MFK 2011 - Alias: James Wyatt

Przedstawiamy sylwetkę Jamesa Wyatta, kórego prace będziemy mogli zobaczyć w programie głównym tegorocznego festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.
James Wyatt "Końcówka kolejnego legendarnego przyjęcia w Kabulu", 2009

James Wyatt urodzony w 1982 roku w Exeter w Anglii, doktorant w Instytucie Języków i Kultur Azji Południowej na Wydziale Orientalistyki i Afrykanistyki Uniwersytetu Londyńskiego. Jego praca doktorska, na napisanie której otrzymał stypendium Whitney-Johnsona, powstaje na podstawie badań prowadzonych w Indiach poświęconych fonetycznym i fonologicznym aspektom traktatów w średniowiecznym sanskrycie. Obok kwestii filologicznych analizuje on także, w jaki sposób teksty językoznawcze z tego okresu wchodziły w interakcję z rozwojem kultur literackich i wspólnot religijnych. Na Wydziale Orientalistyki i Afrykanistyki pracuje ze studentami trzeciego roku studiów licencjackich i magisterskich studiów filozoficznych nad tekstami w sanskrycie, w tym fragmentami z Padamanjari i Narayaniyam; uczęszcza na seminarium na temat teorii Sphota w hinduskiej tradycji gramatycznej. Interesuje się także językiem paszto, jest zapalonym alpinistą.


Muzeum Narodowe, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich
ul. Szczepańska 11, Kraków
Czynne: 14.05-12.06.2011
wt-sb: 10:00-18:00, nd: 10:00-16:00


www.muzeum.krakow.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8