Paweł Fabjański na targach Film Video Foto w Łodzi

0
Marcin Grabowiecki
14 Marzec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Łódzkie Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video - Film Video Foto to nie tylko sprzęt. W trakcie 15. edycji targów zaprezentowana zostanie wystawa prac młodych fotografów. Do współpracy zostali zaproszeni artyści młodego pokolenia, którzy odnieśli sukces artystyczny i komercyjny. Jednym z nich jest Paweł Fabjański. Jego prace będziecie mogli oglądać w dniach 29-31 marca.
fot. Paweł Fabjański

Paweł Fabjański w ramach wystawy młodych fotografów na targach Film Video Foto 2012 zaprezentuje prace z autorskiego cyklu "We are Animals".

Paweł Fabjański jest uznanym fotografem reklamowym, reprezentowanym przez trzy agencje fotograficzne: Shootme (Polska), Tank (Niemcy) i Take (Włochy). Styl Fabjańskiego zdefiniować można jako połączenie fotografii reklamowej, fashion i artystycznej. Film, literatura oraz tzw. "styl miejski", który definiuje jako mix sztuki ulicznej, komiksu i popkultury, są dla niego inspiracją do tworzenia prac, których wartością jest zarówno estetyka jak i koncept. Jego pełne napięcia i tajemnicy zdjęcia skupiają się na istocie ludzkiej i jej relacji z otoczeniem. Prace tworzą cykle związane ze specyficznymi tematami lub mają jeden temat przewodni.

Paweł Fabjański jest wykładowcą PWSFTviT w Łodzi. Jego zajęcia są miejscem gdzie idea fotografii komercyjnej jest definiowana na nowo. Razem ze swoimi studentami zgłębia warsztat fotografii komercyjnej godząc najnowsze trendy z wiedzą o pochodzeniu i korzeniach fotografii oraz jej dotychczasowymi kanonami.

Poza realizacją własnych autorskich projektów fotograficznych, Fabjański zajmuje się fotografią zawodowo. W 2006 roku zdobył prestiżowe w polskim przemyśle reklamowym wyróżnienie jakim jest statuetka KTR, został zaliczony do grona najlepszych fotografów świata przez Luerzer's Archive "200 best ad photographers worldwide". W zeszłym roku jury największego międzynarodowego konkursu reklamy odbywającego się w Cannes we Francji przyznała srebrną statuetkę kampanii, do której fotografie wykonał Paweł Fabjański. Obecnie Fabjański kładzie duży nacisk na realizacje projektów artystycznych, w ostatnim czasie jego prace prezentowane były na wystawach w Paryżu, Pradze oraz w Warszawie.

Więcej informacji o autorze: www.fabjanski.com.

Więcej informacji na temat targów Film Video Foto: www.mtl.lodz.pl/fvf.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
9
1
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
0
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)