Tomek Albin i jego cykl "Everybody Football" w Łodzi

0
Marcin Grabowiecki
16 Marzec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Drugim twórcą, po Pawle Fabjańskim, który zaprezentuje swoje prace podczas targów Film Video Foto będzie Tomek Albin. Fotografie z cyklu "Everybody Football" będzie można oglądać w dniach 29-31 marca w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Łodzi.
fot. Tomek Albin

Tomek Albin jest jednym z czterech twórców, którzy pokażą swoje prace podczas targów Film Video Foto. W Łodzi zaprezentuje swój cykl prac "Everybody Football".

Projekt został zainspirowany zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbędą się u nas w kraju - wyjaśnia autor - Chciałem pokazać jak wyglądają prawdziwi kibice, a raczej jak mogliby wyglądać w ludzkich wyobrażeniach - dowcipnie i z miłością do swojej ulubionej dyscypliny sportowej. Z powodu braku wiary w olbrzymią ilość wspaniałych pomysłów kreatywnych, które powinny obecnie wisieć na mieście, postanowiłem samemu się na ten temat wypowiedzieć i pokazać, że można bez budżetu i jedynie z pomocą znajomych zrobić fajny materiał o piłce nożnej. Pomysł powstawał jeszcze w marcu zeszłego roku. Natomiast same zdjęcia były wykonywane głównie w domach moich przyjaciół i znajomych.

Tomek Albin urodził się w 1981 roku w Warszawie. Reprezentuje pokolenie młodych, polskich fotografów nowej fali. W 2001 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Będąc jeszcze w średniej szkole, zafascynowany swoją pasją, przyjął stypendium niemieckiej agencji reklamowej Die Fotoetage, w której kształcił się i pracował. Jednocześnie uczył się kunsztu fotografii reportażowej robiąc zdjęcia dla gazety Die Tageszeitung TAZ Bremen. Jego ścieżka kariery prowadziła od stanowiska asystenta fotografa do fotografa pracującego z renomowanymi agencjami reklamowymi. Obecnie Albin łączy swoją zawodową karierę z dydaktyką - jest wykładowcą w Akademii Fotografii, gdzie prowadzi zajęcia z fotografii komercyjnej.

Jego prace zostały docenione przez międzynarodowe jury i opublikowane w Selected Views - STILL LIFE 2008 i 2009 oraz kilkukrotnie w magazynie Luerzer's Archive. Pracował komercyjnie m.in. dla takich firm jak: Volvo, Mercedes Benz, Audi, Renault, GM, Toyota, BMW, Unilever, Gillette, Braun. Obecnie pracuje nad swoim prywatnym projektem: "Landscapes". Jego dotychczasowe prace - projektu AUTOFIRE - były prezentowane w Galerii Rondo Sztuki (Katowice, 2010), Domu Artysty Plastyka (Warszawa, 2011) i Galerii Pauza (Kraków, 2011).

Więcej informacji o autorze: www.tomekalbin.com

Więcej informacji na temat targów Film Video Foto: www.mtl.lodz.pl/fvf.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Galeria Miejska BWA zaprasza na zbiorową wystawę polskich fotografów, którzy wzięli na warsztat tematy terenów poprzemysłowych i relacji człowieka do miejsca. Zdjęcia...
38
0
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Już 27 maja będziecie mogli posłuchać o kulisach powstawania „neonowych” zdjęć fotografa, producenta oraz dyrektora kreatywnego warszawskiego studia Vidoq.
126
0
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Dziś o 20:00 na fanpage’u MFK oficjalnie startuje tegoroczna odsłona festiwalu. Oto przegląd najbliższych wydarzeń, w których będziecie mogli uczestniczyć bez...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)