Michael Bracewell, Ara Merijan: Avedon/Warhol

0
Michał Chrzanowski
21 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Już za kilka dni na rynku pojawi się nowy album z pracami Andego Warhola i Richarda Avedona będący wyjątkowym opracowaniem dzieł obu artystów. Książkę będzie można zamówić w księgarni Bookoff.

22 marca Abrams Books rozpocznie sprzedaż publikacji zawierającej zestawienie prac dwóch najbardziej wpływowych artystów zeszłego stulecia: Richarda Avedona i Andego Warhola. Album towarzyszy londyńskiej wystawie w Gagosian Gallery trwającej od 9 lutego do 26 kwietnia 2016 roku. Kuratorzy wystawy przedstawiają liczne analogie w twórczości obu artystów: silną wiarę w moc obrazu, stworzenie oryginalnej wizji świata, strategię uwodzenia i szokowania odbiorców swoich prac czy zyskanie ogromnej sławy w czasach głębokich przemian politycznych i społecznych. Na 256 stronach albumu znajdziemy 310 zdjęć i ilustracji obydwu artystów, teksty brytyjskiego pisarza Michaela Bracewella i Ary Merijan, pracownicy Uniwersytetu Nowojorskiego.

Wstępne zamówienia na album można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa Abrams Books.

 

Tekst: Barbara Anioł 

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
Brazylijska gorączka złota w Serra Pelada to dziś niemal legenda. Po raz pierwszy w jednym albumie zobaczymy wszystkie zdjęcia, jakie udało się wtedy zrobić Sebastiao...
25
0
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu DCP, a w nim m.in: 10 przykazań fotografii i podpowiedzi, jak je łamać, historia fotografii z podroży na...
0
0
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Legendarne "Sumo" Helmuta Newtona obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji na rynek trafiło nowe wydanie albumu.
15
1
Powiązane artykuły