Trwa Miesiąc Fotografii w Krakowie

Chociaż pierwszy tydzień jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii już za nami to Festiwal nadal trwa. Każdy kolejny dzień przynosi - obok trwających wystaw Programu głównego oraz Sekcji ShowOFF - wiele wydarzeń towarzyszących: projekcje, spotkania, dyskusje oraz warsztaty.
Sekcja eksperymentalna, nowy element Festiwalu, to nieustannie ewoluująca, interaktywna wystawa "Fotografia w życiu codziennym". W efekcie ekspozycja codziennie jest inna, zachęcając do częstych powrotów (wolny wstęp do Bunkra Sztuki bardzo to ułatwia!). Projekty - takie jak PROD.KON.ROD. udzielający wizualnych odpowiedzi na wizualne pytania, czy "Podoba/ Nie podoba", w którym dzieci wcielają się w rolę krytyków sztuki - tworzą barwny, interaktywny kalejdoskop. Projekt "Fotoikony. Poszukiwanie/Głosowanie" cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w Bunkrze Sztuki, jak i na specjalnie utworzonej platformie internetowej. Niecierpliwie wyczekiwana "Fotorandka" (a więc poszukiwanie swej fotograficznej bratniej duszy) z uwagi na ogromne zainteresowanie publiczności właśnie została przedłużona - na zgłoszenia chętnych czekamy jeszcze do 3 czerwca pod adresem fotorandka@photomonth.com!
Przed Muzeum Narodowym w Krakowie

W jubileuszowym programie Festiwalu znalazły się wystawy takich gwiazd światowej fotografii jak Aleksander Rodczenko, Jerzy Lewczyński, Viviane Sassen czy Sally Mann. Ekspozycje w najbardziej szacownych przestrzeniach ekspozycyjnych Krakowa zachwycają, uczą, inspirują. Większość wystaw potrwa przynajmniej do końca Festiwalu, jednak nie wszystkie - nie warto zwlekać z ich odwiedzaniem!

Sekcja ShowOFF to 10 wystaw młodych artystów wybranych w tym roku przez 5 kuratorskich duetów (m.in. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, Magda Kownacka i Gaweł Kownacki). Wspólnie stworzyli wystawy, które podczas Festiwalu po raz pierwszy prezentowane są publiczności. Co dalej? Jak potoczą się losy tych młodych twórców? Zwróćcie uwagę na ich fotografie, zapamiętajcie nazwiska! Sekcja ShowOFF to często pierwszy poważny krok na twórczej drodze.
 
Miesiąc Fotografii w Krakowie to tradycyjnie bogaty Program wydarzeń towarzyszących - w wielu miejscach Krakowa odbywają się spotkania, projekcje, wykłady, warsztaty czy pokazy slajdów. Już jutro odbędzie się VII Przegląd Portfolio, w którym w roli recenzentów udział weźmie fantastyczna grupa profesjonalnych fotografów i fotoedytorów, redaktorów, krytyków sztuki, przedstawicieli agencji, magazynów czy galerii, gotowych służyć radą ambitnym dyskutantom. 

Więcej informacji znajdziecie w naszej relacji z festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Pełny i na bieżąco aktualizowany harmonogram Festiwalu dostępny jest na www.photomonth.com.

Dołącz do MFK 2012 na www.facebook.com/photomonth.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0