Tomek Albin i jego cykl "Everybody Football" w Łodzi

0
Marcin Grabowiecki
16 Marzec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Drugim twórcą, po Pawle Fabjańskim, który zaprezentuje swoje prace podczas targów Film Video Foto będzie Tomek Albin. Fotografie z cyklu "Everybody Football" będzie można oglądać w dniach 29-31 marca w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Łodzi.
fot. Tomek Albin

Tomek Albin jest jednym z czterech twórców, którzy pokażą swoje prace podczas targów Film Video Foto. W Łodzi zaprezentuje swój cykl prac "Everybody Football".

Projekt został zainspirowany zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbędą się u nas w kraju - wyjaśnia autor - Chciałem pokazać jak wyglądają prawdziwi kibice, a raczej jak mogliby wyglądać w ludzkich wyobrażeniach - dowcipnie i z miłością do swojej ulubionej dyscypliny sportowej. Z powodu braku wiary w olbrzymią ilość wspaniałych pomysłów kreatywnych, które powinny obecnie wisieć na mieście, postanowiłem samemu się na ten temat wypowiedzieć i pokazać, że można bez budżetu i jedynie z pomocą znajomych zrobić fajny materiał o piłce nożnej. Pomysł powstawał jeszcze w marcu zeszłego roku. Natomiast same zdjęcia były wykonywane głównie w domach moich przyjaciół i znajomych.

Tomek Albin urodził się w 1981 roku w Warszawie. Reprezentuje pokolenie młodych, polskich fotografów nowej fali. W 2001 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Będąc jeszcze w średniej szkole, zafascynowany swoją pasją, przyjął stypendium niemieckiej agencji reklamowej Die Fotoetage, w której kształcił się i pracował. Jednocześnie uczył się kunsztu fotografii reportażowej robiąc zdjęcia dla gazety Die Tageszeitung TAZ Bremen. Jego ścieżka kariery prowadziła od stanowiska asystenta fotografa do fotografa pracującego z renomowanymi agencjami reklamowymi. Obecnie Albin łączy swoją zawodową karierę z dydaktyką - jest wykładowcą w Akademii Fotografii, gdzie prowadzi zajęcia z fotografii komercyjnej.

Jego prace zostały docenione przez międzynarodowe jury i opublikowane w Selected Views - STILL LIFE 2008 i 2009 oraz kilkukrotnie w magazynie Luerzer's Archive. Pracował komercyjnie m.in. dla takich firm jak: Volvo, Mercedes Benz, Audi, Renault, GM, Toyota, BMW, Unilever, Gillette, Braun. Obecnie pracuje nad swoim prywatnym projektem: "Landscapes". Jego dotychczasowe prace - projektu AUTOFIRE - były prezentowane w Galerii Rondo Sztuki (Katowice, 2010), Domu Artysty Plastyka (Warszawa, 2011) i Galerii Pauza (Kraków, 2011).

Więcej informacji o autorze: www.tomekalbin.com

Więcej informacji na temat targów Film Video Foto: www.mtl.lodz.pl/fvf.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Zastanawiasz się czy szkoła fotograficzna to właściwy wybór? Spotkania informacyjne w Studium Fotografii ZPAF rozwieje twoje wątpliwości i pozwoli ci dowiedzieć się wszystkiego na temat programu...
17
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Fujifilm kontynuuje cykl warsztatów reportażu ślubnego ze specjalistą w tej dziedzinie Marcinem Krukiem i ogłasza dwa nowe spotkania. Pierwsze odbędzie się 7 października w Katowicach, a drugie...
5
0
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)