Trwa 15. edycja targów Film Video Foto w Łodzi

0

Autor: Michal Grzegorczyk

30 Marzec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Wczoraj ruszyła 15. edycja łódzkich targów Film Video Foto. Impreza po raz pierwszy odbywa się w nowej hali targowej. Wczoraj organizatorzy przewidzieli dzień dla profesjonalistów, a dziś i jutro stoiska są otwarte dla szerokiej publiczności.

Wczoraj wystartowała jubileuszowa, 15. edycja łódzkich targów Film Video Foto. Impreza po raz pierwszy odbyła się w nowej hali. Zmiana miejsca wyszła targom na dobre. Wreszcie wszystkie stoiska udało się zgromadzić pod jednym dachem. Poza główną halą, choć oczywiście w tym samym budynku, znajdują się jedynie sale konferencyjne, aula i centrum prasowe. Umieszczenie wszystkich wystawców w jednej hali niesie ze sobą również niedogodności - alejki są dość wąskie i już w czwartek (mimo, że był to dzień tylko dla prasy i profesjonalistów) w niektórych miejscach było dość ciasno. Taki to już jednak urok imprezy targowej.

Targi zaczęły się od krótkiej uroczystości otwarcia, w której organizatorzy przypomnieli 15-letnią historię imprezy. Była to również okazja do wręczenia pamiątkowych długopisów przedstawicielom firm i mediów, które przyczyniły się do rozwoju targów Film Video Foto. Jeden z nich trafił również do redakcji Fotopolis.pl - dziękujemy.

Na tegorocznej edycji targów Film Video Foto można spotkać większość producentów sprzętu fotograficznego (czasem reprezentowanych przez swoich dystrybutorów). Spośród największych graczy zabrakło stoisk firm Samsung, Fujifilm, Olympus i Leica. Na pozostałych można obejrzeć niemal wszystkie ostatnie nowości - w tym np. po raz pierwszy w Polsce przedprodukcyjny egzemplarz Canona EOS 1D X. Poza stoiskami sprzętowymi na łódzkich targach można poznać ofertę wydawców, usługodawców, a także obejrzeć kilka wystaw, o których pisaliśmy już w osobnych newsach.

Przypominamy - dziś i jutro (31.03) targi może odwiedzić każdy (w godzinach 10:00 - 18:00 dziś oraz 10:00 - 16:00 jutro). Normalny bilet jednorazowego wstępu kosztuje 15 złotych, ulgowy 10 złotych. Pozostałe informacje na temat targów, w tym pełną listę wystawców, można znaleźć na stronie organizatorów. Poniżej publikujemy kilkanaście zdjęć pokazujących atmosferę łódzkich targów Film Video Foto.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)