Bruce Davidson: Magnum Legacy

0
Michał Chrzanowski
30 Marzec 2016
Artykuł na: minutę

Kwiecień to dobry miesiąc dla tych, którzy liczą na fotograficzne nowości. Już niedługo ukaże się nowa publikacja z pracami Bruce’a Davidsona. Album będzie do nabycia w księgarni Bookoff.

 

Na początku przyszłego miesiąca wydawnictwo Prestel odda w ręce czytelników kronikę pracy i życia Bruce’a Davidsona autorstwa Vickiego Goldberga. Album będzie zawierał opracowania obrazów z jego najbardziej znanych serii fotograficznych, takich jak Brooklyn Gang, East 100th Street, Subway czy Time of Change: Civil Rights Photographs, a także niepublikowane dotąd prace z prywatnego archiwum artysty. Rezultatem będzie kompleksowe studium jego twórczości, zawierające wybór 123 czarno­białych zdjęć wydanych w twardej oprawie.

Wstępne zamówienia na album można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa Prestel.

 

Tekst: Barbara Anioł

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
Brazylijska gorączka złota w Serra Pelada to dziś niemal legenda. Po raz pierwszy w jednym albumie zobaczymy wszystkie zdjęcia, jakie udało się wtedy zrobić Sebastiao...
25
0
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu DCP, a w nim m.in: 10 przykazań fotografii i podpowiedzi, jak je łamać, historia fotografii z podroży na...
0
0
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Legendarne "Sumo" Helmuta Newtona obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji na rynek trafiło nowe wydanie albumu.
15
1
Powiązane artykuły