udzielający wizualnych odpowiedzi na wizualne pytania, czy "Podoba/ Nie podoba", w którym dzieci wcielają się w rolę krytyków sztuki - tworzą barwny, interaktywny kalejdoskop. Projekt "Fotoikony. Poszukiwanie/Głosowanie" cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w Bunkrze Sztuki, jak i na specjalnie utworzonej platformie internetowej. Niecierpliwie wyczekiwana "Fotorandka" (a więc poszukiwanie swej fotograficznej bratniej duszy) z uwagi na ogromne zainteresowanie publiczności właśnie została przedłużona - na zgłoszenia chętnych czekamy jeszcze do 3 czerwca pod adresem fotorandka@photomonth.com!
Przed Muzeum Narodowym w Krakowie

W jubileuszowym programie Festiwalu znalazły się wystawy takich gwiazd światowej fotografii jak Aleksander Rodczenko, Jerzy Lewczyński, Viviane Sassen czy Sally Mann. Ekspozycje w najbardziej szacownych przestrzeniach ekspozycyjnych Krakowa zachwycają, uczą, inspirują. Większość wystaw potrwa przynajmniej do końca Festiwalu, jednak nie wszystkie - nie warto zwlekać z ich odwiedzaniem!

Sekcja ShowOFF to 10 wystaw młodych artystów wybranych w tym roku przez 5 kuratorskich duetów (m.in. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, Magda Kownacka i Gaweł Kownacki). Wspólnie stworzyli wystawy, które podczas Festiwalu po raz pierwszy prezentowane są publiczności. Co dalej? Jak potoczą się losy tych młodych twórców? Zwróćcie uwagę na ich fotografie, zapamiętajcie nazwiska! Sekcja ShowOFF to często pierwszy poważny krok na twórczej drodze.
 
Miesiąc Fotografii w Krakowie to tradycyjnie bogaty Program wydarzeń towarzyszących - w wielu miejscach Krakowa odbywają się spotkania, projekcje, wykłady, warsztaty czy pokazy slajdów. Już jutro odbędzie się VII Przegląd Portfolio, w którym w roli recenzentów udział weźmie fantastyczna grupa profesjonalnych fotografów i fotoedytorów, redaktorów, krytyków sztuki, przedstawicieli agencji, magazynów czy galerii, gotowych służyć radą ambitnym dyskutantom. 

Więcej informacji znajdziecie w naszej relacji z festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Pełny i na bieżąco aktualizowany harmonogram Festiwalu dostępny jest na www.photomonth.com.

Dołącz do MFK 2012 na www.facebook.com/photomonth.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13