Trwa 15. edycja targów Film Video Foto w Łodzi

Wczoraj ruszyła 15. edycja łódzkich targów Film Video Foto. Impreza po raz pierwszy odbywa się w nowej hali targowej. Wczoraj organizatorzy przewidzieli dzień dla profesjonalistów, a dziś i jutro stoiska są otwarte dla szerokiej publiczności.

Wczoraj wystartowała jubileuszowa, 15. edycja łódzkich targów Film Video Foto. Impreza po raz pierwszy odbyła się w nowej hali. Zmiana miejsca wyszła targom na dobre. Wreszcie wszystkie stoiska udało się zgromadzić pod jednym dachem. Poza główną halą, choć oczywiście w tym samym budynku, znajdują się jedynie sale konferencyjne, aula i centrum prasowe. Umieszczenie wszystkich wystawców w jednej hali niesie ze sobą również niedogodności - alejki są dość wąskie i już w czwartek (mimo, że był to dzień tylko dla prasy i profesjonalistów) w niektórych miejscach było dość ciasno. Taki to już jednak urok imprezy targowej.


Targi zaczęły się od krótkiej uroczystości otwarcia, w której organizatorzy przypomnieli 15-letnią historię imprezy. Była to również okazja do wręczenia pamiątkowych długopisów przedstawicielom firm i mediów, które przyczyniły się do rozwoju targów Film Video Foto. Jeden z nich trafił również do redakcji Fotopolis.pl - dziękujemy.


Na tegorocznej edycji targów Film Video Foto można spotkać większość producentów sprzętu fotograficznego (czasem reprezentowanych przez swoich dystrybutorów). Spośród największych graczy zabrakło stoisk firm Samsung, Fujifilm, Olympus i Leica. Na pozostałych można obejrzeć niemal wszystkie ostatnie nowości - w tym np. po raz pierwszy w Polsce przedprodukcyjny egzemplarz Canona EOS 1D X. Poza stoiskami sprzętowymi na łódzkich targach można poznać ofertę wydawców, usługodawców, a także obejrzeć kilka wystaw, o których pisaliśmy już w osobnych newsach.


Przypominamy - dziś i jutro (31.03) targi może odwiedzić każdy (w godzinach 10:00 - 18:00 dziś oraz 10:00 - 16:00 jutro). Normalny bilet jednorazowego wstępu kosztuje 15 złotych, ulgowy 10 złotych. Pozostałe informacje na temat targów, w tym pełną listę wystawców, można znaleźć na stronie organizatorów. Poniżej publikujemy kilkanaście zdjęć pokazujących atmosferę łódzkich targów Film Video Foto.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0
Young Poland 2019 - oto najlepsze zdjęcia młodych polskich fotografów z konkursu Grand Press Photo
17 Maj 2019
Young Poland to specjalna sekcja konkursu GPP, kierowana do twórców, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Zobaczcie, jakie zdjęcie podbiły w tym roku serca jurorów.
2
Poznaliśmy laureatów Grand Press Photo 2019. Zobacz najlepsze polskie zdjęcia prasowe minionego roku
16 Maj 2019
Tegoroczna edycja najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo dobiegła końca. Oto najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów.
8
Olympus obchodzi 100 urodziny. Poznaj historię firmy, która ma własne spojrzenie na fotografię
13 Maj 2019
W tym roku Olympus świętuje jubileusz swojego powstania. Przyjrzyjcie się najważniejszym dokonaniom firmy.
3