Steve McCurry: On Reading

0
Barbara Anioł
4 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Ciekawym dalszych losów kariery Steve’a McCurry’ego przedstawiamy jego najnowszą publikację - Steve McCurry: On Reading. Album można już zamówić w księgarni Bookoff.

Wydawnictwo Phaidon pozostaje wierne Steve’owi McCurry’emu. Lada moment możemy spodziewać się publikacji nowego albumu z pracami fotografa – Steve McCurry: On Reading. Wydawcy informują, że jego najnowszej książce będzie towarzyszył motyw przewodni obecny na każdym zdjęciu w zapowiadanym zbiorze, ma nim być przede wszystkim akt czytania i podkreślenie potęgi słowa pisanego.

Na 144 stronach albumu znajdziemy 66 zdjęć zebranych z ponad 40 lat różnych podróży fotografa, podkreślających wagę książki i możliwość swobodnego oddania się lekturze. O całości, w krótkim szkicu, opowie znany amerykański powieściopisarz i publicysta Paul Theroux.

Wstępne zamówienia na album można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa Phaidon.

Miłośniczka literatury, jazzu, klasycznego rocka i fotografii. Interesuje się problematyką korespondencji sztuk. Wolne chwile spędza głównie w górach, ewentualnie w kuchni. Nie wyobraża sobie życia bez książek, dlatego dla Fotopolis pisze głównie o nich.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Fotografia zmienia świat przynajmniej na 6 sposobów. Druga część “Kruchego Medium” Macieja Frąckowiaka
Fotografia zmienia świat przynajmniej na 6 sposobów. Druga część “Kruchego Medium” Macieja...
Czym właściwie jest dzisiaj fotografia i jak zmienia nasze życie? Tego próbował dowiedzieć się Maciej Frąckowiak podczas pracy nad drugą odsłoną “Kruchego Medium”. W...
10
3
Igor Kostin - fotograf z Czarnobyla
Igor Kostin - fotograf z Czarnobyla
26 kwietnia 1986 roku, kilka godzin po wybuchu reaktora nr 4, nad elektrownią jądrową w Czarnobylu zawisa śmigłowiec. Już podczas lotu z Kijowa podróżujący nim...
212
5
Wspólne doświadczanie izolacji - Spitsbergen według Anny Musiałówny
Wspólne doświadczanie izolacji - Spitsbergen według Anny Musiałówny
Próba przeczekania wiatru, to nowa publikacja Fundacji Archeologia Fotografii, w której zawarto selekcję zdjęć Anny Musiałówny, wykonanych podczas jej trzymiesięcznego pobytu w krainie...
110
0