Werner Bischof: Backstory

0
Michał Chrzanowski
14 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Za niespełna miesiąc na rynku pojawi się nowa monografia pracy i życia jednego z pierwszych fotografów Magnum – Wernera Bischofa. Album będzie do nabycia w księgarni Bookoff.

Werner Bischof był wysoko cenionym reporterem dokumentującym wydarzenia między innymi z wojny w Korei czy życia po II wojnie światowej takich krajów jak Włochy, Grecja, Meksyk, Panama i Japonia. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym w wieku 38 lat podczas wyjazdu do Peru.

Album Backstory oprócz fotografii zawiera listy, szkice i fragmenty pamiętnika Wernera Bischofa dające intymny wgląd w jego pracę zawodową.

Werner Bischof: Backstory w sprzedaży pojawi się na przełomie marca i kwietnia 2016 roku. Zamówień można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl. Więcej informacji o albumie najdziecie na stronie wydawnictwa Aperture.

Werner Bischof (ur. 26 kwietnia 1916 w Zurychu, zm. 16 maja 1954 w Peru) – szwajcarski fotoreporter, od 1949 r roku, członek znanej agencji fotograficznej Magnum. Współpracował z wieloma tygodnikami ilustrowanymi, między innymi: „Life”, „Epoca”, „Paris Match”. Odbył podróże fotoreporterskie po całej Europie, w tym odwiedzając Polskę. Zginął w wypadku samochodowym podczas wyprawy fotoreporterskiej w Andy Peruwiańskie.

Tekst: Barbara Anioł

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
Brazylijska gorączka złota w Serra Pelada to dziś niemal legenda. Po raz pierwszy w jednym albumie zobaczymy wszystkie zdjęcia, jakie udało się wtedy zrobić Sebastiao...
25
0
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu DCP, a w nim m.in: 10 przykazań fotografii i podpowiedzi, jak je łamać, historia fotografii z podroży na...
0
0
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Legendarne "Sumo" Helmuta Newtona obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji na rynek trafiło nowe wydanie albumu.
15
1
Powiązane artykuły