Trwa Miesiąc Fotografii w Krakowie

Chociaż pierwszy tydzień jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii już za nami to Festiwal nadal trwa. Każdy kolejny dzień przynosi - obok trwających wystaw Programu głównego oraz Sekcji ShowOFF - wiele wydarzeń towarzyszących: projekcje, spotkania, dyskusje oraz warsztaty.
Sekcja eksperymentalna, nowy element Festiwalu, to nieustannie ewoluująca, interaktywna wystawa "Fotografia w życiu codziennym". W efekcie ekspozycja codziennie jest inna, zachęcając do częstych powrotów (wolny wstęp do Bunkra Sztuki bardzo to ułatwia!). Projekty - takie jak PROD.KON.ROD. udzielający wizualnych odpowiedzi na wizualne pytania, czy "Podoba/ Nie podoba", w którym dzieci wcielają się w rolę krytyków sztuki - tworzą barwny, interaktywny kalejdoskop. Projekt "Fotoikony. Poszukiwanie/Głosowanie" cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w Bunkrze Sztuki, jak i na specjalnie utworzonej platformie internetowej. Niecierpliwie wyczekiwana "Fotorandka" (a więc poszukiwanie swej fotograficznej bratniej duszy) z uwagi na ogromne zainteresowanie publiczności właśnie została przedłużona - na zgłoszenia chętnych czekamy jeszcze do 3 czerwca pod adresem fotorandka@photomonth.com!
Przed Muzeum Narodowym w Krakowie

W jubileuszowym programie Festiwalu znalazły się wystawy takich gwiazd światowej fotografii jak Aleksander Rodczenko, Jerzy Lewczyński, Viviane Sassen czy Sally Mann. Ekspozycje w najbardziej szacownych przestrzeniach ekspozycyjnych Krakowa zachwycają, uczą, inspirują. Większość wystaw potrwa przynajmniej do końca Festiwalu, jednak nie wszystkie - nie warto zwlekać z ich odwiedzaniem!

Sekcja ShowOFF to 10 wystaw młodych artystów wybranych w tym roku przez 5 kuratorskich duetów (m.in. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, Magda Kownacka i Gaweł Kownacki). Wspólnie stworzyli wystawy, które podczas Festiwalu po raz pierwszy prezentowane są publiczności. Co dalej? Jak potoczą się losy tych młodych twórców? Zwróćcie uwagę na ich fotografie, zapamiętajcie nazwiska! Sekcja ShowOFF to często pierwszy poważny krok na twórczej drodze.
 
Miesiąc Fotografii w Krakowie to tradycyjnie bogaty Program wydarzeń towarzyszących - w wielu miejscach Krakowa odbywają się spotkania, projekcje, wykłady, warsztaty czy pokazy slajdów. Już jutro odbędzie się VII Przegląd Portfolio, w którym w roli recenzentów udział weźmie fantastyczna grupa profesjonalnych fotografów i fotoedytorów, redaktorów, krytyków sztuki, przedstawicieli agencji, magazynów czy galerii, gotowych służyć radą ambitnym dyskutantom. 

Więcej informacji znajdziecie w naszej relacji z festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Pełny i na bieżąco aktualizowany harmonogram Festiwalu dostępny jest na www.photomonth.com.

Dołącz do MFK 2012 na www.facebook.com/photomonth.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18