Paweł Fabjański na targach Film Video Foto w Łodzi

Łódzkie Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video - Film Video Foto to nie tylko sprzęt. W trakcie 15. edycji targów zaprezentowana zostanie wystawa prac młodych fotografów. Do współpracy zostali zaproszeni artyści młodego pokolenia, którzy odnieśli sukces artystyczny i komercyjny. Jednym z nich jest Paweł Fabjański. Jego prace będziecie mogli oglądać w dniach 29-31 marca.
fot. Paweł Fabjański

Paweł Fabjański w ramach wystawy młodych fotografów na targach Film Video Foto 2012 zaprezentuje prace z autorskiego cyklu "We are Animals".

Paweł Fabjański jest uznanym fotografem reklamowym, reprezentowanym przez trzy agencje fotograficzne: Shootme (Polska), Tank (Niemcy) i Take (Włochy). Styl Fabjańskiego zdefiniować można jako połączenie fotografii reklamowej, fashion i artystycznej. Film, literatura oraz tzw. "styl miejski", który definiuje jako mix sztuki ulicznej, komiksu i popkultury, są dla niego inspiracją do tworzenia prac, których wartością jest zarówno estetyka jak i koncept. Jego pełne napięcia i tajemnicy zdjęcia skupiają się na istocie ludzkiej i jej relacji z otoczeniem. Prace tworzą cykle związane ze specyficznymi tematami lub mają jeden temat przewodni.

Paweł Fabjański jest wykładowcą PWSFTviT w Łodzi. Jego zajęcia są miejscem gdzie idea fotografii komercyjnej jest definiowana na nowo. Razem ze swoimi studentami zgłębia warsztat fotografii komercyjnej godząc najnowsze trendy z wiedzą o pochodzeniu i korzeniach fotografii oraz jej dotychczasowymi kanonami.

Poza realizacją własnych autorskich projektów fotograficznych, Fabjański zajmuje się fotografią zawodowo. W 2006 roku zdobył prestiżowe w polskim przemyśle reklamowym wyróżnienie jakim jest statuetka KTR, został zaliczony do grona najlepszych fotografów świata przez Luerzer's Archive "200 best ad photographers worldwide". W zeszłym roku jury największego międzynarodowego konkursu reklamy odbywającego się w Cannes we Francji przyznała srebrną statuetkę kampanii, do której fotografie wykonał Paweł Fabjański. Obecnie Fabjański kładzie duży nacisk na realizacje projektów artystycznych, w ostatnim czasie jego prace prezentowane były na wystawach w Paryżu, Pradze oraz w Warszawie.

Więcej informacji o autorze: www.fabjanski.com.

Więcej informacji na temat targów Film Video Foto: www.mtl.lodz.pl/fvf.
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12