MFK 2011 - Alias: Pearl Fieldlitch

W 2010 roku Pearl Fieldlitch wyruszyła w samotną podróż na Wyspy Galapagos, o której marzyła od dziecka. Zwierzęta, które ją interesowały to fregaty, iguany, mewy widłosterne i lwy morskie. Pearl nie jest entuzjastką fotografii - robiła zdjęcia tylko dlatego, że dzieci dały jej aparat i namówiły do używania go.
Pearl Fieldlitch "Iguana na wyspie Floreana", 2011

Pearl Fieldlitch urodzona w 1935 roku w Chelmsford w Anglii; owdowiała w 2009 roku. W 2010 udała się w samotną podróż na Wyspy Galapagos, o której marzyła od dziecka. Podczas podróży przeczytała prace Darwina. Zwierzęta, szczególnie ją interesujące, to fregaty, iguany, mewy widłosterne, lwy morskie, wieloryby, żółwie morskie, głuptaki galapagoskie, czerwononogie i niebieskonogie, albatrosy galapagoskie, jaszczurki lawanikowate, przedrzeźniacze hakodziobe, jastrzębie, zięby, kormorany nielotne, pingwiny, pelikany, flamingi, zielone żółwie morskie i gigantyczne żółwie lądowe. Nieżyjący mąż Pearl śmiałby się z ptaka, który nazywa się głuptak. Nie lubił zwierząt. Nie lubił podróżować. Mówił, że w żadnym hotelu nie jest tak dobrze, jak w domu. Kiedy Pearl wyruszyła w drogę, zaskoczyło ją, jak bardzo dobrze czuje się, będąc sama. Pearl nie jest entuzjastką fotografii - robiła zdjęcia tylko dlatego, że dzieci dały jej aparat i namówiły do używania go.


No Local
ul. Sławkowska 14 (II piętro)
Czynne: 14.05-07.06.2011
śr-pt: 16:00-19:00, sb-nd: 12:00-18:00
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0