Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud

Autor: Maciej Luśtyk

10 Lipiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do ekskluzywnych presetów czy zdalną aktualizację firmware’u aparatu.

Nikon Imaging Cloud to nowa bezpłatna platforma dla użytkowników aparatów marki Nikon. Dostępna już dla wprowadzonego niedawno modelu Nikon Z6 III. Wystarczy tylko raz skonfigurować połączenie między aparatem a chmurą Nikon Imaging Cloud, aby korzystać z kreatywnych możliwości: od natychmiastowego tworzenia kopii zapasowych zdjęć i bezproblemowego przesyłania ich do platform zewnętrznych po automatyczne uaktualnienia oprogramowania sprzętowego i unikalne profile kolorów, które można pobrać bezpośrednio z chmury do aparatu.

Kluczowe funkcje NIkon Imaging Cloud:

  • Bezpośredni transfer zdjęć z aparatu do chmury: Nikon Imaging Cloud zapewnia bezpieczeństwo plików zdjęć dzięki automatycznemu przesyłaniu zdjęć z aparatu do chmury — zawsze, gdy aparat jest włączony i podłączony do Internetu.
  • Konfiguracja jednorazowa: połączenie między aparatem a platformą Nikon Imaging Cloud wystarczy skonfigurować tylko raz. Od tej chwili, gdy aparat będzie włączony, będzie też połączony z chmurą.
  • 30-dniowe nieograniczone przechowywanie zdjęć: zdjęcia są przechowywane bezpłatnie przez maksymalnie 30 dni od pierwszego przesłania.
  • Ekskluzywne presety na zdjęcia przesyłane bezpośrednio do aparatu: uzyskaj bezpłatne presety z profilami kolorów od firmy Nikon oraz twórców z nią współpracujących. W chmurze można jednocześnie zapisać maksymalnie dziewięć presetów: po przesłaniu do aparatu są one widoczne jako nowe profile Picture Control.
  • Zawsze łatwe uaktualnienia oprogramowania sprzętowego: skonfiguruj automatyczne aktualizacje, aby podczas ładowania akumulatora w aparacie została zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania. Możesz też skorzystać z aktualizacji ręcznych: dostępność nowego oprogramowania zostanie zasygnalizowana żółtą kropką obok ikony narzędzia w głównym menu aparatu.

Skąd pobrać?

Więcej informacji i możliwość rejestracji w serwisie Nikon Imaging Cloud znajdziecie na stronie imagingcloud.nikon.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Aperty - Skylum prezentuje program do automatycznego retuszu zdjęć portretowych
Aperty - Skylum prezentuje program do automatycznego retuszu zdjęć portretowych
Profesjonalny retusz zdjęć potrafi pochłonąć wiele godzin. Co jednak gdyby dało się go zrobić jednym kliknięciem? To właśnie chce nam zaoferować nowa aplikacja twórców Luminara.
6
Powiązane artykuły